Optymalne spalanie honda

Kuki
Nałogowiec
Posty: 739
Rejestracja: śr 18 mar 2009, 21:36:32
Lokalizacja: Tczew

#101

Post autor: Kuki »

zanim wystroiłem auto, b16 w trasie przy spokojnie jeździe paliło 7-8L/100. W mieście powyżej 10 litrów z pewnością. Teraz po strojeniu bez włączonego eatona w trasie pali także jakieś 7-8 litrów, przy bardzo spokojnej jeździ. Na eatonie bez pałowania spalanie minimalnie wzrasta w trasie, ale jak już człowiek dusi na kompresorze to wtedy kwotę za którą zatankował nie przeliczna na przebyte kilometry tylko minuty :whistling:

kuzyn mając e-vtec'a w trasie do 110 km/h schodzi w okolice/a może nawet poniżej 6 litrów.
motomaniek10
Pełnoprawny User
Posty: 92
Rejestracja: ndz 29 sty 2012, 22:23:49
Lokalizacja: Kraków

#102

Post autor: motomaniek10 »

Benzyny pali mi ok 7,5l przy dynamicznej jeździe i 9l gazu przy takiej samej jeździe w trybie mieszanym.
mixonni

#103

Post autor: mixonni »

Witam ponownie.Ja juz mysalem i zastanawialem sie nad tym dlugo samochod byl u mechanika filtry wymienione gaznik wyregolowany zero bledow rozrzad nowy nie wiem co moze byc przyczyna tego spalania moze te krotkie odcinki ktore pokonuje ok 5 km i pauza pali mi 10 l w miescie nie sprawdzalem pozamiastem moze jakies pomysly xd
Awatar użytkownika
kubczak88
Obeznany
Posty: 107
Rejestracja: śr 18 lis 2009, 14:38:00
Lokalizacja: Tczew

#104

Post autor: kubczak88 »

mi w trasie do Wa-wy średnie spalanie wyszło 5.6L/100km, jechałem w 4 osoby w furze i nie przekraczałem 120km/h... po wymianie koła zamachowego na lżejsze nie byłem jeszcze w dłuższej trasie, ale w mieście pali mi już pod 9-10L... staram się nie ordzić zbytnio(poza sporadycznymi- żwawszymi startami) nie wiem o co chodzi z tak dużym spalaniem:P przed zmianą koła zamachowego zamykało się w 7/100... staram się tym nie przejmować i czekam na jakieś dłuższe wolne żeby przejść na pełen wtrysk i dopiero wtedy jeśli będzie palił ile teraz zacznę się martwić
No ABS, no airbags die like a man!
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#105

Post autor: młody »

mixonni jest o tym na forum wiele tematów, poszukaj
mixonni

#106

Post autor: mixonni »

Czytalem juz wszystko i sprawdzalem tez wiele rzeczy jak wyzej napisałem i nie potrafie powiedziec o co chodzi 10 l pb po miescie przy spokojnej jezdzie co prawda krotkie odcinki troche duzo jak na 1.3 .... sprawdzalem sonde lambde postaram sie ja sprawdzic jeszcze raz ale z opini innych slysalem ze mały ma wplyw lambda w tym silniku bo to gaznik
lwyszomirski1
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: sob 15 paź 2011, 16:19:59
Lokalizacja: warszawa

#107

Post autor: lwyszomirski1 »

ja wymieniłem uszczelkę pod głowicą i pali 1L mniej gazu w mieście bp pewnie też mniej spali
ODPOWIEDZ