Elektryczne podnośniki szyb Sedan/HB ?

Problemy z prądem.
PROfiL93
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: pn 03 lut 2014, 22:09:07
Lokalizacja: Rzeszów

Elektryczne podnośniki szyb Sedan/HB ?

#1

Post autor: PROfiL93 »

Witam. Ostatnio rozwaliłem sobie w swojej Hani podnośnik szyby od kierowcy (pękła rolka), więc jestem zmuszony wymienić cały mechanizm. Jako, że miałem korbotronic zachciało mi się elektrycznych szyb i tutaj moje pytanie: Czy podnośniki szyb w przednich drzwiach w HB są takie same jak w Sedanie ? czy będą pasowały ?
Gaz jest do kuchenek
Ropa do traktorów
Wojtek92
Podwójny As
Posty: 268
Rejestracja: wt 02 kwie 2013, 00:30:12
Lokalizacja: Rzeszów

#2

Post autor: Wojtek92 »

Nie podejdzie z sedana. Z coupe podejdzie
PROfiL93
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: pn 03 lut 2014, 22:09:07
Lokalizacja: Rzeszów

#3

Post autor: PROfiL93 »

a gdybym przełożył stare szyny, na których jest mocowana szyba to wtedy by to jakoś pasowało ?

już w sumie za późno :P kupiłem komplet na przód - dwa podnośniki z silniczkami od sedana, jak przyjdą to będę kombinował, a jak nie spasują to odsprzedam.
Gaz jest do kuchenek
Ropa do traktorów
PROfiL93
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: pn 03 lut 2014, 22:09:07
Lokalizacja: Rzeszów

#4

Post autor: PROfiL93 »

Dla tych, którzy mają ten sam problem.
Podnośniki od sedana są inne niż w HB jednak da się to przerobić podmieniając szyny (prowadnice rolek te długie) z podnośnika od HB do podnośnika od sedana (jeśli ktoś ma stare). Wtedy szyba już się będzie zamykała ale nie do końca (brakuje jakieś 1,5cm) więc to jeszcze nie koniec roboty. Trzeba jeszcze przewiercić nowe otwory na mniejszą szynę (tej się nie wymienia) jakieś 1-1,5cm w stronę przodu auta (nie do góry ani na dół) i można się cieszyć nowymi podnośnikami. Ja w ten sposób zmajstrowałem elektryczne szyby za kwotę 70 zł (60zł podnośniki, 10 zł przełączniki - nie oryginalne hondowskie tylko od jakiegoś innego auta).
Gaz jest do kuchenek
Ropa do traktorów
ODPOWIEDZ