Elektryka szyby pasażera

Problemy z prądem.
BarTec
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: czw 16 sty 2014, 19:53:39
Lokalizacja: Krosno Odrz

Elektryka szyby pasażera

#1

Post autor: BarTec »

Witam!
Wziąłem się za montowanie elektrycznych szyb w mojej Hondzie Hachback. Siłownik od strony kierowcy działa jak trzeba ale gdy podłączyłem od strony pasażera to nie było zadnej reakcji. Wiązka w drzwiach pasażera jest cała i wszystko jest chyba dobrze podłączone. Od wtyczki idą 3 kabelki: niebiesko-żółty, niebiesko-czarny i niebiesko-zielony. niebiesko-czarny to zasilanie z puszki bezpieczników a te dwa pozostałe to chyba sterowanie od strony kierowcy. i moje pytanie brzmi: nie powinno być gdzieś tu masy? brakuje mi jakiegoś kabla? Dodam że bezpośrednoi do silniczka idą da kabelki, niebiesko-biały i niebiesko-czerwony.
BarTec
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: czw 16 sty 2014, 19:53:39
Lokalizacja: Krosno Odrz

#2

Post autor: BarTec »

Oczywiście bezpieczniki wpięte i przekaźnik też. Prąd dochodzi do samego silniczka i jest w każdym kablu(sprawdzane voltomierzem)
Wygląda to tak:
KLIK
Proszę o jakąkolwiek pomoc albo podpowiedź co może byc przyczyną.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#3

Post autor: ceelx »

tutaj masz schemat
Obrazek

zobacz jeszcze czy kable w kostce na łączeniu kabina/drzwi się pokrywają
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
BarTec
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: czw 16 sty 2014, 19:53:39
Lokalizacja: Krosno Odrz

#4

Post autor: BarTec »

Dokładnie tego schematu używałem i wszystko jest zamontowane wg niego ale silniczek wciąż nie działa. Sprawdziłem wszystko o nowa i podłączyłem jeszcze raz. Sam silniczek działa pod zasilaczem i gdy o podłączyłem do wtyczki kierowcy też sie kręcił.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#5

Post autor: ceelx »

Sprawdziłeś przejście kabli w drzwiach??
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
BarTec
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: czw 16 sty 2014, 19:53:39
Lokalizacja: Krosno Odrz

#6

Post autor: BarTec »

Kable do drzwi sam musiałem puścić. Dzisiaj wyciągnąłem wszystko z samochodu i podłączyłem na zewnątrz żeby być pewny że wszystkie kable są dobrze podłączone. No nic to jak nikt nie miał podobnego problemu to jutro jeszcze puszke bezpieczników sprawdzę. Dziękuję bardzo za zainteresowanie i pomoc:)

edit.
Najdziwniejsze jest to że gdy podłączyłem silniczek do wtyczki silniczka kierowcy(kabel żół-czer i czer-nieb) to śmigał tak jak powinien
BarTec
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: czw 16 sty 2014, 19:53:39
Lokalizacja: Krosno Odrz

#7

Post autor: BarTec »

Rozebrałem przełączniki, przeczyściłem, złożyłem i zaczęło chodzić. Nie wiem który to był przełącznik ale już wszystko działa.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ