Czy aby napewno robimy pure JDM?

Wszystko co związane z kierunkiem stylizacji JDM
Sebi-G

Czy aby napewno robimy pure JDM?

#1

Post autor: Sebi-G »

Witajcie!

Otóż naszła mnie chęć stworzenia takiego tematu. A dla czego? Otóż już wyjaśniam, wszyscy sądzą, że pure jdm civic eg ma pomaranczowe ambery. Otóż właśnie, że nie a dla poparcia mojej tezy prezentuje tego oto civica EG6 prosto z japoni:

http://www.tradecarview.com/used_car/ja ... d=220&pn=0

Jak chcecie to mogę was wieloma linkami obsypać. I to nie koniecznie z EG6 ale również i EG4 a także ferio (sedan). Wiec teraz mi uzasadnijcie wasze niby jdm'y. Oczywiście czekam na wyczerpujące odpowiedzi na ten temat.
BRNK
Podwójny As
Posty: 280
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 19:52:16
Lokalizacja: Łask/Łódź

#2

Post autor: BRNK »

nie mam amberów i nie bronie amberowców ale....

co ma na celu ten topic?
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#3

Post autor: Uszy »

ambery wymyslili kolezdzy zza oceanu, dla mie proste, jak ktos chce ambery to neich je zaklada, a jak nie to nie, moze nie wyczeprujaca odpowiedz ale jakos wiecej nie jestem w stanie wydumac :D
crony
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 18:16:38
Lokalizacja: hondawschod.pl
Kontakt:

#4

Post autor: crony »

wg mnie to jest jdm tune style, jest to pewien kierunek tuningu autka przez japonczyków , na wielu japonskich aukcjach internetowych mozemy znaleśc tzw country style, czy chociażby brewki na japońskich civikach w pelni przygotowanych do scigania się na torze,
wg mnie jest to wlasnie tak jak napisał uszy tobie sie podoba to, a mi to, a jemu jeszcze co innego, tylko ta polska mentalnośc nie potrafi tego zaakceptować :furious: ma byc tak a nie inaczej bo taka jest moda a reszta to wieś
molekss
Podwójny As
Posty: 236
Rejestracja: wt 08 lip 2008, 11:01:39
Lokalizacja: Lubań (pomorskie)
Kontakt:

#5

Post autor: molekss »

w linku galeria Civic 5 gen JDM:
http://www.passwordjdm.pl/viewtopic.php?t=178

są kierunki białe i bursztynowe, każdy zakłada wedle swojego gustu ...
Sebi-G

#6

Post autor: Sebi-G »

A czy zakładając ambery to się przypadkiem nie robi USDM?
Aciulek
Potrójny As
Posty: 350
Rejestracja: pt 24 paź 2008, 15:59:57
Lokalizacja: Łódż

#7

Post autor: Aciulek »

Sebi-G pisze:A czy zakładając ambery to się przypadkiem nie robi USDM?
a czy w stanach nie mogli ściągnąć japońskiego stylu tuningu ?!
a zdrugiej strony jak się ma to do lamp z tylu?
Awatar użytkownika
tyniek
Potrójny As
Posty: 450
Rejestracja: ndz 14 wrz 2008, 12:06:26
Lokalizacja: Lodz

#8

Post autor: tyniek »

U nas najczesciej miesza sie oba style JDM/USDM. A tak w ogole to wszystko rzecz gustu jak kto robi. Nie kazdemu musi sie podabac JDM/USDM. Takze dla mnie temat rzeka. Pozdrawiam :flex:
radziok

#9

Post autor: radziok »

molekss pisze:w linku galeria Civic 5 gen JDM:
http://www.passwordjdm.pl/viewtopic.php?t=178

są kierunki białe i bursztynowe, każdy zakłada wedle swojego gustu ...
jak juz sie czepiac to te zdjecia sa z USA takze pjur dżej di em to tez nie bedzie ;)

moim skromnym zdaniem ambery zakladaj Ci ktorym pozostal sentyment do Poloneza :D
Jeden fakt jest taki, ze ludzie lykaja jak mlode pelikany wszystko co przychodzi do nas ze stanow. style przechodzac z kontynentu na kontynent juz dawno sie skundlily i teraz spuszczanie sie czy cos jest JDM czy nie nie ma sensu.
muzammil
Potrójny As
Posty: 472
Rejestracja: czw 05 cze 2008, 21:08:10
Lokalizacja: Słupsk/Gdańsk

#10

Post autor: muzammil »

JDM to tylko to co wychodizlo na japonski rynek czyli tak naprawde OEM w japonii. wszystkie inne tuningi ze sloganem "JDM" to wymysl amerykancow. JDM to tak naprawde seryjna fura na seryjnych gratach. NIe ma czegos takiego jak definicja JDM style bo kazdy miesza jak mu sie podoba, temat troche z dupy jak dla mnie(to tak jakbysmy rozprawiali o sensie istnienia swiata, jego stworzeniu poczatkach i stworcy; kazdy ma swoja wizje, swoje zdanie i nie da sie udowodnic ze ktos ma racje a ktos sie myli). Powszechnie uznawany "JDM" to nic innego jak amerykanski tuning.
Przede wszystkim nie ten dzial, no i temat jak dla mnie do zamkniecia bo kazdy bedzie mial cos do dopisania i przedstawienia swojego stanowiska na ten temat.
TomaszW

#11

Post autor: TomaszW »

Ja mam ambery dlatego że mi się to podoba .. dlatego że boczne i tylne mam amber i pewnie jeszcze z jakiegś powodu ;)

JDM to nie tylko to co zostało wydane na japoński rynek ... dla mnie to też funkcjonalność nad wyglądem .
Co jest bardziej JDM .... kubeł BRIDE + pasy takata , czy kubeł i pasy sparco? Większość powie że 1 opcja .. a dla mnie komplet sparco równie dobrze spełnia swoje zadanie choć to nie japoński wyrób :P
Matey

#12

Post autor: Matey »

Se poczytajcie co oznaczaja te 3 magiczne literki...

http://www.jdm-option.pl/portal/index.p ... cles&art=1
radziok

#13

Post autor: radziok »

i tym optymistycznym akcentem zakonczmy ten temat ;)
Zablokowany