ZEGARY

wojtu
Potrójny As
Posty: 449
Rejestracja: ndz 26 paź 2008, 16:34:33
Lokalizacja: Łódź

#21

Post autor: wojtu »

Odpowiedź:
Zatankować do pełna ;)
Wg mnie każdy z nas jeździ już ileś czasu swoim autem i powinien znać specyficzne zachowania, które mogą być indywidualne dla każdego egzemplarza.
Te 4-5 mm powyżej minimum rozumiem czy jak? Ile to jest "coś tam pływało"?
Wszyscy znamy "dokładność" wskazań poziomu paliwa w civicach więc nie ma się czym przejmować :gunsmilie:
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#22

Post autor: grrruby »

heh no tak by było najlepiej, wiadomo, zatankować do pełna i wtedy się zastanawiać co jest :D ale z tym tankowaniem pod korek muszę poczekać trochę. a na razie martwi mnie, że po prostu pokazuje mi zero i obojętne czy zatankowałem czy nie :P i troche mnie to wnerwia heh, jeżdzę na wyczucie odkąd mam cifa ;)
Awatar użytkownika
pit
Potrójny As
Posty: 324
Rejestracja: wt 14 kwie 2009, 19:24:09
Lokalizacja: Lublin/Piaski

#23

Post autor: pit »

tankując za około 50zł powinieneś mieć wskazanie na poziomie około 50% SKALI ( to nie to samo co 50% pojemności zbiornika)
jeżeli masz inne wskazanie to mimo że zatankujesz za 50zł to albo coś z pływakiem albo ze wskażnikiem ( obstawiam pływak).
Zatankuje za różne kwoty ..
50zł
100zł
i do pełna..

i sprawdzaj odczyty..
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#24

Post autor: grrruby »

okej dzięki za sposób ;)

i w razie czego myślisz ze pływak z marszu do wymiany? czy go jakoś "regenerować"? w sensie nie wiem, przesmarować, dokręcić/odkręcić/spalić? :P
Awatar użytkownika
pit
Potrójny As
Posty: 324
Rejestracja: wt 14 kwie 2009, 19:24:09
Lokalizacja: Lublin/Piaski

#25

Post autor: pit »

nie da się regenerować to jest blaszka przesuwająca się po cewce jeżeli przetrze jeden drucik to już wskazań może nie być lub będą nieprawidłowe..

Zobacz czy wskaźnik pokazuje większe wskazania, jeżeli nie, to rozbierz i sprawdź czy się nie przycina.. a dopiero później zastanawiaj się czy kupić nowy.
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#26

Post autor: grrruby »

wiem, wiem, zapobiegawczo zapytałem ;) dzięki jeszcze raz ;)
ODPOWIEDZ