Powracająca woda do bagażnika

bezimienny542
Pełnoprawny User
Posty: 79
Rejestracja: pt 10 sie 2012, 14:36:54
Lokalizacja: Bochnia

Powracająca woda do bagażnika

#1

Post autor: bezimienny542 »

Potrzebuję pomocy już trzeci raz wyciągam wodę z bagażnika i nie wiem którędy się dostaje. Zabezpieczyłem odpowietrzenie bagażnika bo była dziura ale woda znowu wróciła, zastanawia mnie tylko idąca z dachu dość gruba rurka nie wiem do czego ona jest. Może nią iść woda? ona sobie wisi swobodnie a pod nią jest jakieś wejście do karoserii dodaje zdjęcia.

oto wspominana wcześniej rurka

Obrazek

to jest to wejście

Obrazek
Obrazek

a to jest ilość wody która jest obecnie ale było jej więcej

Obrazek
Awatar użytkownika
dam01ian
Podwójny As
Posty: 212
Rejestracja: pt 27 sie 2010, 12:42:17
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#2

Post autor: dam01ian »

to jest odprowadzenie wody z szyberdachu (chyba) i powinna ta rurka byc wsadzona w ta gumkę, oczywiście gumka tez powinna być drożna a czesto sie zdarza ze jest zawalona syfem lub konserwacją
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#3

Post autor: Walnuts.inc »

Tak, to rurka odpływu z szyberdachu.

Kilka miejsc jest odpowiedzialnych za zalewanie bagażnika, stare uszczelki lamp, spękana masa uszczelniająca wnęk lamp i spękana masa uszczelniająca odpływów dachowych (te czarne listwy idące wzdłuż dachu). Posprawdzaj, jak masz pęknięcia na lakierze to prawdopodobnie tamtędy woda się dostaje.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Kub@
Pełnoprawny User
Posty: 53
Rejestracja: śr 19 lut 2014, 00:31:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4

Post autor: Kub@ »

Przeczysc i wsadz tą rurke na miejsce a jak dalej bedzie ciekla woda to wyjmij tylne lampy i pod nimi miedzy lampami a buda masz piankowe uszczelki, idz do jakiegos sklepu budowlanego i doberz sobie podobny material i wytnij nowe ;) Ja tak zrobilem i problem z glowy :)
Awatar użytkownika
Darióż
Potrójny As
Posty: 475
Rejestracja: sob 24 wrz 2011, 11:38:21
Lokalizacja: Góra Kalwaria

#5

Post autor: Darióż »

mi szła woda też w tych miejscach gdzie jest zgrzewana buda przy mocowaniach amortyzatorów, ale to zobaczysz dopiero rozbierając plastiki
Bado

#6

Post autor: Bado »

Ja się dorzucam do tematu. Ktoś ma problem ze skraplającą się wodą w bagażniku? Bo u mnie woda pojawia się gdy pada a w samochodzie jest włączone nagrzewanie.
Kub@
Pełnoprawny User
Posty: 53
Rejestracja: śr 19 lut 2014, 00:31:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

#7

Post autor: Kub@ »

A masz pod tapicerką na drzwiach tą folie ?? Ja jak ja zerwalem to wilgoc powodowała nadmierne parowanie szyb i skraplanie sie wody
ODPOWIEDZ