Jak odpowietrzyć sprzęgło?

Edler

Jak odpowietrzyć sprzęgło?

#1

Post autor: Edler »

Siema! :) Będę dzisiaj wymieniał pompkę sprzęgła, jednak nie wiem jak odpowietrzyć sprzęgło. jak by ktoś mi to wytłumaczył to postaram się zrobić tutoriala dla potomnych :)
cricket
Berbeć
Posty: 32
Rejestracja: czw 28 kwie 2011, 20:12:58
Lokalizacja: Lbn

#2

Post autor: cricket »

normalnie, nic trudnego. Lejesz plyn do zbiorniczka i czekasz, az na dole bedzie splywało potym zakrecasz śróbke i pompujesz pedałem, odkrecasz lekko śróbke, żeby uciekło powietrze (bombelki) zakrecasz i znowu pompujesz pedałem sprzegła, az do momentu w którym zamiast pęcherzyków powietrza będzie leciał płyn. mam nadzieje, ze pomoglem pozdro :gunsmilie:
Edler

#3

Post autor: Edler »

a gdzie jest ta srubka odpowietrznik? na zbiorniczku czy przy pompce?
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#4

Post autor: Dj Diablo »

odpowietrznik jest pod oznaczeniem silnika w twoim przypadku d16z7 widac go z góry pozdro.
Awatar użytkownika
pit
Potrójny As
Posty: 324
Rejestracja: wt 14 kwie 2009, 19:24:09
Lokalizacja: Lublin/Piaski

#5

Post autor: pit »

odpowietrznik jest przy wysprzęgliku.
Sprawdź czy nie ma przy pompie jeśli masz wyjętą, bo np przy pompie hamulcowej jest odpowietrznik.

Odpowietrza się tak samo jak hamulce..
Edler

#6

Post autor: Edler »

mój odpowietrznik stwierdził że się zapiekł i ma mnie w dupie, więc otworzyłem zbiorniczek wyrównawczy płynu, i pompowałem sprzęgłem na bieżąco kontrolując stan płynu i jest zajebongo! :) dzięki wszystkim za pomoc :D z tutkiem to za jakiś czas :)
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#7

Post autor: grrruby »

Edler pisze:mój odpowietrznik stwierdził że się zapiekł i ma mnie w dupie
przepraszam, musiałem :D padłem po prostu :D
Edler

#8

Post autor: Edler »

nie rozumiem co w tym śmiesznego :D mój związek z moją Hondą jest burzliwy i co chwile coś tam zgrzyta, najczęściej to 3 bieg przy odcince :D
ODPOWIEDZ