Wybór foteli kubełkowych

wygląd zewnętrzny, tuning wizualny itd
Kostek_
Berbeć
Posty: 31
Rejestracja: czw 28 mar 2013, 15:12:29
Lokalizacja: Warka

Wybór foteli kubełkowych

#1

Post autor: Kostek_ »

Jestem w kropce. Mam do wyboru dwa modele foteli. Jakies porady co wybrać.

1. Fotele z EP3 poliftowego
2. Fotele R-Look.

Z CTR'a juz miałem, bardzo wygodne, dobrze trzymają, w trasach nie męczoce jedynie strasznie wysoko sie w nich siedzi i pasy szelkowe do nich odpadają, własciwie te dwie rzeczy mnie do nich zniechęcają. Ktoś miał styczność z Rlook? Jak to z nimi jest? Wytrzymałe? Wygodne? Co Wy byście wybrali?

Fotele do Civica 5g HB
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1661
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#2

Post autor: Logan »

Jeśli kubełki to tylko coś markowego, żadnych R-looków.
Co do typerowych, to fakt za wysoko się siedzi, dobrym kompromisem są fotele z preludy.
A jesli chcesz typowy kubełek tow dobre kasie są Mirco.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#3

Post autor: Grzesieek »

Mirco/Bimarco. Jedyne rozsądne rozwiązanie przy stosunkowo niedużym budżecie.

A fotela z EP3 kubłem bym nie nazwał- fakt, są głębokie, rozsądnie trzymają, ale to nie kubły.
Kostek_
Berbeć
Posty: 31
Rejestracja: czw 28 mar 2013, 15:12:29
Lokalizacja: Warka

#4

Post autor: Kostek_ »

W gre wchodza tylki fotele ze skladanym oparciem.
W fotelach z prelude siedzialemvu szału nie robią choc za ten budżet nie ma co oczekiwac cudów. A powiecie cos jeszcze ba temat Bride K700?

W gre wchodza też fotele z innych aut. Np. celica VII, Impreza STI, rx8.
Do 1000zł za dwa przednie fotele
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#5

Post autor: GrzechuSuli »

Mam u siebie stołki z RX-8 więc mogę Ci troszkę info powiedzieć. Jeden fotel jest elektryczny (kierowcy) drugi manualny. Mam fotele z anglika więc mój fotel się składa, do pasażera muszę podprowadzic elektryke. Siedzi się w nich nisko i wygodnie. Przeróbka mocowania nie jest trudna, bo szyny mają niemalże identyczny rozstaw, wystarczy tylko usunąć mocowania do Madzi i dospawac te z Hanki. Wyglądają jak dla mnie super, zwłaszcza te czarno-czerwone. Ogólnie polecam.
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
Kostek_
Berbeć
Posty: 31
Rejestracja: czw 28 mar 2013, 15:12:29
Lokalizacja: Warka

#6

Post autor: Kostek_ »

Wlasnie zaczynam o nich coraz powazniej myslec. Skora dla mnie odpada, wiec zostaje mi szukac welurowych. Wygladaja bardzo fajnie. No i odpowiedziales na pytanie ktore chcialem zadac. Oparcie jest skladane elektrycznie? Fajnie by bylo znalezc oba fotele manualne tzn. fotel pasazera z europejczyka i fotel pasazera z anglika no i byly by w.lepszym stanie bo z tego co wszedzie widze fotele kierowcy w duzo gorszym stanie. Jakbys mogl zdjecie tych mocowan podesłac tu bylbym bardzo wdzięczny :-)
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#7

Post autor: gruszecky »

one są jak te z ep3, też nie ma przelotek. A kup se te Bride looki
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Kostek_
Berbeć
Posty: 31
Rejestracja: czw 28 mar 2013, 15:12:29
Lokalizacja: Warka

#8

Post autor: Kostek_ »

Widzialem film jak te repliki foteli zachochowuja się przy wypadku i nie kupie nigdy zadnych fejków. Zreszta nie ma sie czego spodziewać po nowym fotelu za 600zł
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#9

Post autor: gruszecky »

widziałem film jak zachowuje się honda civic eg po uderzeniu w przeszkodę z prędkością 40km/h, powinienem jedynie chodzić z buta. Ale to nie w tym rzecz, sam na starcie konsiderowałes opcję zakupienia r-looków, pewnie coś pokroju f1z, największe ścierwo świata. A te bride-looki kosztują po 1000PLN.

Pamiętaj, za 1000PLN nie kupisz foteli składanych kubełkowych które mają homologację FIA. Nawet za milion takich nie kupisz.

Te z rx8 się nie nadają, ale mozesz spróbować np. z accorda typer- są pod kątem trzymania podobne lub lepsze od ep3 a mają przelotki na pasy. za 1200 wyrwiesz
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#10

Post autor: GrzechuSuli »

Zdjęć nie posiadam niestety. Ten fotel nieelektryczny składa się ręcznie, podobnie jak w civicu.
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
Kostek_
Berbeć
Posty: 31
Rejestracja: czw 28 mar 2013, 15:12:29
Lokalizacja: Warka

#11

Post autor: Kostek_ »

Jest sens wydawać 2000zł na Bride look? Jesli dokładając 500zł mozna kupić Recaro z ITR'a?
Z pasów szelkowych zrezygnuj, trudno. Za cena 500zł dwa oryginalne fotele to nie dużo, do tego podgrzewane i skórzane. Widziałem też zeswapowane tylne siedziska do EG. ale zostaje po srodku szpara która trzeba było by wypełnić jakimś podłokietnikiem jak w prelude.

http://olx.pl/oferta/honda-civic-v-fote ... 6dNu3.html


Pomyśle i nad tyłem, ewentualnie wrzuce kanape z DC2.
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#12

Post autor: Walnuts.inc »

Chyba kanapę z DB8 a tylne oparcia z DC2, tylko w ten sposób nie będziesz miał dziury pomiędzy kanapą i oparciami...
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Kostek_
Berbeć
Posty: 31
Rejestracja: czw 28 mar 2013, 15:12:29
Lokalizacja: Warka

#13

Post autor: Kostek_ »

Czytalem na ten temat duzo... Wystarczy przelozyc gąbki z materialem na stelaze z eg. Oparcie na stelazu z DC2 bylo by za bardzo pochylone na stelazy z eg jest pod tym samym kątem jak seryjne. Na stelazach z eg wszystko jest dobrze spasowane, zadnych szpar nie ma
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#14

Post autor: Grzesieek »

Składany "Bride" to koszt 650 zł/szt. Specjalnie sprawdziłem.

Fotele z RX8 pasują do Civica jak świni siodło.

Pytanie dlaczego chcesz zmienić seryjne? Dla lansu i dopisania do mod listy, czy rzeczywiście potrzebujesz fotela który lepiej trzyma?
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#15

Post autor: gruszecky »

Grzesieek pisze:Składany "Bride" to koszt 650 zł/szt. Specjalnie sprawdziłem.

Fotele z RX8 pasują do Civica jak świni siodło.

Pytanie dlaczego chcesz zmienić seryjne? Dla lansu i dopisania do mod listy, czy rzeczywiście potrzebujesz fotela który lepiej trzyma?
Nie zagłębiałem się w to bo mnie to ryba i narazie większych kubłów nie potrzebuję, natomiast kumpel kiedyś mówił że wydał na swoje fake bride pod 2koła własnie, twierdząc że są dwa typy fejków-te tandetne taniochy i droższe które wykonaniem dorównują wszelkim oemom, czy coś... Wtedy to hejtowałem że fejk to fejk ale okazało się że jestem w mniejszości a inni potwierdzali taką opinię. Ale mówię, accord typer tanio chodzą bo nie są czerwone tylko zielone
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#16

Post autor: Grzesieek »

Też się się nie zagłębiałem, obczaiłem tylko, że coś takiego występuje w naturze.

Ew. jeszcze Recaro ze starych Lancerów.
Kostek_
Berbeć
Posty: 31
Rejestracja: czw 28 mar 2013, 15:12:29
Lokalizacja: Warka

#17

Post autor: Kostek_ »

Z ATR'a kosztuje tez mniej bo nie są składane kolor raczej znaczenia w tym nie ma. Recaro z Evo to ten sam koszt co z ITR'a.
Chce zmienic dlatego ze:
1. Bujaja sie prawo lewo przod tyl
2. Maja zniszczone gabki boczne w oparciach
3. Zadnego trzymania bocznego w nich nie ma

Fotele z preludy w ogole mi sie nie podobają. Według mnie te z mazdy dosc fajnie wygladają w eg i z tego co sie juz dowiedzialem są wygodne i dosć dobrze trzymaja na zakretach.
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#18

Post autor: GrzechuSuli »

Co do tego jak wyglądają w V genie to u mnie w temacie powinny być jakieś zdjęcia. Moim zdaniem pasują lepiej niż te z pralki czy itra. Skórzane, wygodne i mają maty grzewcze, więc można zrobić podgrzewanie bez większej rzeźby. Trochę w nich już pojezdzilem i polecam.
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#19

Post autor: Grzesieek »

Czaje. Na allegro są Recaro za ~700PLN sztuka.
Albo druga opcja, znajdź fabryczne w lepszym stanie i przeprowadź małą renowacje. Seryjny fotel w normalnym stanie nie jest zły.
Lompi
Pełnoprawny User
Posty: 52
Rejestracja: wt 15 kwie 2014, 18:07:33
Lokalizacja: Białystok

#20

Post autor: Lompi »

Ja mam Bride low maxy i muszę powiedzieć że trzymają zajebiście. Są wąskie i nie każda dupa się mieści. Jak już wleziesz to cięzko wyleźć :D
ODPOWIEDZ