Woda pod nogami pasażera

viruss
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: ndz 25 lip 2010, 12:08:29
Lokalizacja: Staszów

#21

Post autor: viruss »

cieknąć może również przez szyberdach jeśli posiadasz... tzn. przewód który powinien odprowadzać wodę z dachu mógł się zsunąć lub pęknąć(?)
beauty is in the eye of the beholder
DaNi_ezG
Berbeć
Posty: 28
Rejestracja: śr 17 lip 2013, 21:40:03
Lokalizacja: Zgierz

#22

Post autor: DaNi_ezG »

on nie posiada szyberka
komornik84
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: pn 28 sty 2013, 19:42:47
Lokalizacja: Zielona Góra

#23

Post autor: komornik84 »

Mialem dokladnie ten sam klopot i tak jak napisali koledzy wyzej, przyczyna byla stara uszczelka w podszybiu.

Kupilem samoprzylepna w castoramie, nowe spinki do podszybia (poprzednie nie byly oryginalne), sciagnalem stara uszczelke, zeskrobalem wszystkie pozostalosci, odtluscilem miejsce po starej i nakleilem nowa x 2, tzn jedna obok drugiej tak dla pewnosci. Dodatkowo skrzywilem jedna blaszke od dolotu powietrza tak aby blaszka schowala mi sie pod podszybiem i to tyle. Od tamtej pory nie mam ani grama wody u pasazera, natomiast po tej zimie problem pojawil sie z mocnym zamarzaniem przedniej szyby od srodka..(kolejny cel pracy na wiosne).

Pozdrawiam.
froscio
Pełnoprawny User
Posty: 92
Rejestracja: ndz 23 maja 2010, 18:26:55
Lokalizacja: Nakło Śląskie

#24

Post autor: froscio »

komornik84 pisze:Mialem dokladnie ten sam klopot i tak jak napisali koledzy wyzej, przyczyna byla stara uszczelka w podszybiu.

Kupilem samoprzylepna w castoramie, nowe spinki do podszybia (poprzednie nie byly oryginalne), sciagnalem stara uszczelke, zeskrobalem wszystkie pozostalosci, odtluscilem miejsce po starej i nakleilem nowa x 2, tzn jedna obok drugiej tak dla pewnosci. Dodatkowo skrzywilem jedna blaszke od dolotu powietrza tak aby blaszka schowala mi sie pod podszybiem i to tyle. Od tamtej pory nie mam ani grama wody u pasazera, natomiast po tej zimie problem pojawil sie z mocnym zamarzaniem przedniej szyby od srodka..(kolejny cel pracy na wiosne).

Pozdrawiam.
Usczelka z podszybia chyba mało ma z tym związku bo i tak wodą się dostaje w ten odpływ czy jest ona czy nie :P
Drav3n
Obeznany
Posty: 103
Rejestracja: czw 28 cze 2012, 20:27:38
Lokalizacja: Olsztyn

#25

Post autor: Drav3n »

froscio pisze:Usczelka z podszybia chyba mało ma z tym związku bo i tak wodą się dostaje w ten odpływ czy jest ona czy nie :P
...no właśnie, mi się nie wydaje, że to mój problem, bo podszybie mam zabezpieczone, zresztą nie sądzę żeby tamtędy się woda dostawała, ponieważ ściągnąłem to podszybie i lałem wodę po szybie i nic tam nie przeciekało. Nie miałem cholera czasu dokładnie sprawdzić w tym roku, ale zauważyłem takie punkty mokre na wykładzinie w miejscu ECU. Zapomniałem też powiedzieć, że miałem wymienianą szybę przednią. Ręki uciąć nie dam, ale jestem prawie pewien, że to leje się gdzie spod uszczelki szyby przedniej, z boku i spływa sobie po słupku może? I w dół na komputer, a kończy na podłodze pod nogami pasażera.

Mam nadzieję, bo wtedy problem ograniczyłby się do uszczelnienia szyby pod uszczelką i już.
Keep calm and love your Civic...
froscio
Pełnoprawny User
Posty: 92
Rejestracja: ndz 23 maja 2010, 18:26:55
Lokalizacja: Nakło Śląskie

#26

Post autor: froscio »

Drav3n pisze:
froscio pisze:Usczelka z podszybia chyba mało ma z tym związku bo i tak wodą się dostaje w ten odpływ czy jest ona czy nie :P
...no właśnie, mi się nie wydaje, że to mój problem, bo podszybie mam zabezpieczone, zresztą nie sądzę żeby tamtędy się woda dostawała, ponieważ ściągnąłem to podszybie i lałem wodę po szybie i nic tam nie przeciekało. Nie miałem cholera czasu dokładnie sprawdzić w tym roku, ale zauważyłem takie punkty mokre na wykładzinie w miejscu ECU. Zapomniałem też powiedzieć, że miałem wymienianą szybę przednią. Ręki uciąć nie dam, ale jestem prawie pewien, że to leje się gdzie spod uszczelki szyby przedniej, z boku i spływa sobie po słupku może? I w dół na komputer, a kończy na podłodze pod nogami pasażera.

Mam nadzieję, bo wtedy problem ograniczyłby się do uszczelnienia szyby pod uszczelką i już.
\wyciągnij deske i sprawdz ten kąt który pokazywałem na foto 1h roboty .
Drav3n
Obeznany
Posty: 103
Rejestracja: czw 28 cze 2012, 20:27:38
Lokalizacja: Olsztyn

#27

Post autor: Drav3n »

\wyciągnij deske i sprawdz ten kąt który pokazywałem na foto 1h roboty .
Spoko tylko czekam na naprawdę ciepłą, słoneczną sobotę (bo tylko wtedy mam najwięcej czasu). I po robocie dam znać jak to u mnie wyglądało, może wrzucę fotki, ale nie spodziewajcie się super jakości ;)
Keep calm and love your Civic...
DaNi_ezG
Berbeć
Posty: 28
Rejestracja: śr 17 lip 2013, 21:40:03
Lokalizacja: Zgierz

#28

Post autor: DaNi_ezG »

jak tam sprawy sie maja stojacej wody ??
Drav3n
Obeznany
Posty: 103
Rejestracja: czw 28 cze 2012, 20:27:38
Lokalizacja: Olsztyn

#29

Post autor: Drav3n »

Jestem w trakcie konserwacji progów, do sprawdzenia przecieku jeszcze troche mi zejdzie... za duzo chyba zaplanowałem ;)
Keep calm and love your Civic...
Drav3n
Obeznany
Posty: 103
Rejestracja: czw 28 cze 2012, 20:27:38
Lokalizacja: Olsztyn

#30

Post autor: Drav3n »

Mogę już napisać, że prawdopodobnie mogła być winna uszczelka szyby czołowej i być może niepoprawnie wklejona dwa lata szyba. Miesiąc temu sytuacja zmusiła mnie by wymienić szybę ponownie, a także uszczelki szyby i przy okazji zmieniłem także uszczelkę podszybia i dodatkowo uszczelniłem ją masą uszczelniającą poliuretanową. Od tamtej pory nie zaobserwowałem mokrej podłogi- odpukać ;)
Keep calm and love your Civic...
barnie
Pełnoprawny User
Posty: 52
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 21:15:23
Lokalizacja: Sierpc

#31

Post autor: barnie »

ze swojego doświadczenia wiem, że jeśli wymienimy samą uszczelkę podszybia, zastępując ją np. uszczelką do okien to taka operacja w zupełności wystarcza i nie trzeba podginać blaszki.
ODPOWIEDZ