Jak usunąć liście z wentylacji ?

Czyli jak to zrobić i się nie narobić.
radziok

Jak usunąć liście z wentylacji ?

#1

Post autor: radziok »

Liscie lubia zbierac sie w roznych zakamarkach ukladu nawiewow. Najwiecej zbiera sie ich przy nagrzewnicy i w wirniku wentylatora. Dmuchawa brzecy cescy, a syf leci nam prze kratki do srodka swiezo wysprzatanego autka :/
Postanowilem powalczyc z tematem :gunsmilie:

Potrzebne narzedzia to nasadki 8 i 10 oraz srobokret plaski.
1. Zdejmujemy schowek odkrecajac od spodu dwie srobki 8.
2. Odkrecamy metalowe poprzeczne wzmocnienie. u mnie byly trzy 8 i jedna 10
Obrazek
3. Zdejmujemy lacznik miedzy wentylatorem, a reszta ukladu odkrecajac dwie 8
i lekko przesuwajac na boki zsuwamy go w dół
Obrazek
4. Dobieramy sie do wentylatora
Obrazek
trzeba zciagnac caly element wraz z systemem obiegu wewnetrznego, wentylator z obudowa trzyma sie na spinkach do ktorych nie ma dobrego dostepu jezeli go nie zdejmiemy.
Obrazek
ustrojstwo trzyma sie na trzech srobach 10
Obrazek
Obrazek
Obrazek
5. Po zdjeciu calosci traktujemy spinki srobokretem plaskim i oddzielamy wentylator od reszty. naszym oczom ukazuje sie piekny bukiet przeroznych elementow flory i fauny, ktore nie musza z nami wszedzie jezdzic. jezeli ktos ma sentyment moze sobie je wkleic do klasera albo rodzinnego albumu, ja proponuje wyrzucic.
Obrazek
Obrazek
przy okazji czyscimy nagrzewnice i wszystko gdzie lapa siegniemy.
6. Skladamy calosc w odwrotnej kolejnosci, sprawdzamy dzialanie ukladu czy czasem niczego nie popsulismy, wracamy do domu, odpalamy browara i cieszymy sie czystym ukladem wentylacji ;)
Ostatnio zmieniony śr 10 kwie 2013, 23:15:59 przez radziok, łącznie zmieniany 8 razy.
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Post autor: Pecado »

U mnie tez było tego calkiem sporo. Proponuje zabrac sie za wymine pozną jesienia. Jak narazie liscie spadaja i za kilka dni znow będa sie telepały w środku.

bardzo fajny opis.
piotrooh

#3

Post autor: piotrooh »

Ja dodam tylko od siebie - uważajcie na te wszystkie gąbki, filtry czy jak to nazwać. Są spróchniałe i jak pomacacie za mocno może być kłopot.
Robiłem zgodnie z opisem i poszło w miarę gładko. Brawo Radziok. :flex:
tec

#4

Post autor: tec »

dodam od siebie że te operacje mozna wykonac szybciej i bez ryzyka uszkodzenia tych gabek i innych uszczelniaczy , wystarczy wykrecic od dołu sam silnik trzyma sie na trzech sróbkach,ja wysypałem cały ten wirnik lisci a było ich tam max duzo ,pewnie były te z 1994 r z japoni :P
Ostatnio zmieniony ndz 16 lis 2008, 22:21:39 przez tec, łącznie zmieniany 1 raz.
kwiatekk

#5

Post autor: kwiatekk »

a ja mam takie pytanie mam jajko i wlasnie zauwazylem ze woda mi leci do lopotak wentylatora ma ktos moze jakas wizje na to skad moze sie brac ta woda? i to sie dzieje jak pada deszcz przeja jakies 4 h bo jak jesty maly to suchutko jak laleczka :-)
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Post autor: Pecado »

Woda cieknie z podszybia. Masz zapchane kanaliki odpływowe pod czarna listwa pod przednia szybą. Na 99%.

Ale to nie jest temat do tego.
kwiatekk

#7

Post autor: kwiatekk »

ok wielkie dzieki i sory za pytanie tutaj :-)
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2807
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#8

Post autor: K23 »

15 minut to mi to nie zajęło, ale udało się, nawiewy wyczyszczone:) Liści była fajna kupeczka, trochę tego się nazbierało...

Co do schowka to ja tak się bawiłem, że odkręciłem go razem z tym metalowym wzmocnieniem.

Dzięki za to DIY, pozdrawiam!
jack300

#9

Post autor: jack300 »

Witam.Postępowałem wedłóg wskazówek Radzioka przy czyszczeniu wentylacji.Opis bardzo dobry więc poszło elegancko.No może nie w piętnaście minut ale ok.Liści o dziwo nie miałem aż tak dużo jak na załączonym zdjęciu.No chyba że kolega czyścił jeszcze rynny wokół domu ;)
A więc po zakończonej operacji stwierdzam że kolega Tec ma absolutną racje.Wystarczy odkręcić sam wirnik od dołu i efekt jest ten sam. :ok:
Mary

#10

Post autor: Mary »

Jestem posiadaczką Hani civic coupe 5gen. Wczoraj wykręciłam schowek w poszukiwaniu filtra kabinowego, bo coś kiepsko mi to <ładzia>. Sugerowałam się instrukcją accorda,no cóż inaczej to trochę u mnie wyglądało.. Na fotkach powyżej już jest znajomo ale jeszcze nie do końca. Jak mam wymienić filtr kabinowy? Gdzie on jest, a jest bo jak klima jest to i filtr musi być przynajmniej w sklepie motoryzacyjnym tak mi powiedzieli. :help:
kuzimaguzi
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 20:27:20
Lokalizacja: Kalwaria Z

#11

Post autor: kuzimaguzi »

Wez odkręc podszybie tam powinien byc
Mary

#12

Post autor: Mary »

Dzięki wielkie:)
Mary

#13

Post autor: Mary »

Coś nie mogę uwierzyć że w hondzie jest filtr pyłkowy w podszybiu..,to nie volkswagen :bored:

http://civic5g.pl/printview.php?t=308&s ... b0ba9d5285

Znalazłam takie cuś ja nam czarny plastik 95r. wersja amerykańska. Doszłam do punktu 3 a utknęłam na 2 :furious: Gdzieś coś mi jeszcze trzyma.. gdzie i co?? Czy to ta śruba jak się kończą dywaniki??
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

#14

Post autor: Piecho »

Mam podobny problem co Mary.

Wersja USDM z klimą. Jest czarny plastik, odchodzi z niego rura do podszybia. Odkręciłem co się dało, odpiąłem zapinki. Odchyliłem i widzę nagrzewnicę. Oraz jakieś 4cm liści na dnie. Za nic nie mogłem zdjąć góry ani dołu obudowy, tylko odkurzaczem przeleciałem ile się dało. Chciałbym to zrobić porządnie, ale nie mam pojęcia jak. Sądząc po bałaganie w środku filtra kabinowego nie ma lub nie był założony. Wąż siedział tak mocno, że nie chciałem szarpać a żadnej obejmy tam nie widziałem.

Macie może jakieś instrukcje odnośnie takiej wersji? Byłbym wdzięczny za pomoc.

Jeśli są potrzebne zdjęcia to wstawię, ale nie w najbliższym czasie.

Edit: Znalazłem informację:
Jeśli masz klime to musisz jeszczee odkręcić dwie śrubki w komorze slinika znajdują sie za akumulatorem.
Przetestuję i dam znać.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#15

Post autor: Hakier »

nawet nie próbuj, spuścisz czynnik i na tym się skończy zabawa w mechanika.

żeby to zrobić jak należy musisz jechać do serwisu klimy spuścić czynnik, po czym lecieć do siebie i wyczyścić to i wrócić żeby ci znów nabili klimę.
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

#16

Post autor: Piecho »

Jeśli to jest od klimy to faktycznie nie ruszam, znając moje szczęście będzie jak piszesz.
ODPOWIEDZ