Opuszczone drzwi

wygląd zewnętrzny, tuning wizualny itd
Black_Devil
Berbeć
Posty: 46
Rejestracja: pn 17 mar 2014, 07:49:16
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 31

Opuszczone drzwi

#1

Post autor: Black_Devil »

Witam, kupiłem eg3 i mam problem z opuszczonymi drzwiami. Tu rodzi się moje pytanie, jak można sobie z tym poradzić,omyślałem, żeby wyregulować na zawiasach podkładkami, ale znajomy powiedział, że wtedy.nie będą mi się zgrywały szczeliny z przodu drzwi. Stwierdził, że można próbować podgiąć je całe bo zawiasy się powycierały. Macie jakieś inne pomysły jak to zrobić? Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#2

Post autor: Laskosz »

Trzeba wymienić sworznie w zawiasach na nowe/nie wybite, albo zregenerować stare
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
sweet dreadi
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 20:06:30
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post autor: sweet dreadi »

Hej, mi pomógł ten użytkownik: http://www.civicklub.pl/forum/member.php?33941-Szczery
- gdybyś potrzebował pewnie może wykonać sworznie na zamówienie, ma też rozrysowane wszystkie wymiary wg których można je wytopić :)
U mnie nowe sworznie wyeliminowały problem z opadaniem
stecu23
Berbeć
Posty: 30
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 22:01:33
Lokalizacja: Nowa Sól

#4

Post autor: stecu23 »

Ile placiles? Ja tez mam dorobione ale jeszcze nie zlapalem weny zeby ich zamontowac ;p Sciagales drzwi zeby wbic nowe sworznie?
sweet dreadi
Pełnoprawny User
Posty: 82
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 20:06:30
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Post autor: sweet dreadi »

Akurat nic nie płaciłam, bo sworznie kupił od w/w użytkownika jeszcze poprzedni właściciel samochodu i po prostu mi je oddał (przeleżały się u niego :))
Nie ściągałam drzwi, ale pozdejmowałam ograniczniki tak żeby jak najszerzej je otworzyć + dobrze aby jedna osoba podtrzymywała je od spodu aby się nie wyłamały. Niestety samodzielnie nie dałam rady tego zrobić (za mało siły w rękach :P), więc zawiozłam samochód do mojego mechanika i on się musiał namęczyć - niestety stare sworznie siedziały bardzo mocno, a nowe jak to nowe równie trudno było wbić.

No ale sądzę że chłopakom jest łatwiej i pewnie umiecie sobie poradzić z takimi drobiazgami własnoręcznie :)
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#6

Post autor: gruszecky »

o fajnie wiedzieć
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
stecu23
Berbeć
Posty: 30
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 22:01:33
Lokalizacja: Nowa Sól

#7

Post autor: stecu23 »

Obrazek

Ja mam takie cos, jak wsadze i bd malina moge polecic ;d
Black_Devil
Berbeć
Posty: 46
Rejestracja: pn 17 mar 2014, 07:49:16
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 31

#8

Post autor: Black_Devil »

No to kładz i daj znać, jak będą się nadawały to od razu do znajomego niech zrobi i mi takie. :-) tylko mógł byś zrobić dokładniejsze zdjęcie samego rysunku :-)
Awatar użytkownika
piotr__pit
Pełnoprawny User
Posty: 80
Rejestracja: pn 11 cze 2012, 00:31:53
Lokalizacja: kuj-pom

#9

Post autor: piotr__pit »

jak by był widoczny rys to pomęczyłbym odpowiednie osoby i moze by mi zrobiły:)
Sprzedam Nowe progi do EJ/Eg
Black_Devil
Berbeć
Posty: 46
Rejestracja: pn 17 mar 2014, 07:49:16
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 31

#10

Post autor: Black_Devil »

A jeszcze takie pytanie, z jakiego materiału trzeba by to wykonać?
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#11

Post autor: Grzesieek »

Któryś z użytkowników pisał, że dobierał te elementy z "Hondo-Rovera" z drzwi tylnych, czyli rzadziej używanych. Może warto to sprawdzić, zamiast zawracać sobie głowę dorabianiem.
Black_Devil
Berbeć
Posty: 46
Rejestracja: pn 17 mar 2014, 07:49:16
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 31

#12

Post autor: Black_Devil »

Sory że się zapytam, pewnie jest to gdzieś na forum, ale co to jest ten "Hondo-Rover" ? :-)
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#13

Post autor: Grzesieek »

Civic pięciodrzwiowy (np. Civic MB2 albo MA8 itd.) albo Rover 414.
stecu23
Berbeć
Posty: 30
Rejestracja: wt 10 wrz 2013, 22:01:33
Lokalizacja: Nowa Sól

#14

Post autor: stecu23 »

A jaka masz pewnosc ze po roku znowu Ci nie odpadna? Tutaj robisz nowe, masz pewnosc ze nie uzywane. A koszt nie jest duzo wiekszy, na to samo wychodzi w sumie. Ja robilem to z tloczysk amortyzatorow. Postaram sie je wlozyc na weekend jak pogoda bedzie ok na siedzenie w garazu i powiem jak to sie sprawuje.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#15

Post autor: Grzesieek »

A jaką masz pewność, że znowu po roku nie opadną? Tak samo żadną. Wolałbym użyć oryginalnej i mniej używanej części niż nowej dosztukowanej z cholera wie czego. Nie wiem czy koszt jest "niedużo większy", nie sądzę, żeby na szrocie chcieli za to więcej niż symbolicznego piątaka. Na pewno sposób z dorabianiem bardziej upierdliwy.

Zresztą nie mój problem, jak ktoś lubi wywarzać otwarte drzwi, to może sobie zrobić te sworznie ze stopów kosmicznych rodem ze Star Warsa, z materiałów których jeszcze nie wynaleziono, ale na 100% będą dobre bo tak, albo z sera "Światowid" z Biedronki.
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#16

Post autor: gruszecky »

jak "z cholera wie czego" tej?W miejsce zużytych sworzni wsadza się nowe-robienie inaczej-sztukowanie z angola to jest wywarzanie otwartych drzwi i kombinowanie na siłę.

Biorąc używkę nie wiesz co masz i z czego a jak idziesz do tokarza to mówisz że chcesz T304, tu jest rysunek i heja. Wtedy własnie wiesz z czego jest ta część a nie "z cholera wie czego"
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#17

Post autor: Grzesieek »

No kurna. Ukamieniujcie mnie jeden z drugim bo zaproponowałem prostsze rozwiązanie o którym słyszałem. Idziesz, kupujesz, wyjmujesz stare, wkładasz "nowe". Nie płacisz za tokarza, nie musisz czekać.

Jak nie wiesz z czego masz?! Z Hondy. Wyprodukowane przez Hondę. Dla Hondy. I do Hondy. Ile razy otwiera się tylne drzwi a ile razy przednie? Chyba, że ktoś ma fantazje i zawsze wchodzi tylnymi drzwiami. Prawymi i lewymi jednocześnie. Pewnie, że możesz trafić na wyeksploatowane, tak samo jak Pan Henryk Tokarz może się pomylić w wymiarach albo materiale, albo akurat mu to nie stanowi.
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#18

Post autor: gruszecky »

czyli z czego? bo przy zamawianiu sworzni na wymiar wybierasz materiał. Uzywka w tym wypadku jest mega półśrodkiem-nie mówię że to złe.

Niestety ja nie jestem zwolennikiem kombinatorstwa. zawiasy z tylnych drzwi z angola, wydech z rovera co będzie dalej..ech....


co custom to custom
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#19

Post autor: Grzesieek »

Kto mówi o wydechu z Rovera Grucha? Zawiasy z angola "be" bo z angola, ale stab z angola już jest "ok"?

Za to ja zdecydowanie wole OEM niż kombinować i rzeźbić "custom", skoro jedno i drugie będzie spełniało dokładnie te same funkcje.
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#20

Post autor: gruszecky »

nie mówię że Ty mówisz, ale to są własnie tjuny domorosłych tjunerów hond.

To ja wolę nie ruszac moich zardzewiałych zawiasów zamiast kombinować bo przecież drzwi otwierają się i zamykają :gunsmilie: nie no chilluj się, atakujesz pomysł z customowymi zawiasami a to jest jedyna słuszna droga poza kupnem w ASO nowych kompletnych zawiasów.
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
ODPOWIEDZ