Wady i zalety Civiców

Dyskusje ogólne.
Civic5g.pl
Nałogowiec
Posty: 829
Rejestracja: śr 11 cze 2008, 21:53:23
Lokalizacja: Globalna Wioska

#21

Post autor: Civic5g.pl »

vidar pisze:nom... fotelik dla dzieciaka ju? nie bardzo sie mieści na tylnej kanapie... :p
bo to jest kawalerski samochod a nie rodzinny:)
Civic5g.pl
Nałogowiec
Posty: 829
Rejestracja: śr 11 cze 2008, 21:53:23
Lokalizacja: Globalna Wioska

#22

Post autor: Civic5g.pl »

bo to jest kawalerski samochod a nie rodzinny:)
Ze jest to samochod rodzinny udowodni Ci ta oto reklama:
hehe, super reklama idealnie oddajaca cechy Civica.
Civic5g.pl
Nałogowiec
Posty: 829
Rejestracja: śr 11 cze 2008, 21:53:23
Lokalizacja: Globalna Wioska

#23

Post autor: Civic5g.pl »

fajna reklama:D
Civic5g.pl
Nałogowiec
Posty: 829
Rejestracja: śr 11 cze 2008, 21:53:23
Lokalizacja: Globalna Wioska

w2w2

#24

Post autor: Civic5g.pl »

2w2w2
3lvis

#25

Post autor: 3lvis »

Wlasnie czyli civy niemaily cynkowanych blach ??
Bo np crx"y ponoc maly cynkowane blachy tylko przyplynely statkiem do europy i te pare miesiecy na morzu zrobily swoje w kontenerach sól + wilgoc . Moze tak samo bylo z 5 genem ??:P

Co o tym myslicie ??
dEboo033434

#26

Post autor: dEboo033434 »

Wadą i zaletą tego auta jest zawieszenie..... z jednej strony nie zawodne jednak jak się już zepsuje to tulei jest tyle że mało który mechanik umie to zrobić. A jak 1 tuleja sie wybije to jej prawie w ogóle nie czuć....a jak jedyna sie wytłucze to reszta dostaje po dupie i siada cały komplet. Kolejna wada to blachy, opadające drzwi.....oraz intrygowanie niebieskich.

Zalety: ogromna frajda z jazdy, miny golfiarzy "GT" którzy wąchają spaliny..., jak są dość szerokie opony jak u mnie to dobrze trzyma się drogi(trza tylko uważać bo to auto nie wybacza błędów przeciągniesz i rów czeka....prowadzenie wymaga pewnych umiejętności i rozwagi), ponadczasowy wygląd, i najważniejsze..... to auto ma Duszę....cała ta atmosfera gdy wsiadasz odpalasz silnik i słyszysz ten warkot mmmmmm miodzio..... człowiek może choć troszkę liznąć sportu, tej atmosfery....tego się nie da wytłumaczyć. Niektóre auta kocha się za funkcjonalność za wygląd bądź za ergonomie czy ekonomię...to auto po prostu się kocha. Jeździłem kiedyś calibrą i kolega mi mówił jaki civic jest fajny i w ogóle nie wiedziałem dopiero gdy zdeptał mnie d15b2 moją calibrę 115KM....gdy dał mi się przejechać to się zaraziłem :) co najgorsze na to nie ma lekarstwa xD
vidar

#27

Post autor: vidar »

Luuudzie! Dajcie powyższy tekst na stronę główną! (jeśli takowa będzie)

Lepiej bym tego nie napisał. Poezja!

dEboo033434 - We love you! :browarek1:
Yasioo

#28

Post autor: Yasioo »

cifki parują podczas deszczu i nic oprócz klimatyzacji nie jest w stanie temu zapobiec :(
3lvis

#29

Post autor: 3lvis »

Yasioo pisze:cifki parują podczas deszczu i nic oprócz klimatyzacji nie jest w stanie temu zapobiec :(

Wiele aut w srodku paruje podczas deszczu tak samo Mazda 323f mojego Ojca Jak jest deszcz to odrazu nawiewy na maksa :D
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#30

Post autor: Pecado »

Podczas deszczu przy uchylonych szybach woda kapie do środka na tapicerkę drzwi.
muzammil
Potrójny As
Posty: 472
Rejestracja: czw 05 cze 2008, 21:08:10
Lokalizacja: Słupsk/Gdańsk

#31

Post autor: muzammil »

slabe wspomaganie i tragiczne wygluszenie.
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#32

Post autor: AriN »

Beznadziejne heble jak w wiekszości Hond.
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
umek

#33

Post autor: umek »

strasznie słabe oswietlenie,o ile na drogowych jest w miare to mijania sa juz okrutne,jazda w nocy to tragedia - ale temat niedlugo ogarne.hmmm,mysle i mysle......wysoka krawedz bagaznika na minus,trzeba sie nagimnastykowac czasami ale to sa pierdoly i zawsze wsiadam do auta z bananem na gebie.Glosny silnik??????hmmm,jak dla mnie za cichy/silnik,nie wydech/
serwal4

#34

Post autor: serwal4 »

Fakt - oświetlenie nie jest najmocniejszą stroną 5gen... zostaje tylko zmiana na lepsze H4 (bo mnie żaden chińskie ksenony itd. nie interesują - jedyna rzecz z oświetlenia bez Ex to tylko ambery i przeciwmgielne przód);

Wygłuszenie też fakt - dlatego poza przodem/drzwi na wiosnę jak będzie cieplej zaopatrzę się w taśmę dekarską i wygłuszę bagażnik (podłoga + boki auta);

Dla mnię więcej wad nie ma - no może brak klimy ale to tam - moc zabierze a...
Archaiczny panel wentylacji (suwaki) mi nie przeszkadza - ba - bardzo mi się podoba, niska pozycja za kierownicą również;
jary_88
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: sob 31 sty 2009, 02:52:31
Lokalizacja: Suwałki (Podlasie)

#35

Post autor: jary_88 »

Co do wad w mojej coupe to tylko blachy. Silnik poprostu cichutko pracował dopuki nie wstawiłem dolotu i pare zabaweczek :D
Silnik jest bogiem, prędkość nałogiem, a tuning zabawą.
umek

#36

Post autor: umek »

muzammil pisze:slabe wspomaganie i tragiczne wygluszenie.
co do wspomagania to sie zgodze,o ile przy niskich predkosciach jest w miare oraz na parkingach itp to przy wiekszych predkosciach gorzej,marzyloby mi sie bardziej progresywne wspomaganie - wolno jedziesz,parking itd leciutko lecz im szybkosc wyzsza to kiera powinna dawac wiekszy opor,ciezej pracowac wtedy kontakt kierowca- ziemia jest lepszy.co do aut to musze powiedziec ze taka sytuacja jest w fordzie mondeo mk3-200km/h to rozkosz w prowadzeniu i potwierdza sie fakt ze ford robi fantastyczny uklad kierowniczy i zawieszenie.Lepiej da sie wyczuc auto,chodz civa nadrabia to zawieszeniem,w ktorym w moim przypadku az za nadto czuje.
kwiatek87

#37

Post autor: kwiatek87 »

Zalety:
+ dynamiczne silniki - zbieraja się nieporównywalnie lepiej niż konkurencja z silnikami o tych samych pojemnościach
+ świetne prowadzenie na zakrętach - niskie zawieszenie seryjne i szeroki rozstaw kół pozwalają poszaleć (i to na seryjnym ogumieniu!)
+ widzę, że niektórzy narzekaja na słabe światła, ale moja cifka miała bardzo dobre światła
+ brzmienie silnika :thumbsup:
+ jak na teoretycznie małe autko, to civ ma calkiem sporo miejsca na nogi (z przodu) :tak:
+ wygodne fotele (o ile nie są wyświechtane)
+ nie miałem problemu z parowaniem wnętrza
+ fantastyczne autko :driver: :thumbsup:

Wady:
- słabe hamulce
- jak wsiądzie komplet ludzi to na seryjnym zawiasie strasznie tył siada :thumbdown:
- blacha - jak wiadomo
- opadające drzwi
Awatar użytkownika
reg1n
Obeznany
Posty: 107
Rejestracja: pt 12 wrz 2008, 02:03:51
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

#38

Post autor: reg1n »

kolejna wada ktora narasta na sile - coraz wiecej ludzi ma civici, ludzi ktorzy powinni miec inne auta i robia z tego typowy county tuning (zwany rowniez agro tuningiem) to jest przykre...
kwiatek87

#39

Post autor: kwiatek87 »

reg1n pisze:kolejna wada ktora narasta na sile - coraz wiecej ludzi ma civici, ludzi ktorzy powinni miec inne auta i robia z tego typowy county tuning (zwany rowniez agro tuningiem) to jest przykre...
albo robią z nich crossauto i wożą wszystko co popadnie załadowane po sam dach, traktują jak toczydło, które ma dowieźć z punktu a do b i robią przy nim tyle, aby jeździło... Przykre...
ODPOWIEDZ