Miękki pedał sprzęgła

Hubertus89

Miękki pedał sprzęgła

#1

Post autor: Hubertus89 »

Witam mam taki problem w coupe 95r.nie wiem co jest bo gdy po dłuższym postoju wsiadam i wciskam pedał sprzęgła to jest miękki jak cholera, dopiero gdy go troche podpompuje moge wrzucic bieg bo bez tego ciężko wchodzą. Zrobiłem mała diagnoze i w zbiorniczku gdzie jest olej od sprzęgła jest go troche przymało i chyba trzeba dolać lub odpowietrzyć cały układ ale nie wiem jak sie za to zabrać :/ Jeżeli ktoś może mi pomóc to z góry Dziękówa!!
wojtu
Potrójny As
Posty: 449
Rejestracja: ndz 26 paź 2008, 16:34:33
Lokalizacja: Łódź

#2

Post autor: wojtu »

Tematów odnośnie odpowietrzania sprzęgła i problemów jakie opisałeś było już kilka, poszukaj.
Odpowietrzenie sprzęgła to chwila, wystarczy kawałem wężyka i butelka, no i kolega/koleżanka ;) procedura jak przy odpowietrzaniu hamulców. Pompujesz, trzymasz okręcasz odpowietrznik, zakręcasz, pompujesz i tak dalej. Cały czas sprawdzasz i pilnujesz żeby był płyn. Powtarzasz do momentu w którym nie będzie już bąbelków powietrza/zacznie lecieć świeży płyn
Odpowietrznik łatwo znaleźć, na lewo od kolektora wydechowego, na skrzyni, na wysprzegliku, pod gumowym kapturkiem ;)
Jeśli to nie pomoże szukasz dalej, obejrzyj tez pod pedał sprzęgła czy nie leci bardzo.
ODPOWIEDZ