Nierówno stoi

Coś puka i stuka? Trzeba to wymienić, a nie wiesz jak ?
Awatar użytkownika
syndicate
Nałogowiec
Posty: 856
Rejestracja: czw 04 wrz 2014, 00:48:02
Lokalizacja: Kraków

#21

Post autor: syndicate »

ArTuRoSL pisze:nie mam aż takiej różnicy jak ty ale też mam niżej lewą stronę patrząc od tyłu jeżdżę głównie sam 195cm wzrostu 100kg wagi pewnie się wyrąbało szybciej :P zawieszenie zwykłe i sprężyny obniżające :D
czyli honda w sławnym autocentrumowskim "tescie 2metrowca" wypada pozytywanie? :D mieścisz się
nowbody
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: pn 06 kwie 2020, 22:42:06

Nierówno stoi

#22

Post autor: nowbody »

Witam.Wdzę że temt przeszedł na badziewiasty i nie rozwiązał problemu - lewa strona przód niżej prawa wyżej .Wymiana sprężyn nic nie dala.Auto mam od 1995 roku sprowadzone z USA. 180000 mil , bezwypadkowy .
Nie mam pomysłu co dalej.
Może jednak ktoś coś podpowie ? Dzieki z góry.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

Nierówno stoi

#23

Post autor: Grzesieek »

Amortyzatory identyczne? Jak duża różnica?
Awatar użytkownika
Darióż
Potrójny As
Posty: 475
Rejestracja: sob 24 wrz 2011, 11:38:21
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Nierówno stoi

#24

Post autor: Darióż »

na hondatechu już kiedyś to rozkminiali i z tego co kojarzę wyszło że EG ma masę nierówną lewa/prawa i dlatego po latach te auta tak stoją
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

Nierówno stoi

#25

Post autor: Grzesieek »

To się zgadza, dość typowe dla aut z silnikiem poprzecznie. Ale różnica na nowych sprężynach powinna być minimalna. Trzeba się dowiedzieć jaka ta różnica jest. Żeby wyeliminować wady mocowań i budy należałoby podnieść auto tak, żeby rozprężyć maksymalnie zawieszenie, zdjąć przednie koła i zmierzyć jaka będzie odległość od środka piast do krawędzi nadkola (można sobie kilka punktów obrać). Pozostaje jeszcze opcja że któreś tuleje zostały skręcone na nieobciążonym zawieszeniu i pracują w nienaturalnej pozycji (wciąż są mocno naprężone).
Ostatnio zmieniony śr 08 kwie 2020, 17:16:21 przez Grzesieek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2683
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

Nierówno stoi

#26

Post autor: Laskosz »

Albo kielichy były spawane i trochę nie wyszło. Mi na oem sprężynach stała trochę nie równo, na obniżających gdzieś to się wyrównało
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
Drix
Natchniony
Posty: 1957
Rejestracja: pn 23 cze 2014, 22:19:12
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Wiek: 29

Nierówno stoi

#27

Post autor: Drix »

Laskosz pisze: śr 08 kwie 2020, 20:41:31 Albo kielichy były spawane i trochę nie wyszło. Mi na oem sprężynach stała trochę nie równo, na obniżających gdzieś to się wyrównało
Wydaje mi się, że miałem tak samo.
Tylko kiedyś sobie tłumaczyłem, że krzywo stoi, własnie dlatego, bo lewy fotel zawsze zajety :rotfl: , a teraz chyba jest ok.
ODPOWIEDZ