Problem z d13b2

Serce samochodu niedomaga ?
rubikon

Problem z d13b2

#1

Post autor: rubikon »

Witam wszystkich! Swoja hanie posiadam od niedawna, ok 2 miesiące i od jakiegoś czasu mam pewien problem. jakieś 2-3 tyg temu gdy wracałem do domu zaczęło nagle szarpać, opadły wszystkie wskazówki i zapaliły się kontrolki i samochód zgasł, zredukowałem i znów zaczęło szarpać i zapalił. ale kiedy znowu wrzuciłem 5 bieg historia się powtórzyła. Pomyślałem ze to może filtr paliwa się zapchał i wymieniłem go na następny dzień i rzeczywiście był bardzo brudny.Jednak objawy prawie się nie zmieniły, jak jadę to po wrzuceniu 5 biegu i mam jakieś 80 na liczniku samochód nagle traci moc wciskam gaz a on w ogóle nie reaguje jak by odcięło dopływ wahy i po paru sekundach gdy zwolni albo zredukuje zaczyna szarpać tak jakby przerywało dopływ benzyny i znowu zaczyna jechać.myslalem ze dzieje sie to tylko gdy wrzuce 5 bieg ale gdy ostatnio sie spieszylem i troche mocniej przycisnolem na nizszych biegach tez odcina i czsami gasnie, dodam jeszcze ze spalanie jest duże ok 10l, albo więcej. myślałem ze może przewody paliwowe są nieszczelne i gdzieś zasysa powietrze więc załozyłem dodatkowe opaski na przewody ale nic nie pomogło albo ze zapowietrzył sie układ paliwowy ale zrobiłem juz dużo km i żadnej poprawy. robiłem samodiagnostyke i nie wywala żadnego błędu.W tym samym czasie mialem drobna stłuczkę maska do wymiany i lekko uszkodzona chlodnica i moz przez to w komputerze wyskakuje jakis bład którego nie widac podczas samodiagnostyki i samochod chodzi w trybie awaryjnym i przy ok 3-3,5tys obr odcina dopływ paliwa. Prosze o pooc gdyz jest to dla mnie bardzo uciazliwe i potrzebuje samochodu do cadziennej jazdy i wyczerpaly mi sie pomysły co to moze byc.
ODPOWIEDZ