Napięcie na kostkach od wtrysków obd1 ?

Problemy z prądem.
mateuszafro
Pełnoprawny User
Posty: 57
Rejestracja: czw 11 mar 2010, 09:04:47
Lokalizacja: Jarocin

Napięcie na kostkach od wtrysków obd1 ?

#1

Post autor: mateuszafro »

Witam
Może mi ktoś pomóc i napisać jak zmierzyć i jakie powinno być napięcie na wtryskach? bo mam dwa auta,jedno jajko a drugie angielke. I w jajku mam problemy z silnikiem,wypada zapłon,brak mocy itp. Angielka chodzi idealnie.Dziś z braku pomysłów mierzyłem w jednym i w drugim napięcie multimetrem.I w jajku gdzie mam problemy z silnikiem dotykając dwóch pinów przy wtyczce pokazało mi 1 v a w angielce jest 0 .Jak dotykam pinów od sterowania brązowy,niebieski,żółty,czerwony i masy od aku cały czas jest na nich prąd 0,6 v w angielce to nie występuje. Czy to może być przyczyna wypadania zapłonów i braku mocy? czy coś mierze nie tak?
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#2

Post autor: Hakier »

jak mierzysz napięcie na pinach kostki wtrysku to gratuluje wiedzy o elektryce samochodowej...
ja na twoim miejscu zaprowadził bym auto od razu do dobrego mechanika.

a jak już koniecznie chcesz się bawić w mechanika to mierząc napięcie na każdym żółtym kablu przy wtrysku powinno być +12v w stosunku do masy.
i koniecznie posprawdzaj połączenia czy wszystko kontaktuje jak należy.
mateuszafro
Pełnoprawny User
Posty: 57
Rejestracja: czw 11 mar 2010, 09:04:47
Lokalizacja: Jarocin

#3

Post autor: mateuszafro »

Po prostu już nie wiem co sprawdzać przy tym aucie i sobie mierze z ciekawości przy tym moim aucie i przy drugim czy takie same są wartości.W sobotę prawdopodobnie zaprowadzę auto do ttgarage pod poznań,może oni sobie z tym poradzą.
ODPOWIEDZ