prosze o rade w sprawie wyboru nadwozia civica

Dyskusje ogólne.
pejson

prosze o rade w sprawie wyboru nadwozia civica

#1

Post autor: pejson »

zastanawiam sie na kupnem tego samochodu, myslalem o hatchbacku natomiast ostatnio coraz bardziej zaczeły mi sie podobac coupe.jesli ktos ma porównanie to prosze o rade, który model bedzie lepszy, pod wzgledem osiagów, ergonomi itp itd.dodam ze chodzi mi o silnik 1,5 z 94 lub 95 r i bedzie to mój pierwszy samochód
TomaszW

#2

Post autor: TomaszW »

Jeżeli o osiągi chodzi to w zasadzie nie maróżnicy czy to będzie coupe czy HB .. natopmiast różnica będzie w silniku .. skoro mowa o osiągach to proponuje jednak 1,6l .. 125km .. VTEC ;) . Jeżeli już koniecznie 1,5 to tylko D15b7 . Zaletą coupe jest czarne wnętrze .. i o wiele większy bagaj :D do jajka jak masz skrzynie/tube .. to tylko siatki z zakupami zmieścisz :P
serwal4

#3

Post autor: serwal4 »

Coupe ma też tę zaletę, że 4 osoby wygodniej w nim podróżują (na nogi, na wysokość z tyłu bywa różnie);
Aczkolwiek u mnie, np. w 4 osoby prześwit z tyłu niebezpiecznie leci w dół (siakieś springi mam obniżające, podejrzewam stockowe amory, które padają już);
Osiągi: hatch 1.5 90km vs coupe 1.5 101? Te same - coupe trochę więcej waży...

Czarne wnętrze też napewno wygląda ładniej; A bagażnik sporawy (a jak się się podłogę i koło zapasowe wyciągnie...);

Ja wybrałem coupe bo jakoś hatch wydał mi się zbyt pospolity;
A to, że wiązało się to z mniejszym wyborem i lekko większą ceną...
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#4

Post autor: ceelx »

qpa bardziej hamerykanckaja :D
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
crony
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 18:16:38
Lokalizacja: hondawschod.pl
Kontakt:

#5

Post autor: crony »

kupe to tylko czarne, ale to kwestia gustu, natomiast problemem w kupecie jest brak dostępu do tylnich reperaturek, które jak wiadomo nie są mocnym punktem Vgen, trzeba więc rzeżbić, pofesjonalny blacharz nie powienien miec dużych problemów

P.S. osobiście wybrałbym qoupe (czarne)bo mniej tego na rynku, oczywiście przy wyborze auta w takim wieku nie powinno się kierować rodzajem budy az tak bardzo, liczy sie także wyposazenie, nie wspomianjąc juz o sprawach eksploatacyjnych, ale to już zależy indywidualnie od każdego autka
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#6

Post autor: gruszecky »

coupe jest bardziej sportowe z sylwetki;],sam mam hb ale coupe wydaje mi się bardziej nie wiem dojrzałe;]
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Zawada

#7

Post autor: Zawada »

pejson, miałem ten sam dylemat - EJ vs. EG. Padło na Coupe :cool2: Większe, z tyłu dużo wygodniej, no i dużo dużo mniej tego jeździ niż hatch.
kuchar

#8

Post autor: kuchar »

serwal4 pisze: Osiągi: hatch 1.5 90km vs coupe 1.5 101? Te same - coupe trochę więcej waży...
polemizował bym...
ja może nie mam w 100% czystej serii b7 ale jeździ lepiej od b2 a napewno jest dużo bardziej elastyczny
Ostatnio zmieniony wt 17 lut 2009, 19:49:52 przez kuchar, łącznie zmieniany 3 razy.
rutkose

#9

Post autor: rutkose »

Ja przy wyborze kierowałem się bagażnikiem i kolorem fioletowym, gdzie te 2 rzeczy w hatchbacku nie występują :P Jeśli chodzi o sylwetkę to zakochałem się dopiero w niej w trakcie poszukiwań zakupu :P I?? Nie żałuję :)

Temat można zamknąc, wygrało COUPE :gunsmilie:
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#10

Post autor: Pecado »

No, mozna miec B7 w HB, i nie tylko B7 a wiele eile innych mocniejszych.
Jesli chodzi o mnie to zabawy kupowałbym tylko HB. jesli to ma byc samochód rodzinny to zdecydowanie sedan. Choc najbardziej wizualnie podoba misie coupe. :)
TomaszW

#11

Post autor: TomaszW »

No i to kwestia gustu .. ja szukałem Coupe .. a padło na HB ( myśle że zdecydowanie przez osiągi/możliwośći ... oraz dostępność gratów )

Czy reperturki tyłu nie są identyczne w HB i coupe?
serwal4

#12

Post autor: serwal4 »

Gdyby tak było to nikt by nie starał 'wykopać z podziemi' domyślnie do EJ1/2 :).

U mnie rdzy na zewnątrz nie widać jeszcze... a co się dzieje od wewnątrz... wolę nie wiedzieć.
Pyrek

#13

Post autor: Pyrek »

Ja od poczatku szukalem Coupe i tak zostalo. Nie lubie malych aut, poprostu zle sie z nich czuje. Coupe jak dla mnie jest idealne, malo pali, oplaty niskie, z bagazem nie ma problemu, najczesciej jezdze sam lub w 2 osoby wiec nie przeszkadza mi nadwozie 3-drzwiowe ( co nie przeszkadza by jechac wygodnie w 4 osoby ) do tego ponadczasowa sylwetka i i do tego jest dynamiczne ;)
serwal4 pisze:coupe trochę więcej waży...
Waży tylko 40 kg wiecej, no moze +/- 2kg ;)
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#14

Post autor: AriN »

To i ja coś dodam od siebie miałem HB, a aktualnie posiadam Coupe. A wiec:

HB - wbrew pozorną tyle samo miejsca na tylnej kanapie co w coupe, tylna kanapa dzielona, a wiec można przewieść coś długiego + pasażera z tyłu, po wywaleniu pułki i złożeniu kanapy bardzo fajne autko do przewożenia jakiś większych gratów, fajny patent ze znaną wszystkim tylną szybą, a wiec otwierasz ją i coś wrzucasz szybko do bagażnika bardzo fajny patent, dostępność do reperaturek i blach, dla jakiejś pary moim zdaniem samochód idealny, no i oczywiście tańszy od coupe. Silniki co do 1,5 to najbardziej popularne jest D15B2 a wiec 90 kucy (małe przeróbki i mamy 101), ciężko jest znaleźć D15B7 101 kucy.

Coupe - niby większa powierzchnia ładunkowa ale - że nie można przewozić większych gabarytów + można zabrać 2 osoby na tylną kanapę + torby do bagażnika, a w HB miejsca brakuje już przy bagażach kierowcy, minus za brak dzielonej kanapy, wyższym osobą z tyłu bardzo przeszkadza stromo schodząca tylna szyba w HB nie ma tego problemu, problem z reperaturkami błotników tylnych po prostu ich nie produkują, coupe to sklejka HB i sedana dlatego czasem problem z blachami. Para + 1 dziecko można się pomęczyć (moim zdaniem). Aktualnie coupe jest w „modzie”, a wiec można w nich przebierać. Seryjnie z 2 silnikami D15B7 101 kucy (najczęściej występujący silnik) faktycznie czuć jest różnicę miedzy D15B2, no a 2 D16Z9 ciężko jest znaleźć coś nieskatowanego. Jeszcze jeden wielki plus Coupe prawie wszystkie mają czarny środek (plastiki).

Sedan – moim zdaniem ciężko coś znaleźć w dobrym stanie, z godnym wyposażeniem. Tylko tyle powiem :P

Jeżeli bym mógł wybierać 2 raz to wybrał bym chyba HB ale tylko i wyłącznie VTi, a w innym wypadku brał bym coupe :)

Jak coś to z chęcią coś jeszcze dopiszę :P
Ostatnio zmieniony czw 19 lut 2009, 23:35:46 przez AriN, łącznie zmieniany 2 razy.
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
zabas
Pełnoprawny User
Posty: 74
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 12:31:14
Lokalizacja: Oświęcim

#15

Post autor: zabas »

Nio to ja pobronie troszke sedanika. Sama mam to sie wypowiem. :D :cyklop: :cyklop: :kid: Oczywiscie róznica co do Hatch/Coupe w pewnych elementach jak troszke inny przód inny zderzak z przodu, napewno reperaturki sa dostepne bo robiłem i nie miałem problemu zdobyć. ( by the way nie pasują reperaturki z sedana do coupe ? ) Na pewno widać na ryneczku wiecej cześci pod hatch/coupe ale do sedana tez sie znajda ( mówie o jdm czy tuningu innym ) Duża przestrzeń w środku spokojnie 4 osoby plus dzieciak nawet sie przewiezie. Jak kupowałem to szczerze myślalem o hatchu ale przez przypadek obczaiłem sedana z D16z7 w pełnej elektryce i musiałem go mieć. Kolega ma uboższą wersje bez elektryki i z d15b2 i sobie chwali. jest zadowolony w pełni ! na plusy to na pewno przestrzeń, druga para drzwi, duże autko, dla rodzinki albo na długa trase na wakacje jak znalazł. a i z odpowiednim silnikiem to i dynamika i osiagi sa super. No mankamentem jest to że mi sie marzył teraz EG9 VTi :D z czarnym wnętrzem. ale....
Ostatnio zmieniony pt 20 lut 2009, 08:32:14 przez zabas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#16

Post autor: Uszy »

zabas pisze:by the way nie pasują reperaturki z sedana do coupe ?
niet
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#17

Post autor: AriN »

Nie pasują od sedana do coupe, te od HB trzeba troszkę przerobić ponieważ zderzak w sedanie i coupe schodzi na samym końcu ku dołowi, a w HB jest prosty.
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
ODPOWIEDZ