Szklany szyberdach w coupe?

cieszyn5
Potrójny As
Posty: 368
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 18:01:23
Lokalizacja: Toruń

#21

Post autor: cieszyn5 »

nie wiem:p jak kupilem juz tak było szyber mam manualny, normalna dziure,zadnej zasuwy nie mam jak wseryjnym sedanowym szyberze.mam porpostu tylko szybe
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#22

Post autor: AriN »

A orientuje się ktoś czy w orti szybrze szklanym w HB/coupe była ta zasłonka występująca w sedesie?
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
The Player

#23

Post autor: The Player »

A nie lepiej Ci kupić szklany szyber z EJ1 USDM?
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#24

Post autor: AriN »

Tylko jeżeli mogę mieć szkło i zasłonkę z sedesa za ułamek ceny tego co bym miał płacić za cały szyber to odpowiedz nasuwa się sama ;) Poza tym znajdź mi szklany szyber za normalne pieniądze??
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
sawczen
Potrójny As
Posty: 363
Rejestracja: czw 09 paź 2008, 22:33:05
Lokalizacja: Tczew

#25

Post autor: sawczen »

Wiesz Arin, moim zdaniem w jakiś tam sposób dałoby się zamienić samąblachę na szybę, ale wtedy trzebaby zrezygnować z zasuwki i przez szyber ciągle padałoby światło ;) szczerze mówiąc nawet nie wiem czy w ej1 jest zasuwka na szyber.
jeśli chcesz wrzucić szyber z zasłonką, to niezbędna jest rzeźba w podsufitce tak jak Ci pisałem na pm ;)

niech ktoś, od kogo masz mieć ten szyber zapoda Ci foty jak wyglądał on na aucie otwarty od zewnątrz i zamknięty od wewnątrz z zasuwką w różnych pozycjach ;)
cieszyn5
Potrójny As
Posty: 368
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 18:01:23
Lokalizacja: Toruń

#26

Post autor: cieszyn5 »

tsa zasówka nie jest potrzebna ja mam szyber jakis sciemniony i wcale nie swieci po bani i nie oslepia
sawczen
Potrójny As
Posty: 363
Rejestracja: czw 09 paź 2008, 22:33:05
Lokalizacja: Tczew

#27

Post autor: sawczen »

pewnie, ze nie oslepia ani nie swieci jakos uciazliwie - wrecz przeciwnie, jest to nawet fajny motyw, wiecej jasnosci w aucie w ciagu dnia ;) aczkolwiek ciekaw jestem czy w ogole da sie zdemontowac zasuwke, gdybys ruszyl temat Arinie wczesniej, to moze bym pokombinowal z moim szybrem jak jeszcze nie byl zamontowany :)

moj tez jest ciemny i ostatnio doszedlem do wniosku, ze chyba jest jakos seyjnie przyciemniany folią... muszę to dokładnie sprawdzić, ale takie odniosłem wrażenie w jednym miejscu :)
chomikawr

#28

Post autor: chomikawr »

moj koleszka w civie qp u siebie ma szklany szyber
Miezian

#29

Post autor: Miezian »

Ja mam w swoim ej1 szklany szyber z zasuwką. Szyber wysuwa się na dach normalnie jak w HB. Jest lekko przyciemniony, coś w stylu szyb JDM, taki lekko brązowy. Zdejmowałem podsufitkę, i zasuwka chowa się pod nią, dwie szyny dokręcone do dachu. Nie wiem jak wygląda sprawa w sedanie, ale jeśli szyber wsuwa się pod dach, to i zasłonkę można raczej jakoś zamontować. Chyba, że wsuwa się tak jak zasłonka między podsufitkę a dach, wtedy to raczej nie możliwe.
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#30

Post autor: AriN »

Szyberdach w HB i Coupe wygląda tak po wyjęciu. Czy do seryjnego metalowego da dorobić się te listewki na "parawanik"??

Obrazek
Obrazek
Obrazek
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
sawczen
Potrójny As
Posty: 363
Rejestracja: czw 09 paź 2008, 22:33:05
Lokalizacja: Tczew

#31

Post autor: sawczen »

a teraz arin mniej więcej zobacz jak bardzo różni się wycięcie w podsufitce z otworem na tym szyber dachu :) taki szyber na bank nie przypasi do seryjnej podsufitki, bo ta musi być niżej osadzona, ma całkiem inne wybrzuszenie.
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#32

Post autor: AriN »

Szyber dach z sedesa jest mniejszy niż ten w Coupe i HB jak coś wczoraj mierzyłem ;)
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
ODPOWIEDZ