Malowanie Auta!

wygląd zewnętrzny, tuning wizualny itd
Malibu613
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: sob 27 gru 2014, 00:14:58
Lokalizacja: Wawa

Malowanie Auta!

#1

Post autor: Malibu613 »

Witam! moja Hanka Vgen wróciła dziś do domu od blacharza ^^ wszystko ładnie i świetnie. błotniki tylne i progi drzwiowe wymienione i zabezpieczone. No i teraz pytanie. co dalej? zastanawiam się nad pomalowaniem go samemu (z uwagi na to że nie chce wpieprzać w auto za 1800zł niewiadomo ile pieniędzy) ale nie mam pojęcia jaką metode wybrać. Mat wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem. co o tym sądzicie? znaacie może jakąś dobrą firmę produkującą farbę matową? może ktoś ma lakiernie co bardzo ułatwiło by sprawę, albo macie jakieś inne propozycje? jakby co mieszkam w Warszawie.
Awatar użytkownika
Kaliś
Podwójny As
Posty: 248
Rejestracja: pn 13 paź 2014, 00:51:56
Lokalizacja: Chojnice || Gdańsk
Wiek: 30
Kontakt:

#2

Post autor: Kaliś »

A może plastidip?
Jest Coupeta jest okejka. :p
viewtopic.php?t=25146
Malibu613
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: sob 27 gru 2014, 00:14:58
Lokalizacja: Wawa

#3

Post autor: Malibu613 »

też się zastanawiałem. tylko jaka będzie wytrzymałość platri dipu na leciwym aucie ze szpachlą? nie mam pojęcia. na wiekszości filmów instruktażowych pokazują tylko na jakiś nowiutkich BMW albo audi -.-.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#4

Post autor: Grzesieek »

Jak już masz malować, to zrób to, żeby miało w miarę ręce i nogi. Kup dwa litry akrylu i maluj. Aż tak kosmicznie trudne to to nie jest. Ja całe auto obleciałem i poza tym, że mam powtapiane jakieś drobne śmieci (malowałem w kiepskich warunkach i w ogóle pierwszy raz) to nie ma tragedii. Połysk jest, jednolicie jest, zacieków brak, a polerki jeszcze nie robiłem. Teraz czeka mnie to samo i będę robił tą samą metodą. Za 2 litry akrylu z utwardzaczem zapłacisz pewnie z 250zł. Do tego podkład, jakieś folie, papiery, taśmy, rozpuszczalniki i za 400zł masz pomalowane wszystko.
Malibu613
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: sob 27 gru 2014, 00:14:58
Lokalizacja: Wawa

#5

Post autor: Malibu613 »

zastanawiam się poważnie nad tym lakierem. http://allegro.pl/lakier-militarny-feld ... 50305.html jakiś podkład pod to potrzeba?
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#6

Post autor: Grzesieek »

Podkład akrylowy. Będzie wyglądało jak pół dupy zza krzaka.
ODPOWIEDZ