Kasacja samochodu - co zrobić żeby zakończyc oc w pzu

Dyskusje ogólne.
arti86pl

#21

Post autor: arti86pl »

bo zarejestrowales na siebie, a wcale tego nie musi robic, ma na to teoretycznie 30dni ale jesli auto nie zostanie zarejestrowane to nikt go nie szuka bo po co. Pozatym nie wiem jak jest w Polsce ale powinno byc cos takiego ze auto jest sprzedawane za granice, i wtedy juz napewno przejdzie, bedzie conajwyzej koszt zielonej karty a nawet moze nie to bo auto przeciez moze opuscic kraj na lawecie :) a i kupujacym nie musi byc obcokrajowiec.
Ja to bym poszedl na najblizsze zlomowisko i dogadal sie z kierownikiem, za podbicie papieru ze auto to zlom, najwyzej dac mu tabliczke z nr auta i juz. Po co tyle kombinowac
dR.LasCa

#22

Post autor: dR.LasCa »

no tak, w pzu przechodzi jedynie papier ze złomowiska, lub sprzedaż. Inne wałki będą egzekwowane, przede wszystkim z winy rolników, którzy twierdzą że nie zapłacą OC za przyczepę, bo tylko na pole nią jeżdżą.. mieliśmy o tym sporo na zebraniach. Nie warto kombinować, bo te sprawy się nie przedawniają...
Szczypior

#23

Post autor: Szczypior »

doszla pewna opcja auto chce kupic jeden koles za kase zeby papiery byly na niego - jemu to juz nie zalezy :debil:
radziok

#24

Post autor: radziok »

dR.LasCa pisze:pewnie że można ojcu, ale jeśli nie jest napisane w umowie, że na części to
to rozumiem ze wystarczy taka adnotacja i cala ta rozmowa jest bez sensu...
dR.LasCa pisze:Chodzi o to, że w dniu odebrania dowodu auta, trzeba opłacić oc, ja miałem datę dzień późniejszą i przy odbiorze twardego dowodu, praktycznie w ten sam dzień dostałem pismo że mam zapłacić 380zł i koszty manipulacyjne 70zł:) Żywy przykład, że weryfikują..
jezeli nie dostali wypowiedzania umowy to jasne ze beda ciagneli dalej kazdego kto im do ksiag wpadnie.
arti86pl pisze:Ja to bym poszedl na najblizsze zlomowisko i dogadal sie z kierownikiem, za podbicie papieru ze auto to zlom, najwyzej dac mu tabliczke z nr auta i juz. Po co tyle kombinowac
Na zadnym zlomowcu ci tak po prostu nie podbija bo potem sami sie musza rozliczyc z tego samochodu, no chyba ze ktos ma jakies wtyki albo da w lape
dR.LasCa

#25

Post autor: dR.LasCa »

tak, taka adnotacja wystarcza..
radziok pisze:jezeli nie dostali wypowiedzania umowy to jasne ze beda ciagneli dalej kazdego kto im do ksiag wpadnie.
Umowy jeszcze nie było... była zawarta o dzień za późno...
radziok

#26

Post autor: radziok »

dR.LasCa pisze:tak, taka adnotacja wystarcza..
no to czemu ludzie maja problemy w takich sytuacjach?? sa niedoinformowani??
ludzie zajmujacy sie rozbiorka aut na czesci by o tym nie wiedzieli??
dR.LasCa pisze:Umowy jeszcze nie było... była zawarta o dzień za późno...
no to z kad niby firma ubezpieczeniowa miala twoje dane??
dR.LasCa

#27

Post autor: dR.LasCa »

od komunikacji, przy odbiorze twardego musisz pokazać ubezpieczenie, zeskanowali i ugotowany:)
radziok

#28

Post autor: radziok »

dR.LasCa pisze:od komunikacji, przy odbiorze twardego musisz pokazać ubezpieczenie, zeskanowali i ugotowany:)
no tak tylko my chcemy ominac urzad szerokim lukiem i nie rejestrowac auta, do ubezpieczalni wysylamy rezygnacje z kontynuacji ubezpieczenia na kolejny rok i w naszym gescie (obowiazku) nalezy wykupienie nowego ubezpieczenia, jezeli tego nie zrobimy to mamy przechlapane dopiero podczas kontroli drogowej lub kolizji ale taka nie wystapi bo auto bedzie w czesciach. i jeszce zastanawia mnie fakt wspolpracy urzedu komunikacji z konkretna firma ubezpieczeniowa,wtf, jakas umowa, sprzedza skor??
dR.LasCa

#29

Post autor: dR.LasCa »

nie, urząd daje cynk do funduszu gwarancyjnego... z firmami nie mają nic wspólnego. W tym konkretnym przypadku wchodzi w grę jedynie złomowanie( za potwierdzeniem), lub sprzedaż na części....

PS. błędnie wpisałem we wcześniejszych postach... pismo dostałęm tylko od funduszu gwarancyjnego, z numerek konta, jakbym chciał coś z nimi wyjaśniać to miałem stawić się w ciągu 7 dni do... wawy:)
Ostatnio zmieniony śr 17 gru 2008, 17:04:08 przez dR.LasCa, łącznie zmieniany 1 raz.
arti86pl

#30

Post autor: arti86pl »

radziok pisze:...nie rejestrowac auta, do ubezpieczalni wysylamy rezygnacje z kontynuacji ubezpieczenia na kolejny rok i w naszym gescie (obowiazku) nalezy wykupienie nowego ubezpieczenia, jezeli tego nie zrobimy to mamy przechlapane dopiero podczas kontroli drogowej lub kolizji ale taka nie wystapi bo auto bedzie w czesciach....
popieram w pelni, tak to napewno dziala bez problemowo, wiem po sobie :)
Ostatnio zmieniony śr 17 gru 2008, 20:26:50 przez arti86pl, łącznie zmieniany 2 razy.
dR.LasCa

#31

Post autor: dR.LasCa »

Jest już coś takiego jak centralna baza, mają tam wszystkie auta... sposób radzioka był dobry kilka lat temu, teraz już nie...jak tak zrobisz, prędzej czy później Cię znajdą i "bekniesz". Obowiązkiem posiadacza pojazdu podlegającego rejestracji, i obowiązkowemu ubezpieczeniu jest je zawrzeć..
radziok

#32

Post autor: radziok »

dR.LasCa pisze:Obowiązkiem posiadacza pojazdu podlegającego rejestracji, i obowiązkowemu ubezpieczeniu jest je zawrzeć..
to czemu ta wspaniala baza nie sciga ludzi, ktorzy jezdza caly czas bez OC i jakim cudem w ogole oni na drogi trafiaja skoro baza tak fantastycznie,szybko i skutecznie dziala??
dR.LasCa

#33

Post autor: dR.LasCa »

jeśli jeżdżą od dawna to w bazie ich nie ma... chodzi o auta zarejestrowane w 2007-08. Nie zmuszam nikogo by mi wierzył, piszę co wiem ze szkoleń agentów.
radziok

#34

Post autor: radziok »

dR.LasCa pisze:Nie zmuszam nikogo by mi wierzył, piszę co wiem ze szkoleń agentów
szkolenia czesto maja malo wspolnego z rzeczywistoscia, to moge powiedziec z wlasnego doswiadczenia ;) moim zdaniem jak by tak skrupulatnie podeszli do sprawy to by sie zasypali papierami, bazy danych by sie pozawieszaly, a pracownicy wyszli by z flagami przed ministerstwo ;)
dR.LasCa

#35

Post autor: dR.LasCa »

Możliwe, ale jednak będziesz w bazie i choćby za kilka lat się odezwą:)
ODPOWIEDZ