Silnik z tyłu?

Dyskusje ogólne.
Sheeva
Forumowy As
Posty: 173
Rejestracja: wt 23 lis 2010, 20:18:05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Silnik z tyłu?

#1

Post autor: Sheeva »

Jołł, Tak się zastanawiam czy ktoś widział co ma Civic w hatchback'u silnik z tyłu?, czy ktos wogóle o tym myślał?, bo ja myśle cały czas. :huh: Ciekawe jakie byłyby osiągi?, czy by tyłu nie zarzucało, jak ze sztywnością (bez o rurowania się nie obejdzie), przód pewnie wypadałoby dociążyć, silnik pewnie nie byłby już typowy z civica :dry: ....

Co o tym sądzicie? :D :D :D
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#2

Post autor: grrruby »

ja myślę, że jak jest odpowiedni fundusz to i z taczek możesz zrobić wyścigówkę :]

a tyłem zarzuca już przy przednim napędzie, przy tylnym to byś mógł brać udział w zawodach PFD :P
Sheeva
Forumowy As
Posty: 173
Rejestracja: wt 23 lis 2010, 20:18:05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

#3

Post autor: Sheeva »

Och tak...Civic jeżdżący bokiem :cowboy: Be-emki miałby już rzadko ;)


Mam chętki na tego typu mody :laugh: chyba po starym, w końcu zrobił traktor zaczynając jedynie od zespawania ramy i dodania do tego silnika 1.9 diesla :D
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Post autor: Pecado »

Kiedys trafiłem na pewien projekt opisywany w necie z masa zdjęć, gdzie koles budował CRX z dwoma takimi samymi silnikami, takie same skrzynie , oba silniki sterowane jednym ECU. Oczywiscie jeden napedzał przód, a drugi tył.

Projekt jak go sledziłem sie toczył.

Znalazłem : http://www.honda-tech.com/showthread.php?t=1266033
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2835
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#5

Post autor: K23 »

Co do RWD eg latającego bokiem:


Co do samego faktu silnika z tyłu, myślę, że byłoby to cholernie nerwowe, a drift czymś takim to też nie była by łatwa i przyjemna sprawa.
Np ta rzeźba: http://srmm.com.pl/index.php/saxo-hayab ... -z-polski/
jest super, ale pierwsze dwa biegi to praktycznie zero jazdy, a w poślizgu też baaardzo cienka granica, jakimś mega dużym kątem się jechać nie dało. Ogólnie świetny potwór, totalnie zasakujący wszystkie mocne samochody.
Także sztuka dla sztuki, ale myślę, że taki civ ani nie będzie lepiej i efektywniej jeździł niż fwd z silnikiem z przodu, ani driftu na poziomie np Nissana S13 za podobną włożoną kasę nie uskutecznisz. Pozdro ;)
Sheeva
Forumowy As
Posty: 173
Rejestracja: wt 23 lis 2010, 20:18:05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

#6

Post autor: Sheeva »

Dzięki, trochę mnie oświeciliście :ok:
-
No Roll = No Fun
Olek60

#7

Post autor: Olek60 »

to raczej projekt marzenie ;) do tego taki civic jeżdżący bokiem po prostu wygląda komicznie :) jak już ktoś wspomniał, lepiej kupić 200sx i po problemie.
tec

#8

Post autor: tec »

w opcji sedan lub coupe mysle że nie było by tak śmiesznie
ODPOWIEDZ