Przegrzany silnik nie chce odpalić

Serce samochodu niedomaga ?
wwa00
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: pn 28 lip 2014, 22:51:00
Lokalizacja: Zgorzelec

Przegrzany silnik nie chce odpalić

#1

Post autor: wwa00 »

Jeździłem sobie wczoraj bez celu po malu, po miescie prawie godzinę aż w końcu nagle Hanka zgasła ;( Odruchowo spojrzałem na licznik i wskazówka temp płynu chłodzącego była na czerwonym polu. Przed tym auto jechało cały czas normalnie, a ja nie spoglądałem na wskażnik temperatury. Przepchałem ją na parking i poszedłem do domu. Dzisiaj przy próbie odpalenia cały czas kręci i nic się nie dzieje.

Co się mogło stać ? Interesują mnie w pierwszej kolejności możliwe uszkodzenia, które nie będą przewyższały wartości samochodu.

Silnik D15B2 jakby co ;)
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#2

Post autor: Laskosz »

wwa00 pisze:Odruchowo spojrzałem na licznik i wskazówka temp płynu chłodzącego była na czerwonym polu
co za odruch :cyklop:

Sprawdź czy jest iskra. Cewka nie lubi wysokiej temperatury, mógł ją szlag trafić
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
wwa00
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: pn 28 lip 2014, 22:51:00
Lokalizacja: Zgorzelec

#3

Post autor: wwa00 »

Okazało się, że rozrząd przeskoczył. Chcąc go od nowa ustawić jak na złość ukręciła się śruba od napinacza i została w środku. Przyspawałem kawałek śruby, poskładałem wszystko i odpaliła :) Tylko, że po chwili zsuną się pasek od rozrządu, zapewne dlatego, że ta śruba od napinacza nie jest przyspawana idealnie prosto.
Awatar użytkownika
RaDar
Nałogowiec
Posty: 605
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 21:11:03
Lokalizacja: LTM
Wiek: 31

#4

Post autor: RaDar »

Rozwiercaj to i gwintuj, załóż wiekszą śrubę bo na przyspawanej to szkoda jeździć zaraz ci rozrząd pójdzie i po silniku. Mi też kiedyś w coupe poszła śruba to trochę się z tym pierniczyłem :/
wwa00
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: pn 28 lip 2014, 22:51:00
Lokalizacja: Zgorzelec

#5

Post autor: wwa00 »

Już poszła ta śruba. Może uda mi się żabką wykręcić starą śrubę tylko potrzebuje lepszego dojścia, muszę opuścić silnik. Jak to zrobić ? Szukam gdzieś poradnika i nie moge znaleźć.
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#6

Post autor: Laskosz »

Szukasz poradnika jak opuścić silnik?
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
wwa00
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: pn 28 lip 2014, 22:51:00
Lokalizacja: Zgorzelec

#7

Post autor: wwa00 »

Tak bo nie wiem jak to dokładnie trzeba zrobić. Na pewno trzeba opuscic na poduszkach ale to na końcu. a co przedtem ?
Awatar użytkownika
Drix
Natchniony
Posty: 1961
Rejestracja: pn 23 cze 2014, 22:19:12
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Wiek: 29

#8

Post autor: Drix »

Przede wszystkim poduszka koło wspomagania kierownicy, no i druga to po przeciwnej stronie, od skrzyni. Lewarek pod miske olejową (tylko pierw pod miske deske podłóż i dopiero lewarek) no i albo podnosisz budę drugim lewarkiem, a pierwszym opuszczasz silnik , albo odwrotnie.

Lewarek pod silnik podkładasz przed odkręceniem poduszek :P No i ogólnie to potem będziesz mieć trochę gimnastyki, żeby przykręcić poduchy.
wwa00
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: pn 28 lip 2014, 22:51:00
Lokalizacja: Zgorzelec

#9

Post autor: wwa00 »

Aha, a co z półosiami, połączeniem maglownicy z kierownicą itp. Potrzebuje opuścić kilkadziesiąt centów więc nie wiem czy to nie bedzie wadzić.
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#10

Post autor: Laskosz »

to już chyba łatwiej będzie go do góry wyciągnąć
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
Drix
Natchniony
Posty: 1961
Rejestracja: pn 23 cze 2014, 22:19:12
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Wiek: 29

#11

Post autor: Drix »

wwa00 pisze:Aha, a co z półosiami, połączeniem maglownicy z kierownicą itp. Potrzebuje opuścić kilkadziesiąt centów więc nie wiem czy to nie bedzie wadzić.
Jak nie spóbujesz to się nie przekonasz. Myślę, że ok. 10-20 cm ruszysz bez odkręcania półosi.. Natomiast magiel nie będzie przeszkadzać.
ODPOWIEDZ