Korek / odpowietrznik wody, D13B2

Serce samochodu niedomaga ?
kluskaa93
Berbeć
Posty: 26
Rejestracja: ndz 02 wrz 2012, 14:51:01
Lokalizacja: Dolnysląsk

Korek / odpowietrznik wody, D13B2

#1

Post autor: kluskaa93 »

Witam, przy odpowietrzaniu chłodnicy uwaliłem odpowietrznik/króciec (niżej foto) ten zaraz przy silniku do którego mocowany jest górny waż. Ta cała cześć jest mocowana na 2 śruby bodajże do silnika, ale za tym jest po prostu wlew czy jak? mogę to odkręcić i wymienić bez większej zabawy? :D Wiem że głupie pytanie ale nie chce się nabawić nowych problemów i wole się upewnić nim zacznę działać. Ogólnie to wyrwało mi tą cała tulejkę w która wkręcana jest śrubka... I pytanie, lepiej to jakoś zakleić, czy bez większych problemów wymienię to gów... ? :D

Obrazek

Pozdro i dzięki za odp!
kluskaa93
Berbeć
Posty: 26
Rejestracja: ndz 02 wrz 2012, 14:51:01
Lokalizacja: Dolnysląsk

#2

Post autor: kluskaa93 »

właśnie niektórzy mówili ze sama to zrobi niektorzy radzili to ogarnąć no i ogarnalrm.... ogólnie to cala ta tuleja w której jest gwint mi odleciała i teraz jest na płasko z dziura która odpowietrznik zatykal, jezelj tam trochę ucieknie plynn to nic, wazne zeby caly nir zlecial. zastanawiam sie czy zaslepic to na stale, czy brać się za odklejanie i wymiane tego... nawet nie mam pomyslu jak to zalepic... czyli mowisz ze jak to ogarne to zakrecic odpowietrznik dolac płynu i na otwartym ogrzewaniu smigac i się odpowietrzy??
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1661
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#3

Post autor: Logan »

Zaślep to w cholerę, odpowietrzy się i tak przez chłodnicę. Wkręć na siłę śrubę, jakąś w miarę krótka, tak żeby nie ciekło, ale żeby złapała na kilka obrotów. Odpowietrzasz na postoju, z odkreconym korkiem chlodnicy i dolewasz plynu, az nie bedzie full. Potem zakrecasz, dolewasz do wyrownawczego i smigasz :)
kluskaa93
Berbeć
Posty: 26
Rejestracja: ndz 02 wrz 2012, 14:51:01
Lokalizacja: Dolnysląsk

#4

Post autor: kluskaa93 »

po prostu na chama wkrecic tam śrubę?? zlapac na silikon czy cos?(do tego chyba bym.musial spuscic plyn)może poprostu przykleic czymś hardkorowym to co mi odlecialo? mogę za 40 zł ta część cala dostać w sumie, no ale zawsze jedna flaszka w kieszeni wiecej ^^
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1661
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#5

Post autor: Logan »

Ja miałem zamiar wymienić, tymcczasowo wkręciłem jakąś śrubę i tak jeżdżę od dwóch lat. Także, nie pchaj siębez sensu w koszta ;). Bez zadnych silikonów, spuszczania plynu itd. Na zgaszonym silniku normalnie wkręć śrubę.
Możesz też pokazać jak to wygląda dokładnie u Ciebie. Ale zrobiłbym jak wyżej ;) A klejenie nic nie da bo za duże ciśnienie.
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1661
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#6

Post autor: Logan »

Nie nefuje twoje sposobu negro, ale bez sensu jest z tym jezdzenie.
Nalewasz llyn do chlodnicy na zimnym i do wyeownawczefo. Odpalasz samoxhod i nawiewy na maxa. Kontrolujesz poziom plynu w chlodnicy dolewajac. Otworzy sie termostat i jak juz przestanie wciagac plyn zakrecasz korek, uzulelniasz wyrownqwczy i wszystko.

Z tego co zrozumialem na PW to sytuacja troche inaczej niz u mnie, wiec chyba prosciej bedzie wymienc cala ta czss.c Na forach za grosze kupisz. A montujesz nowa na silikon do wysokixh temperatur. Fabrycznie tez jest na siliko.
kluskaa93
Berbeć
Posty: 26
Rejestracja: ndz 02 wrz 2012, 14:51:01
Lokalizacja: Dolnysląsk

#7

Post autor: kluskaa93 »

dobra panowie, wielkie dzięki za rady! wymienie ta część jednak ;) szkoda flachy no ale xd pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1661
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#8

Post autor: Logan »

negroazor pisze:Jak bez sensu z jedzeniem ? To po co jest Hanka ? Nie mowie zeby specjalnie po to jezdzic, tylko przy okazji jak gdzies sie czlowiek wybiera.
Myslalem ze specjalnie zeby odpowietrzyc :D
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#9

Post autor: Grzesieek »

Identyczny motyw miałem u siebie, dzień przed wyjazdem odpowietrzałem układ i też się uwaliło. Zwyczajnie wymień na nowy-używany. Tak dla rozwiania wątpliwości :D Konwersacji negroazor-Loganek nawet nie czytam bo za długa :P
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#10

Post autor: Grzesieek »

:D

A teraz powrót do tematu ;)
kluskaa93
Berbeć
Posty: 26
Rejestracja: ndz 02 wrz 2012, 14:51:01
Lokalizacja: Dolnysląsk

#11

Post autor: kluskaa93 »

skoro już jesteśmy przy tym nieszczęsnym chłodzeniu ^^ jakieś rady na uszczelnienie spustu z chłodnicy? :D i co sadzicie o płynach uszczelniajachych chłodnice?:D
kluskaa93
Berbeć
Posty: 26
Rejestracja: ndz 02 wrz 2012, 14:51:01
Lokalizacja: Dolnysląsk

#12

Post autor: kluskaa93 »

no kurczaki xd mam jakiś dziadowski korek w chłodnicy, a nie mogę nigdzie dostać nowego/używanego i potrzebuje uszczelnić czymś ten gwint bo mi stamtad cieknie i na zimnym i na ciepłym. A uszczelniacz potrzebuje bo obok zbiorniczka u góry chłodnicy się lekko sączy, pytam bo zdania są podzielone, a jako że honda do proszek odpada^^ ;)
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1661
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#13

Post autor: Logan »

Kup chłodnice za 50zł używaną...
kluskaa93
Berbeć
Posty: 26
Rejestracja: ndz 02 wrz 2012, 14:51:01
Lokalizacja: Dolnysląsk

#14

Post autor: kluskaa93 »

sęk w tym ze kupiłem nową za 80~ i rozjebałem końcówkę tego korka^^ taki jesienny przypływ siły :gunsmilie:
ODPOWIEDZ