Zamki w drzwiach.

bania46

Zamki w drzwiach.

#1

Post autor: bania46 »

Witam was ; D

A no więc, brat kupił sobie Hanie gen. V coupe. No i wszystko jest ok, jeździ, pewnego dnia czyt. kilka dni temu zdziwiła mnie jedna sytuacja, a mianowicie:

Zamki w drzwiach zazwyczaj otwierałem i zamykałem pilotem, lecz gdy samochód kilka dni nie był jeżdżony to stary już akumulator się wyładował, nie mogłem odpalić silnika, ani zamknąć drzwi pilotem, ku mojemu zdziwieniu nie mogę zamknąć drzwi kluczykiem, ani prawych, ani lewych, co radzicie mi zrobić, aby to było sprawne?

Ps. Dobrze, że samochód był na parkingu, bo było by nieciekawie, muszę to naprawić, i to w trybie natychmiastowym.

Czekam na szybkie odpowiedzi

Dzięki za odp i szerokości.
Awatar użytkownika
jasiu0997
Podwójny As
Posty: 215
Rejestracja: sob 26 cze 2010, 22:32:46
Lokalizacja: Bytów

#2

Post autor: jasiu0997 »

zdjąc boczki w drzwiach. zobaczyć czy wszystko się rusza, a zamki można potraktować wd-40, cx-80 (jakimś odrdzewiaczem), i rozruszać, a następnie białym smarem w spreyu, i warto od czasu do czasu otwierać i zamykac kluczykiem zeby wszystko sie nie zastało


jezeli to nie pomoże, pisz bedziemy myśleć dalej
bania46

#3

Post autor: bania46 »

jasiu0997 pisze:zdjąc boczki w drzwiach. zobaczyć czy wszystko się rusza, a zamki można potraktować wd-40, cx-80 (jakimś odrdzewiaczem), i rozruszać, a następnie białym smarem w spreyu, i warto od czasu do czasu otwierać i zamykac kluczykiem zeby wszystko sie nie zastało


jezeli to nie pomoże, pisz bedziemy myśleć dalej
Nie wyjaśniłem ważnej kwestii a mianowicie. Jest możliwość swobodnego przekręcenia kluczykiem ale drzwi się nie zamykają, ani jedne, ani drugie, nie wiem co się stało.
Awatar użytkownika
jasiu0997
Podwójny As
Posty: 215
Rejestracja: sob 26 cze 2010, 22:32:46
Lokalizacja: Bytów

#4

Post autor: jasiu0997 »

to i tak zdejmij boczki i zobacz co tam się dzieje przy zamku
ODPOWIEDZ