Wskazówka od temperatury

Serce samochodu niedomaga ?
kociol

Wskazówka od temperatury

#1

Post autor: kociol »

Witam mam pytanko od dłuższego czasu moja wskazówka od temperatury jest za nisko a nigdy tak nie miałem jak kupiłem honde. Auto dopiero mi sie nagrzewa po 6km jak jest plusowa temperatura np.+8 na dworze. A zimą dopiero po 8 km mi sie nagrzeje nie wiem dlaczego dałem juz karto na całą chłodnice ale to nic nie dało myslałem że wskazówka podskoczy troszeczke wyżej i nic.Dzisiaj aż mi sie włączył wentylator i musze jutro dac tylko pół kartonu.Jaka może byc przyczyna może termostat albo pompa wody nie mam pojęcia doradzcie coś. Jutro dam fotke wskażnika w jakim miejscu stoi wskazówka ok
BARY
Obeznany
Posty: 110
Rejestracja: czw 17 wrz 2009, 21:52:59
Lokalizacja: Kwidzyn

#2

Post autor: BARY »

najpierw postawil bym na trermostat .. zawsze nizszy koszt ... daj fotke to bedzie mozna wiecej powiedziec bo moze to wczesniej miales wskazowke za wysoko :gunsmilie: (hondowe 70stopni myli wiele osob)
Pawexciv

#3

Post autor: Pawexciv »

Ja mialem ten sam problem. wymien termostat i bedzie ok :-)
kociol

#4

Post autor: kociol »

oto zdjęcie [url=G:\Zdjęcia\Zdjęcie000.jpg]file:///G:/Zdj%C4%99cia/Zdj%C4%99cie000.jpg[/url]
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Post autor: Pecado »

kociol pisze:oto zdjęcie [url=G:\Zdjęcia\Zdjęcie000.jpg]file:///G:/Zdj%C4%99cia/Zdj%C4%99cie000.jpg[/url]
Wklejasz zdjecie z lokalnego dysku G ? :D musisz zdjecie udostepnic w internecie np na imageshack.us albo fotosik.pl i wtedy wleic linka na forum...
vidar

#7

Post autor: vidar »

Nie jest w normie!
Powinno być lekko poniżej połowy, a na zdjęciu jest w położeniu 1/4. Silnik jest ewidentnie niedogrzany. Pierwszą rzeczą będzie wymiana termostatu.
xpiotrekx
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: śr 24 lis 2010, 10:20:42
Lokalizacja: Warszawa

#8

Post autor: xpiotrekx »

Zdecydowanie ponizej normy, wyglada to raczej na objawy walnietego termostatu. Ja mialem ostatnio to samo, dodatkowo zauwazylem ze im szybciej jechalem to wskazowka jeszcze lubila spac w dol...
przem500
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: pn 21 lut 2011, 17:17:06
Lokalizacja: Przasnysz

#9

Post autor: przem500 »

ja mam to samo. tyle że termostat jest nowy. zakładałem go 4 dni temu. kupiłem firmy JC a dopiero po zakupie dowiedziałem się że to straszny badziew. ale możliwe jest że na starym jak i nowym silnik nie był dogrzany przez to??????? ani razy nie miałem takiej temperatury jaka powinna być
Gietki

#10

Post autor: Gietki »

w podobnym temacie juz napisalem, w ukladzie chlodzenia sa dwa czujniki temperatury (jeden dale odczyt do kompa a drugi na zegary). ja mialem walniety ten, ktory daje odczyt do kompa i nawet po 2 godzinnej jezdzie jak wylaczylem silnik i po chwili wlaczylem to zachowywal sie jak by byl zimny, chociaz wskaznik na zegarach pokazywal normalna temperature, wymienilem czujnik co daje info do kompa i po problemie. u ciebie moze byc walniety czujnik ktory daje info na zegary i wprowadza cie w blad, pokazuje normalna temperature a silnik w rzeczywisctosci sie gotuje. takie cos grosze kosztuje, moze warto sprobowac ;)
szefunio
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 10:54:29
Lokalizacja: Wrocław

#11

Post autor: szefunio »

Witam. Po wymianie silnika mam pewien problem. Totalnie świruje mi wskazówka od temperatury. Nie wiem czy samochód się grzeje czy nie ale na obrotach tańczy jak chce... Raz jest pod czerwonym a raz w normie. I tak na zmianę. Te zmiany są bardzo energiczne. Nie wiem czego to może być wina.

Proszę o pomoc.
kociol

#12

Post autor: kociol »

Witam opisywałem przyczynę układu chłodzenia 3 miesiące temu.Więc postanowiłem wymienic termostat i płyn oraz wszystko ładnie odpowietrzyć i dalej wskazówka jest nie na swoim miejscu tylko jest poniżej środka nie wiem co może być przyczyną dodam że wąż co idzie do termostatu jest gorący i ten górny od chłodnicy też może walnął jakiś czujnik tak jak opisał kolega wyżej ale nie wiem gdzie on sie znajduje :-(
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#13

Post autor: młody »

kociol pisze: i dalej wskazówka jest nie na swoim miejscu tylko jest poniżej środka
ale jest teraz wyżej jak na tamtym zdjęciu ?
wentylator się załącza ?
kociol

#14

Post autor: kociol »

Tak jest jak na zdjęciu wyżej wskazówka.A wętylator mi sie załączył normalnie nie wiem co teraz sprawdzić żeby było dobrze
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#15

Post autor: młody »

może masz źle wyskalowane zegary ?
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#16

Post autor: Dj Diablo »

zmien ze se zegar albo podmien od kogos moj tez swiruje ale bede zakladal z auto gauge do temp oleju wody i ladowania :)
madnes

#17

Post autor: madnes »

A jakie mogą być skutki niedogrzanej temp silnika bo ja u siebie tak jeżdżę ponad rok ?
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#18

Post autor: Dj Diablo »

madnes pisze:A jakie mogą być skutki niedogrzanej temp silnika bo ja u siebie tak jeżdżę ponad rok ?
Może być masełko na korku oleju albo pod pokrywom zaworów i raczej będzie więcej Ci paliła bo nigdy nie bedzie 90 stopni teperatury silnika bo taka jest temperatura pracy silnika.
madnes

#19

Post autor: madnes »

masełka brak , spalanie poniżej 7l na 100 w trybie mieszanym :P
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#20

Post autor: Dj Diablo »

no to jak jest tak jak piszesz to temp mozesz miec 90 stopni tylko wskazówka daje po dupie i tyle albo czujnik świruje.
ODPOWIEDZ