Folia na szybach

Adas_18
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: pt 19 lis 2010, 17:17:04
Lokalizacja: Nowa Jastrząbka

Folia na szybach

#1

Post autor: Adas_18 »

Siema.
Ma ktoś może jakiś sposób na pozbycie się foli przyciemniającej z szyb?
Kondraczek
Podwójny As
Posty: 244
Rejestracja: wt 03 sie 2010, 20:09:21
Lokalizacja: Bezwola/Lublin

#2

Post autor: Kondraczek »

Jak zrywałem u ojca w astrze to tylko wystarczyło kawałek folii zedrzeć nożykiem, albo żyletką i dalej bierzesz w garść i ciągniesz, żadnej filozofi nie ma. Może ewentualnie jakby ją troche podgrzać suszarką, albo opalarką to by łatwiej schodziła.
BARY
Obeznany
Posty: 110
Rejestracja: czw 17 wrz 2009, 21:52:59
Lokalizacja: Kwidzyn

#3

Post autor: BARY »

tapeciak i jedziesz ... pozniej pozostalosci kleju acetylenem czyscisz z szyby ... to byl moj pierwszy zabieg po kupnie civica ...
Awatar użytkownika
Sopel_XL
Pełnoprawny User
Posty: 54
Rejestracja: wt 25 sty 2011, 11:51:47
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post autor: Sopel_XL »

A ile kosztuje ładne i zgodne z prawem przyciemnianie wszystkich szyb? Zna ktos cennik?
ygor
Forumowy As
Posty: 188
Rejestracja: wt 30 mar 2010, 13:29:15
Lokalizacja: Wwa

#5

Post autor: ygor »

Sopel_XL pisze:A ile kosztuje ładne i zgodne z prawem przyciemnianie wszystkich szyb? Zna ktos cennik?
zgodne z prawem przyciemnienie wszystkich szyb nie istnieje , zgodnie z prawem mozesz przyciemniac tylko tylnia i tylne boczne , przednie boczne juz zazwyczaj sa przyciemnione zgodnie z rpawem przez producenta. co do cen to kiedys jak sie dowiadywalem to w warszawie w dobrej firmie krzyczeli 500 za 5 szyb
Awatar użytkownika
Sopel_XL
Pełnoprawny User
Posty: 54
Rejestracja: wt 25 sty 2011, 11:51:47
Lokalizacja: Warszawa

#6

Post autor: Sopel_XL »

Czyli 300 PLN za trzy szyby i wtedy jeździmy bez stresów? ;)
BARY
Obeznany
Posty: 110
Rejestracja: czw 17 wrz 2009, 21:52:59
Lokalizacja: Kwidzyn

#7

Post autor: BARY »

ale to slabo wyglada jak masz tylko 3 szyby ... to juz lepiej wcale nie miec... ja zerwalem jak tak mialem ... podobno na dymione/palone szyby dostaje sie atest ale too juz nie jest koszt 300 zl;p i tez nie wiem ile jest w tym prawdy ,... choc wychodza auta salonowe majace wszystkie szyby ciemne poza przednia ale to juz pewnie inna bajka
Awatar użytkownika
Sopel_XL
Pełnoprawny User
Posty: 54
Rejestracja: wt 25 sty 2011, 11:51:47
Lokalizacja: Warszawa

#8

Post autor: Sopel_XL »

Widziałem ostatnio warsztat na Warszawaskim Grochowie który sie tym zajmuje, wiec podjade do nich i zapytam jak to wyglada. Czy jest możliwiość przyciemnienia pięciu szyb? Napisze czego sie dowiedziałem.
Awatar użytkownika
jasiu0997
Podwójny As
Posty: 215
Rejestracja: sob 26 cze 2010, 22:32:46
Lokalizacja: Bytów

#9

Post autor: jasiu0997 »

napewno nie można mieć wiem ze boczne przednie szyby minimalna przepuszczalność światła musza mieć coś koło ponad 70% ( i są już fabrycznei przyciemnione w wiekszości wypadkach) a tylnie boczne i tylnia możesz nawet czarna farbą zamalować
Wiem bo się dowiadywałem juz
Edler

#10

Post autor: Edler »

Ja w 4Genie hatchu, miałem przyciemnione szyby tylne boczne i tylną tak że zewnątrz nic nie było widać co się dzieję w środku :D policja nic do tego nie miała, przegląd też przeszedłem bez problemu :)
Adas_18
Żółtodziób
Posty: 18
Rejestracja: pt 19 lis 2010, 17:17:04
Lokalizacja: Nowa Jastrząbka

#11

Post autor: Adas_18 »

Edler pisze:Ja w 4Genie hatchu, miałem przyciemnione szyby tylne boczne i tylną tak że zewnątrz nic nie było widać co się dzieję w środku :D policja nic do tego nie miała, przegląd też przeszedłem bez problemu :)
bo tylnie możesz miec nawet zamalowane czarna farba :laugh:
Awatar użytkownika
billiejoe
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: pt 11 lut 2011, 11:20:35
Lokalizacja: Suzuka

#12

Post autor: billiejoe »

Tylne mogą być nawet zabite dechami,bez ograniczeń,przednie muszą mieć 70% przepuszczalności,koszty różne,od 400-600zł za wszystko z czego przód kosztuje najczęściej 100-150zł z całości
Zapachy CS, Impregnaty K&N, Tow Hooki , kapsle na zawór VTECa, uchwyty chłodnic EG/EK/EJ
Aciulek
Potrójny As
Posty: 350
Rejestracja: pt 24 paź 2008, 15:59:57
Lokalizacja: Łódż

#13

Post autor: Aciulek »

czesto jest tak ze nawet majac te 70% na przodzie, to podczas przeglady uparty diagnosta nie przepusci auta, jesli juz przyciemniasz te szyby to jezdzij do zanjomej SKP
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#14

Post autor: grrruby »

właśnie w uwaga pirat pokazali typa, któremu dali dwa wyjścia: albo zabierają dowód, dają zaświadczenie i do stacji kontroli po zdarciu folii i wydziału komunikacji po odebranie dowodu, albo na miejscu zedrze folie i dowód mu oddadzą od razu... gość zdarł folię w kilka minut własnymi rękami :D

a i jeszcze zmierzyli mu przepuszczalność, to miał coś ponad 30% (ma być 70% wg przepisów), dlatego zrywać kazali :)
Spidi460
Pełnoprawny User
Posty: 84
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 10:28:53
Lokalizacja: Pleszew (PPL)

#15

Post autor: Spidi460 »

grrruby, Też to oglądałem. Najlepiej jechać do specjalistycznej formy co się tym zajmuje upewnić się ze wszystko będzie z atestami i zgodne z prawem... Niż może samemu się męczyć z naklejaniem a wiem coś o tym i jest to męka a na drugi dzień zdzierać bo na pałki złapały i straszą zabraniem dowodu rejestracyjnego :P
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#16

Post autor: grrruby »

zgadzam się :) i jak tylko będzie odpowiednia kwota na boczku, to jadę do firmy i 5 szyb w czerń :P
ODPOWIEDZ