Spalanie dotyczące waszych Hondek...

Dyskusje ogólne.
...SzYmPeK...

Spalanie dotyczące waszych Hondek...

#1

Post autor: ...SzYmPeK... »

Witajcie :gunsmilie: :)mam do was pytanko(nie chodzi mi o to aby ktoś wysyłał mi linka o eko jeździe czy cos w tym stylu) ile pala wam wasze Hondzie benzyny, chciałbym sie od was dowiedzieć na jakim biegu jest najlepiej śmigać(oczywiście na jak to możliwe jak największym) ale jakie obroty jest najlepiej trzymać 2tyś?? czy więcej? podobno przy 2.5tyś obr. powinno sie zmieniać bieg na wyższy LECZ nasze silniki to silniki wysoko obrotowe czy to ma jakieś znaczenie? bo słyszałem ze przy 3tyś otwiera sie druga przepustnica czy cos w tym stylu:) Chodzi mi tylko o wasze już sprawdzone techniki jazdy(nie wiedziałem jak to napisać:P) Pozdrawiam :cool2:
tec

#2

Post autor: tec »

do 3 tys oszczędnie raczej,co do drugiego wtrysku to w d15b2 zaczyna lać od 3,5 tys
bolek89
Pełnoprawny User
Posty: 74
Rejestracja: ndz 06 maja 2007, 21:38:42
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Post autor: bolek89 »

Sprawdzam spalanie w mojej coupejce od ponad roku i srednia (lato/zima) w trybie mieszanym wynosi mi 7.81l. A latem/jesienią było 6,35l wiec ok 1,5l mniej.

Co moge doradzic:
*chamowanie silnikiem pomaga; dojezdzajac do swiateł warto zmienic bieg na nizszy i doturlac sie (skutecznie ciagle redukujac) do swiatel;
*starac sie nie zatrzymywac auta;
*szybka zmiana z 1 na 2 zaraz po ruszeniu;
*zmiana biegow przy ok 2,5-3 tys (z tym ze ja zmieniam biegi przy 3) niema co mulic auta
*nie wciskac gazu do podlogi;
ODDAJ 1% PODATKU DLA JULII!
http://julia-bolewska-a-ch.blog.onet.pl
...SzYmPeK...

#4

Post autor: ...SzYmPeK... »

właśnie o takie coś mi koledzy chodziło jeśli ktoś jeszcze będzie coś miał do powiedzenia to proszę śmiało pisać wszystkie porady mile widziane:)) pozdrawiam:)
ceter
Pełnoprawny User
Posty: 80
Rejestracja: śr 25 lis 2009, 18:12:03
Lokalizacja: Łódź

#5

Post autor: ceter »

jak bym nie jezdzil moje b18 pali dyche na sto i nie ma zmiluj wiec po co jezdzic wolno :bans:
serwal4

#6

Post autor: serwal4 »

U mnie wyszło teraz w zimę (na 175/70/r13) mieszane spalanie najniżej 6.8, tak to trzyma się 7.4-7.6l (PB 95);

Jak jeżdżę?

Zima:
- Pierwsze parę minut zanim silnik zacznie łapać temp max 2500rpm
- Ograniczam używanie hamulców do minimum, wytracam prędkość hamując silnikiem, ew. starając się tak jeździć, żeby samochód samoistnie zrzucił prędkość
- rozgrzany silnik: biegi zmieniam przy 3-3.5 tys, obrotów;
- na równej drodze/z górki utrzymuje 60km/h na 4-tym biegu, od 70km/h 5-ty bieg wbijam
- pod górkę potrafię jechać na 3-cim biegu pod 60-70km/h w zależności od stopnia nachylenia

Z górki ostrzejszej staram się nie wbijać luzu tylko 5-ty bieg (więc czasem jest 1800-2000rpm);

I najważniejsze: Nie rozpędzam się powoli, potrafię na pierwszym i drugim biegu osiągnąć te 40-80km/h i wrzucić (40 - 3 bieg, od 60 4-ty, od 70 5-ty) odpowiedni bieg pomijając część biegów;

Na forum innym ktoś liczył, że powolne rozpędzanie (niskie obroty, mało gazu) się potrafi zużyć więcej benzyny;

Oczywiście nie wyprzedzam kogoś mając 4-ty bieg i 65km/h;
Żeby nie męczyć silnika;

Ogólnie nie staram się na siłę mało spalić, czasem sobie depnę gazu, pokręce silnik itd...
asterek85

#7

Post autor: asterek85 »

ceter pisze:jak bym nie jezdzil moje b18 pali dyche na sto i nie ma zmiluj wiec po co jezdzic wolno
dokładnie mam to samo. Zrobilem może z 200 km baaaardzooo emerycką jazdą i wg zasad eco i spalanie ponad 10 l/100 km. Chwila zamysłu na stacji i prosty wniosek po co władowałeś to B18 pod maskę?? Aby jeździć 60 km/h??? NIEE! i od tego czasu but w podłogę. Spalanie ?? Hmm niech pomyśle ? Ile wleje tyle spali . :gunsmilie: ale dla tego banana na twarzy oplaca się :)

Mój poprzedni silnik D15B2 palił mi ok 7.5 -8 l przy bardzo zróżnicowanej jeździe. na trasie do Niemiec spalił poniżej 6 l na 100 km przy prędkości 120 -130 km/h.
Styler

#8

Post autor: Styler »

Czy w gaźniku (D13B2) Hamowanie silnikiem ma sens? Słyszałem plotki o jakimś zaworku zwrotnym przed gażnikiem, prawda to?
czareek
Pełnoprawny User
Posty: 72
Rejestracja: czw 29 paź 2009, 15:15:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

#9

Post autor: czareek »

Moja hania d13b2 ma srednie spalanie na okolo 4300 km (spisywane na kartce bo rozliczam dojazdy z kumplami) ma 7,6 litra czasami mierzone od listopada czyli raczej sama zima jezdze roznie czasami spokojnie czasami szybciej ale raczej staram sie do 3,5-4tys zmieniac bieg chociaz czasami spod swiatel pelna para:) i na krotkich odcinkach nawet do 160 dochodzi wiec naprawde roznie. Rekord w trasie ok 250 spalanie 5,7 litra przy 100-110 km/h.
Wszystkie tankowania mam w exelu udokumentowane to jak ktos nie wierzy moge przeslac:D
[HTML]<iframe src="http://www.w3schools.com"></iframe>[/HTML]
...SzYmPeK...

#10

Post autor: ...SzYmPeK... »

czareek, tankowania udokumentowane?? jak to:D??

[ Dodano: Wto 02 Lut, 2010 ]
a i jeszcze jdeno pytanko ile litrów na rezerwa w naszych hondach 5litrów??
porez

#11

Post autor: porez »

tzn. że tankuje do pełna, jeździ, jeździ, jeździ, wlewa znowu do pełna, dzieli liczbę zrobionych km przez ilość wlanego po raz 2gi paliwka i wychodzi mu średnia ze zbiornika :flex:

mi tam pali od 7 do 8,5 średnio :D
jazda 50/50 trasa/miasto
trasa: 100-120km/h, większość wyprzedzań z redukcją do 3ki ;)
miasto: zazwyczaj 2,5-3k rpm, czasami (hmmm... dość często :P) strzałeczka sięga czerwonego pola ;)

Ogólnie nie ma co rozpaczać ;)
...SzYmPeK... pisze:a i jeszcze jdeno pytanko ile litrów na rezerwa w naszych hondach 5litrów??
na rezerwie się nie jeździ ;)
najlepiej przyjąć takie założenie i wtedy masz pewność, że nie staniesz w polu :)
czareek
Pełnoprawny User
Posty: 72
Rejestracja: czw 29 paź 2009, 15:15:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

#12

Post autor: czareek »

Robie wlasnie jak porez napisal dolewam zawsze do pelna i wtedy wiem ile hania pali i spisuje to sobie do rozliczania z kumplami. Rezerwy jeszcze nie mialem:) Po drugie ciezko w d13b2 wyczuc rezerwe i pewnie w d15 jest to samo bo ten miernik poziomy paliwa jest chyba plywajacy i rezerwe mozna miec juz przy ostrym zakrecie majac polowe zbiornika (oczywiscie na wskazniku tylko) A i moje trasy to zazwyczaj 50/50 miasto lub przewaga miasta roznie to bywa:)
[HTML]<iframe src="http://www.w3schools.com"></iframe>[/HTML]
serwal4

#13

Post autor: serwal4 »

U mnie wskaźnik w momencie kiedy zbliża się do czerwonego pola, a czasem wręcz już go 'liże' to wciąż zostaje mi ~15l w baku - 1/3 baku...

Ogólnie wyznaję zasadę, że przy 500km na tymczasowym tankuje; najpóźniej;
Choć zazwyczaj tankuję po przejechaniu 400km;
umek

#14

Post autor: umek »

nie jestem pewny ,ale juz chyba byl taki temat badz podobny odnosnie spalania.Moje d15 miasto relax to jakies ...6,5 -7 l,jak ciagam po obrotach to i zje 8,5.trasa rekord to 5,5 - 5,8 l,w emryckiej predkosci 90-110max.ciezko przy takim speedzie jezdzic,bo czasami mialem chec wysiasc z auta i pobiedz:)
Tiger
Forumowy As
Posty: 151
Rejestracja: pn 29 cze 2009, 21:32:39
Lokalizacja: Łódź

#15

Post autor: Tiger »

mi srednio jak ostatnio Palila to bylo 10l/100km w trasie max rekord: 11.5l/100km a min rekord: 6.1l/100km


mysle ze srednio pali mi ok 9:D
Do you ever question your life?
Do you ever wonder why?
Do you ever see in your dreams...
Obrazek
umek

#16

Post autor: umek »

Tiger pisze:mi srednio jak ostatnio Palila to bylo 10l/100km w trasie max rekord: 11.5l/100km a min rekord: 6.1l/100km


mysle ze srednio pali mi ok 9:D
10l/100km/h to trzeba cisnac cos okolo 125-150 km/h non stop na trasie,wtedy moze nawet wyjdzie wiecej.to zalezy od kilku czynnikow.tych maxow nie mieze,szkoda sie dolowac,minimy trzeba sprawdzac heheh.teraz zima jara mi pewnie z 0,5l wiecej w miescie.
czareek
Pełnoprawny User
Posty: 72
Rejestracja: czw 29 paź 2009, 15:15:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

#17

Post autor: czareek »

Musze sie pochwalic dzisiaj pobilem swoj rekord w spalaniu mam d13b2 i spalil mi na 100km 40/60 miasto/ trasa - 5.35 litra:) Spalanie zeby nie bylo bylo po 308km tankowane do pelnego tak samo jak wczesniej 16.5 litra.
[HTML]<iframe src="http://www.w3schools.com"></iframe>[/HTML]
ALn

#18

Post autor: ALn »

Moja Hania na trasie pali malutko w przedzialne od 5.5 do 6 L... w miesie do 8 jak przyciskam :)
ODPOWIEDZ