Toyo T1-S

Edler

Toyo T1-S

#1

Post autor: Edler »

Siema :) jeździł ktoś na tej oponie albo miał z nią doczynienia? jak się spisuje na deszczu/ na suchym, czy szybko się zużywa i jak z twardością :)? kozaki z Bety mówią że na deszczu dupsko im lata strasznie na tej oponie :)
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#2

Post autor: CYkada »

to jest poprzednik t1r, podejrzewam ze szalu nie ma, ale na takich oponach jezdzili w szybkich i wsciekłych;] gneneralnie dosyc stara opona datą produkcju jak i zapewne technologią, jak chcesz opony do zwyklej jazdy do 100 konnego auta to kup komplet t1r do codziennej jazdy sa ok, ale do mocniejszego auta nie... t1s bedzei slabsze niz t1r bo starsze.
Edler

#3

Post autor: Edler »

No chcę je wsadzić do siebie więc 125 KM :P Generalnie nie chcę kupować Toyo bo jakoś T1R mnie odrzucają nie tylko dlatego że 3/4 domorosłych tunnerów na tym jeźdzli ale głownie dla tego że nie czytałem o nich zbyt pochlebnych opinii :) chyba poszukam Rainsportów 2 ;) o T1S pytam tylko dlatego że pojawiła się okazja :)
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#4

Post autor: Walnuts.inc »

A co z Toyo PX4?

Właśnie wymieniłem Pirelli P6000 na właśnie PX4 i jest o wiele większy komfort jazdy, jest ciszej, trzymają jak wściekłe i ładnie tłumią na naszych ogólnopolskich wsiowych drogach.

Cena też jest podobna.
Edler

#5

Post autor: Edler »

a jak jest na mokrym? zależy mi też na tym żeby dobrze odprowadzały wodę bo na suchym każda opona sklei w końcu a na mokrym
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#6

Post autor: CYkada »

Edler pisze:Generalnie nie chcę kupować Toyo bo jakoś T1R mnie odrzucają nie tylko dlatego że 3/4 domorosłych tunnerów na tym jeźdzli ale głownie dla tego że nie czytałem o nich zbyt pochlebnych opinii :)
ja mam t1r i do codziennej jazdy sa spoko, poprostu jest to zwykla opona do cywilnego auta za niewygórowaną cena, a jesli ktos kupuje ja z nastawieniem na full sport i zapierdalanie w zakretach to jest zawiedziony... dziwne jakby nie był. Na suchym przy mocy 125hp sie zachowuje spoko, na mokrym tez - jesli jezdzi sie rozsądnie oczywiscie...
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#7

Post autor: Walnuts.inc »

No tak jak poprzednik, fajne oponki w rozsądnej cenie.

Choć ostatnio mieliśmy kilka burzowych dni i ładnie leciała Hania, co prawda wolno bo to EG3 ale pewnie.
Edler

#8

Post autor: Edler »

Słyszałem że T1R szybko się zużywają i przy hamowaniu są dość śliskie i potrafią się blokować koła?
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#9

Post autor: CYkada »

nadmiernego zużycia nie zauważyłem, malo jezdze i wyglądaja jak nowe, hamowac hamuje szalu nie ma ale jest opcja, zaznacza m ponownie ze to sa dosyc tanie opony i nie mozna oczekiwac od nich niewiadomo czego. Jesli chcesz dobry laczek kup federale 595rsr.
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#10

Post autor: Dj Diablo »

no wlasnie sie zastanawiam nad yokohamą paradą spec 2 na suchym sie klei a na mokrym jest jak na łyżwach i wybieram pomiedzy t1r a yokohama :P
szukasz dobrych gum? barum barum hehehe :laugh:
Infi
Pełnoprawny User
Posty: 56
Rejestracja: czw 02 gru 2010, 16:18:56
Lokalizacja: PL

#11

Post autor: Infi »

Ktos wczesniej wspolmnial o rain sport 2 uniroyala. ja mam 2 komplety alu 16cali i na jednych mam wlasnie rainsporty2 a na drugich t1r.

roznice - hmm wizualnie ladniejsze TOYO,

uzytkowo - TOYO slabiej lapie na deszczu, latwiej o poslizg, a co do zuzywania wydaje mi sie ze jednak to rainsporty szybciej sie scieraja a nie tak jak internetowa opowiesc niesie ze toyo znika w oczach.
Plusem toyo jest tez ze sa cichsze, nie ma takiego szumu jak sie jedzie.
DOMOKUNY 9cm, 32, 65, pokrowce torby itp - gg 755694
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#12

Post autor: CYkada »

Infi pisze:internetowa opowiesc niesie ze toyo znika w oczach
opowiesc tyczy się chyba do miekkich laczków typu r1r czy r8.
Infi pisze:Plusem toyo jest tez ze sa cichsze, nie ma takiego szumu jak sie jedzie.
To potwierdza moją teorie ze sa to opony do dd, nie do upalania.
ODPOWIEDZ