Ramie tylnej wycieraczki - co zamiast OEM

Infi
Pełnoprawny User
Posty: 56
Rejestracja: czw 02 gru 2010, 16:18:56
Lokalizacja: PL

Ramie tylnej wycieraczki - co zamiast OEM

#1

Post autor: Infi »

jako ze jakosc i dzialanie tylnej wycieraczki 5genie z htb 3d. daje sporo do zyczenia chcialbym wladowac jakies inne ramie (z innego samochodu) z lepszym dociskiem, jakims lepszym piorem,

Moze ktos juz zalozyl od czegos innego tylna wycieraczke i jest zadowolony i wygladem i wielkoscia pasuje do naszych Civicow?
DOMOKUNY 9cm, 32, 65, pokrowce torby itp - gg 755694
BRNK
Podwójny As
Posty: 289
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 19:52:16
Lokalizacja: Łask/Łódź

#2

Post autor: BRNK »

kiedys szukalem, nic nie znalazlem, kupilem używke, wymienilem pioro i smigała aż miło. kombinowalem z ramionkami od malucha ale trzeba je bylo skracac i kombinowac/
Awatar użytkownika
jasiu0997
Podwójny As
Posty: 215
Rejestracja: sob 26 cze 2010, 22:32:46
Lokalizacja: Bytów

#3

Post autor: jasiu0997 »

lepszy docisk bedzie jak wsawisz mocniejsza, albo krótsza spręzyne
RastaMan81

#4

Post autor: RastaMan81 »

usuń wycieraczke i silniczek :P
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#5

Post autor: młody »

dokładnie :D wg mnie ładniej wygląda jak jest zaślepka :D
RastaMan81

#6

Post autor: RastaMan81 »

:browarek2: :browarek1: :browarek2: :browarek1:
crony
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 18:16:38
Lokalizacja: hondawschod.pl
Kontakt:

#7

Post autor: crony »

hmmm nie wiem czy przypadkiem za brak wycieraczki dowod nie leci :/
wojtu
Potrójny As
Posty: 449
Rejestracja: ndz 26 paź 2008, 16:34:33
Lokalizacja: Łódź

#8

Post autor: wojtu »

tylna nie jest obowiązkowa, przednie jedynie.
Najprostszy sposób na tylną wycieraczkę to wymiana sprężyny, po tylu latach jest już dość mocno skorodowana i słabo dociska. Pasuje podobno od jakiegoś sprzętu muzycznego (piecyka, czy jakoś tak, coś z gitarą, specem od muzyki nie jestem) koszt koło 5 zł.
Zabawa w wymianę ramienia, dobrania od czegoś innego może sie nie udać bo mało jest aut z takim krótkim ramieniem, poza tym dochodzi jeszcze dopasowanie i nie mamy pewności jak będzie zbierało.
RastaMan81

#9

Post autor: RastaMan81 »

z tyłu gitary elektrycznej sa takie sprężyny od "wajchy", taki pręt za pomoca którego w czasie gry luzuje sie na chwilę naciąg strun i po odpuszczeniu wracaja do swojego stanu, takie sprężyny faktycznie by sie nadały, jak cos to mam jedna stara gitare w której sa takie sprężyny, w razie WIELKIEGO problemu moge odstapić jedna w kosztach przesyłki.


tak czy siak jestem jednak za usunięciem wycieraczki....

pzdr.
Infi
Pełnoprawny User
Posty: 56
Rejestracja: czw 02 gru 2010, 16:18:56
Lokalizacja: PL

#10

Post autor: Infi »

nie chce wywalac wycieraczki, w syfiasta pogode (najczesciej po zimie jak na szybach osadza sie pelno syfu) jednak patrze przez wsteczne lusterko i nawet ta mala wycieraczka cos zbiera i widac lepiej niz jakbym mial zupelnie nie przecierac okna
DOMOKUNY 9cm, 32, 65, pokrowce torby itp - gg 755694
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#11

Post autor: młody »

Infi pisze:nie chce wywalac wycieraczki, w syfiasta pogode (najczesciej po zimie jak na szybach osadza sie pelno syfu) jednak patrze przez wsteczne lusterko i nawet ta mala wycieraczka cos zbiera i widac lepiej niz jakbym mial zupelnie nie przecierac okna
i o to sie tu rozchodzi, moja więcej rozmazywała niż przecierała i dlatego ją usunąłem

nie, za brak tylnej wycieraczki dowód nie leci, są przecież nawet zaślepki OEM, które byly montowane nawet chyba w niektórych modelach na wyjazd z fabryki
RastaMan81

#12

Post autor: RastaMan81 »

a jak założysz długa lotke to tez nie będzie sie tak szyba syfić :)
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#13

Post autor: Walnuts.inc »

U mnie poprzedni właściciel dorobił samo pióro do wycieraczki bo trochę nierówno przyciął, zauważyłem to jak odświeżałem wycieraczki.
BRNK
Podwójny As
Posty: 289
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 19:52:16
Lokalizacja: Łask/Łódź

#14

Post autor: BRNK »

RastaMan81 pisze:a jak założysz długa lotke to tez nie będzie sie tak szyba syfić :)
to też prawda.
Infi
Pełnoprawny User
Posty: 56
Rejestracja: czw 02 gru 2010, 16:18:56
Lokalizacja: PL

#15

Post autor: Infi »

mialem oryginalnie lotke dluga, teraz spoona i tak w zime i po zimie tylna szyba u mnie to problem z zerowa widocznoscia, aktualna wycieraczka dziala ok. ale szukam czegos lepszego co nie skrzypi jak stara szafa i moze ma troszke lepszy wyglad, zwlaszcza ze od 2 lat przednie wycieraczki zastapilem bananami bosha i tyl wyglada jak innej epoki:)
DOMOKUNY 9cm, 32, 65, pokrowce torby itp - gg 755694
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#16

Post autor: Walnuts.inc »

No na upartego możnaby teoretycznie przeszczepić blokujący plasticzek z kawałkiem ramienia do mocowania przednich wycieraczek na jakimś małym zgrabnym nicie, ale nie mam teraz przy sobie samochodu w pracy więc nie pomierzę.

To chyba byłby najszybszy i najskuteczniejszy sposób.
wojtu
Potrójny As
Posty: 449
Rejestracja: ndz 26 paź 2008, 16:34:33
Lokalizacja: Łódź

#17

Post autor: wojtu »

RastaMan81 pisze:a jak założysz długa lotke to tez nie będzie sie tak szyba syfić :)
A co ma do tego lotka? syfi się najczęściej od tego co leci spod kół a nie z góry, deszcz najwyżej zmyje w dół wszystko.
Jak dla mnie, tylna wycieraczka się przydaje, a tak jak pisali poprzednicy, zwłaszcza w zimę gdy błota jest pełno na ulicach. Oczywiście idealna nie jest ale na tyle ile potrzeba to pomaga ;)
Każdy może mieć swoje zdanie ;)
Awatar użytkownika
tyniek
Potrójny As
Posty: 450
Rejestracja: ndz 14 wrz 2008, 12:06:26
Lokalizacja: Lodz

#18

Post autor: tyniek »

wojtu, a walić wycieraczkę. Dla mnie w ogóle jest nie potrzebna bo i tak gówno daje :gunsmilie: Trza być hardocorem i jeździć bez :flex:
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2880
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#19

Post autor: K23 »

Spoon loty nie miałem i nie będę miał nigdy, ale usyfiona szyba to raczej wynik takiego a nie innego kształtu, wszystko jest zasysane i się łapie niestety. Tak jak macie w jakimś Fiacie Doblo, czy innym Kangoo, te auta miały, mają i będą miały błoto, choćby tam parapet założyć...
Ja tam wycieraczkę mam i jest git :P Dążą wszyscy do bycia JDM, zakładają bumper pole i inne przydatne gadżety, a wycieraczka przeszkadza... No chyba, że kwestia wizualna, albo chęć bycia hardcorem z tytanowymi jajami, to rozumiem i popieram! :D
Guegou69
Obeznany
Posty: 148
Rejestracja: czw 23 wrz 2010, 15:03:02
Lokalizacja: Gdy
Wiek: 37
Kontakt:

#20

Post autor: Guegou69 »

no i jak to ktoś powyżej napisał że to w większości NIE zależy od lotki górnej, jak bardzo szyba jest zachlapana...

fakt jest taki że Lotka SPOON przez to że jest zadarta do góry tworzy większe podcisnienie za samochodem i więcej powietrza jest zasysane z pod auta,
długa lotka robi to samo tylko że mniej niż spoon bo wiadomo przez kształt.
krótka lotka byłaby najlepsza do tego typu spraw. albo w ogóle jeździć bez lotki, wtedy powietrze będzie "spływać" po samochodzie i zderzać się z tym co jest podwiewane od spodu mniej więcej na wysokości burty bagażnika.
jeżeli nie chcecie żeby wam chalapało na tylną szybę to proponuję Combo typu: Chlapacze tylne + dyfuzor + mid wing (no i oczywiście zdjąc górną lotke)

a powracając do tematu, ramie wycieraczki bym zostawił w spokoju, bo jeżeli chcesz coś przerabiać to Ci to raczej nie wyjdzie, ewentualnie możesz kupić dłuższe pióro, tak żeby się mieściło na wysokość szyby, moim zdaniem więcej nie wymodzisz ;)
szukam samochodu :-)
ODPOWIEDZ