racechrono vs realny czas vs assetto corsa

O torach, oponach i innych bajerach przydatnych przy upalaniu.
Awatar użytkownika
Yossarian
Nałogowiec
Posty: 671
Rejestracja: śr 08 lip 2020, 10:19:35

racechrono vs realny czas vs assetto corsa

#1

Post autor: Yossarian »

Zostałem patostreamerem. Zapraszam do oglądania:

http://autobezsens.blogspot.com/ - mój blog o motoryzacji dziwnej, choć nie tylko. Zapraszam!
Awatar użytkownika
emtees
Nałogowiec
Posty: 977
Rejestracja: wt 28 wrz 2021, 10:44:01
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 33

racechrono vs realny czas vs assetto corsa

#2

Post autor: emtees »

Za mało patocontentu. Powinny być bluzgi, jajka rzucane w okna i jakieś napierdalanie. Całe szczęście ilość patocontentu została nadrobiona dzisiaj przez pewną gwiazdę internetu ze Szczecina.

Co do samej treści merytorycznej - czyli jednak dużo osób miało rację pisząc mi, że bez kostki GPS to jest chuj nie robota. Zaskoczyła mnie za to dokładność AC. Jak już zbuduję auto do końca pod upalanie i zubożeję przez to tak, że na starty mi już budżetu nie wystarczy to może zajmę się simracingiem.
Uwaga frajerzy...
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1656
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

racechrono vs realny czas vs assetto corsa

#3

Post autor: Logan »

Nawet nie przeklnąłeś :| Jestem bardzo zawiedziony.

Fajne porównanie, ale ameryki z zewnętrznym gpsem to nie odkryłeś :D :D
emtees taki secik sensowny do simracingu to w +-2k budżetowo można się zmieścić.
Ostatnio zmieniony śr 02 lis 2022, 22:03:30 przez Logan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Drix
Natchniony
Posty: 1959
Rejestracja: pn 23 cze 2014, 22:19:12
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Wiek: 29

racechrono vs realny czas vs assetto corsa

#4

Post autor: Drix »

No widać, że tester :D
Awatar użytkownika
Yossarian
Nałogowiec
Posty: 671
Rejestracja: śr 08 lip 2020, 10:19:35

racechrono vs realny czas vs assetto corsa

#5

Post autor: Yossarian »

No nadal mnie wnerwia jak ktoś pieprzy, że "ooo rejschrono na telefonie odpalam i zobacz jakie czasy wychodzą". Więc ten filmik był wymierzony w takie osoby ;) Ale planuję zdobyć zewnętrzny GPS i nagrać drugą część.

Zaś co do simracingu: Logitecha G27 kupiłem za 600 PLN używanego i wystarcza. Jeżdżąc w raceroom regularnie wbijałem się do top100 czasów jak challenge robili.
http://autobezsens.blogspot.com/ - mój blog o motoryzacji dziwnej, choć nie tylko. Zapraszam!
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4496
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

racechrono vs realny czas vs assetto corsa

#6

Post autor: Grzesieek »

A jakość sygnału GPS? Moduł w telefonie? Start zatrzymany a start lotny?

Używałem wielokrotnie na Toruniu RCh w telefonie (stary Samsung, który jak był nowy to uchodził za sprzęt słaby i dolnopółkowy) i ZAWSZE zaniżał czas o 0,2s, nie mniej, nie więcej. Ale też zawsze start był lotny. Te wszystkie apki oparte o wolny, wbudowany GPS mają potworny problem z zatrzymanym startem.
Awatar użytkownika
Yossarian
Nałogowiec
Posty: 671
Rejestracja: śr 08 lip 2020, 10:19:35

racechrono vs realny czas vs assetto corsa

#7

Post autor: Yossarian »

Druga część patostrea... yyy... filmu o pomiarach czasu na Torze Białystok. Tym razem sprawdzam dokładność zewnętrznego GPS 10 Hz i porównuję z poprzednią metodą, czyli mierzeniem z onboardu. Postarane na całe 31,5%!

http://autobezsens.blogspot.com/ - mój blog o motoryzacji dziwnej, choć nie tylko. Zapraszam!
Awatar użytkownika
emtees
Nałogowiec
Posty: 977
Rejestracja: wt 28 wrz 2021, 10:44:01
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 33

racechrono vs realny czas vs assetto corsa

#8

Post autor: emtees »

W końcu miałem okazję obejrzeć... Jaka by ta kostka nie była to obecnie chyba nic tańszego się nie znajdzie :( Jedyna opcja na sensowny pomiar.
Uwaga frajerzy...
Awatar użytkownika
Yossarian
Nałogowiec
Posty: 671
Rejestracja: śr 08 lip 2020, 10:19:35

racechrono vs realny czas vs assetto corsa

#9

Post autor: Yossarian »

Garmin Glo jest własnie odrobinę tańszy obecnie, tylko mniejsza bateria. Ale choć powinien miec normalne diody :P
http://autobezsens.blogspot.com/ - mój blog o motoryzacji dziwnej, choć nie tylko. Zapraszam!
Awatar użytkownika
emtees
Nałogowiec
Posty: 977
Rejestracja: wt 28 wrz 2021, 10:44:01
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 33

racechrono vs realny czas vs assetto corsa

#10

Post autor: emtees »

No z tą diodą to polecieli :lol:

Dodano po 12 godzinach 35 minutach 46 sekundach:
Pjoter, jest opcja - nie bałbyś się zajrzeć do środka tego pudełka? Mam pewne przypuszczenia co do zawartości i jeśli się one potwierdzą to zrobimy forumowy moduł GPS 10Hz za 150ziko ;)

Dodano po 12 minutach 9 sekundach:
Instrukcję do zrobienia takiego gunwa, podłączenia i skonfigurowania też już znalazłem. I w sumie zamówiłem parę pierdół... Jak dotrze wszystko i podłączę to pokażę.
Ostatnio zmieniony czw 08 gru 2022, 19:46:42 przez emtees, łącznie zmieniany 2 razy.
Uwaga frajerzy...
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2817
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

racechrono vs realny czas vs assetto corsa

#11

Post autor: K23 »

emtees pisze: czw 08 gru 2022, 19:45:48 No z tą diodą to polecieli :lol:

Dodano po 12 godzinach 35 minutach 46 sekundach:
Pjoter, jest opcja - nie bałbyś się zajrzeć do środka tego pudełka? Mam pewne przypuszczenia co do zawartości i jeśli się one potwierdzą to zrobimy forumowy moduł GPS 10Hz za 150ziko ;)

Dodano po 12 minutach 9 sekundach:
Instrukcję do zrobienia takiego gunwa, podłączenia i skonfigurowania też już znalazłem. I w sumie zamówiłem parę pierdół... Jak dotrze wszystko i podłączę to pokażę.
Ty najpierw te błotniki klepać zacznij, bo jeszcze Loganowych nie skończyłeś, mi sensownej oferty nie przedstawiłeś, a trzeci biznes rozkręcasz w trakcie montowania kubła i klatki wprost po zbudowaniu taniego K20. :D Mateusz woooooolniej!
Awatar użytkownika
Drix
Natchniony
Posty: 1959
Rejestracja: pn 23 cze 2014, 22:19:12
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Wiek: 29

racechrono vs realny czas vs assetto corsa

#12

Post autor: Drix »

K23 pisze: czw 08 gru 2022, 20:25:22
emtees pisze: czw 08 gru 2022, 19:45:48 No z tą diodą to polecieli :lol:

Dodano po 12 godzinach 35 minutach 46 sekundach:
Pjoter, jest opcja - nie bałbyś się zajrzeć do środka tego pudełka? Mam pewne przypuszczenia co do zawartości i jeśli się one potwierdzą to zrobimy forumowy moduł GPS 10Hz za 150ziko ;)

Dodano po 12 minutach 9 sekundach:
Instrukcję do zrobienia takiego gunwa, podłączenia i skonfigurowania też już znalazłem. I w sumie zamówiłem parę pierdół... Jak dotrze wszystko i podłączę to pokażę.
Ty najpierw te błotniki klepać zacznij, bo jeszcze Loganowych nie skończyłeś, mi sensownej oferty nie przedstawiłeś, a trzeci biznes rozkręcasz w trakcie montowania kubła i klatki wprost po zbudowaniu taniego K20. :D Mateusz woooooolniej!
i z przesyłkami jeszcze zalega!
Awatar użytkownika
Yossarian
Nałogowiec
Posty: 671
Rejestracja: śr 08 lip 2020, 10:19:35

racechrono vs realny czas vs assetto corsa

#13

Post autor: Yossarian »

A w wolnej chwili może i zajrzę. W końcu studia z elektroniki robiłem to może nawet poskładam i nie zepsuje. Doskonale wiem, że pewno jest to jakiś gotowiec opakowany i pewno mógłbym go zrobić samemu taniej. Ale nie mam na to czasu, chciałem kupić, podłączyć i mierzyć czas ;)
http://autobezsens.blogspot.com/ - mój blog o motoryzacji dziwnej, choć nie tylko. Zapraszam!
ODPOWIEDZ