Uniwersalny zamek centralny problem

Problemy z prądem.
KamiloWKS
Potrójny As
Posty: 320
Rejestracja: śr 08 sie 2012, 19:07:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Uniwersalny zamek centralny problem

#1

Post autor: KamiloWKS »

Witam kupiłem nowy centralny zamek carprotect Scorpio (na klucz) BX30 (na pilot) ,gdyż oryginalny się rozsypał i trzeba było szukać czegoś ,a ten zestaw ma niby dobre opinie.
Jednak opinie opiniami , elektryka ze mnie nie ma ale na chłopski rozum to ten schemat nie jest ciężki a jednak jest coś nie tak ,że nie działa.

Załączam schemat.
Obrazek


Podłączyłem czerwony pod skrzynke bezpieczników (pierwszy pin z lewej strony gdzie jest stały +)
Mase czarny przykręciłem obok skrzynki bezpieczników (jest tam masa bo mam inne kabelki podłączone np od podświetlenia schowka itp)
Kable wychodzące od siłownika master czarny, biały, brązowy, niebieski, zielony wchodzą do centralki (na kluczyk) i z nimi nic nie robiłem

Brązowy oraz biały - jako przełącznik ręczny - rozumiem to tak ,że powinno to iść na masę i przykręciłem mase (ale osobno bo działo to jako sygnał zamykania i otwierania- tak mi się wydaje) i centralny nie działa na kluczyk... Centralny jest sprawny bezpieczniki są całe.

Jest może ktoś chętny pomóc bo już mi ręce opadają podpiąłem do tego centralke na pilota która też nie działała i ją narazie odłączyłem i skupiam się na podłączeniu na kluczyk.

Tematów owszem jest sporo na ten temat ale dokładnie na moje pytanie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Dzięki z góry za pomoc.

PS. Zastosowałem całą nową instalacje poodpinałem od oryginalnej wtyczki oraz zastosowałem nowe siłowniki.

PPS. pytanie czy te kable brązowy i biały to nie są czasem od wyjścia do alarmu (takie wyjście posiada sterownik wlasnie Carprotect Scorpio)
"Nigdy się nie poddawaj"
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#2

Post autor: szatri »

KamiloWKS pisze: pytanie czy te kable brązowy i biały to nie są czasem od wyjścia do alarmu
Tak mogą iść do alarmu, steruje się nimi z alarmu otwieraniem z pilota alarmowego (ale samo podłączenie nie zawsze zdaje egzamin bo są różnie sterowane [plusem lub masa])
KamiloWKS pisze:Brązowy oraz biały - jako przełącznik ręczny - rozumiem to tak ,że powinno to iść na masę i przykręciłem masę (ale osobno bo działo to jako sygnał zamykania i otwierania- tak mi się wydaje) i centralny nie działa na kluczyk...
Dobrze Ci się wydaje ale nie podłączaj niczego pod nie (chyba ze już spaliłeś centralkę) jak będą luzem centralka powinna działać z pilota i z kluczyka, możesz sprawdzić czy będzie się zamykać jak podasz na dosłownie 0,5 sekundy +12 lub masę (choć o tym powinno być wspomniane w instrukcji), jak masz alarm to w nim powinny byc dwa kable właśnie do sterowania zamkiem, kwestia zgrania układu sterowania co wyżej wspomniałem.
KamiloWKS
Potrójny As
Posty: 320
Rejestracja: śr 08 sie 2012, 19:07:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3

Post autor: KamiloWKS »

Czyli tak jak rozumiem to brązowy i biały zostawić w spokoju (nie podłączając nigdzie) i powinno działać ?

Jutro sprawdzę jesli będzie działać to zabiore się za podłączenie na pilot.

Wydaje mi sie ze centralka nie mogla sie spalic ale moge sie mylic oby nie.
"Nigdy się nie poddawaj"
ODPOWIEDZ