Nie działa klakson

Problemy z prądem.
szym244
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: pn 30 gru 2013, 11:53:56
Lokalizacja: NS

Nie działa klakson

#1

Post autor: szym244 »

Witam, w mojej hondzie civic 1.5 16v silnik D15B2 93r nie działa klakson i jest tak od kąt kupiłem auto, syrena po podłączeniu na krótko działa bo wymieniłem na inną, końcówki kabli wyciąłem i zamontowałem nowe, kierownice rozkręciłem też też wydaję się być wszystko ok, nie wiem gdzie dalej szukać przyczyny bo czytając wszystkie posty jakie znalazłem dowiedziałem się o przekaźniku klaksonu ale nie pisze gdzie się znajduje jak wygląda, jeśli trzeba dorzucę foto skrzynki z bezpiecznikami. Pozdrawiam
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#2

Post autor: raizzo »

Skrzynkę z bezpiecznikami od klaksonu masz pod maską po lewej stronie w okolicach akumulatora oznaczony napisem STOP HORN (bezpiecznik 20A), sprawdź czy działa ci światło stopu jeśli tak to raczej nie jest to wina bezpiecznika ponieważ światło stopu jak i klakson są pod jednym bezpiecznikiem i jak by była to wina bezpiecznika to nie działało by jedno i drugie.
szym244
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: pn 30 gru 2013, 11:53:56
Lokalizacja: NS

#3

Post autor: szym244 »

No tak zapomniałem dodać bezpiecznik też dobry od tego przede wszystkim zacząłem, ogólnie nie wiem gdzie są kable od klaksonu idące do środka czy koło skrzynki bezpieczników bo gdzieś znalazłem gdzie ten kabel jest podpięty ale nie mam takiego u siebie
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#4

Post autor: ceelx »

masz poduszkę ??
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
szym244
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: pn 30 gru 2013, 11:53:56
Lokalizacja: NS

#5

Post autor: szym244 »

Nie mam poduszki i jak pisałem na początku już kierownicę rozkręcałem wszystko tam wydaje się być w porządku, głównie interesuje mnie gdzie znajduje się końcowy kabel wychodzący od kierownicy oraz idący od klaksonu spod maski, gdzieś muszą być one podłączone do skrzynki czy ze sobą, bo tylko w tym jest opcja że tkwi przyczyna bo cała reszta sprawdzona, czytałem o przekaźniku klaksonu ale nie wiem gdzie on się znajduję bo mogę go też nie posiadać i tu może być problem
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#6

Post autor: ceelx »

Czy ta blaszka normalnie masuje ci z kierownicą?? Nie jest zagieta itp??
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
szym244
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: pn 30 gru 2013, 11:53:56
Lokalizacja: NS

#7

Post autor: szym244 »

Tak jest ok, jak już pisałem głównie chodzi mi o te kable gdzie podpięte co i jak
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#8

Post autor: ceelx »

w domu mam książkę to jak nie zapomnę to wolną chwilą popatrże jak te kabelki tam wędrują, chyba że wcześniej namierzysz coś tutaj ---> http://downloads.hondatech.info/Auto/Ma ... G_Shop.zip
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#9

Post autor: ceelx »

ok z klaksonu wychodzą dwa kable. jeden z nich idzie do skrzynki bezpieczników pod maską (bialo/zielony) po kostce C417 idzie do zespołu elektronicznego czujnika obciążenia LED ( engine compartment fusebox ). tak to się fachowo nazywa :D
drugi zaś kabel ( nieb./czerw. ) idzie do przekaźnika sygnału dźwiękowego. przekaźnik ma cztery kostki. masa ( nieb./czerw. ), (biało/ziel.) który idzie też do złącza C417 i tam się łączy z tym, który idzie bezpośrednio od syg. dźwiękowego i ostatni kabel (nieb./ziel. ) idzie do zespołu koła kierownicy.
mam nadzieję że jasno jest napisane ;)
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Artur77
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: ndz 09 mar 2014, 21:28:47
Lokalizacja: Świedziebnia

#10

Post autor: Artur77 »

Siemka. Mi tez nie dziala klakson,mam poduszki powietrzne i ciagle świeci mi sie SRS,prąd wgl nie dochodzi do trąbki.
szym244
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: pn 30 gru 2013, 11:53:56
Lokalizacja: NS

#11

Post autor: szym244 »

Aktualnie nie mam czasu na sprawdzenie ale na pewno w weekend będę na to patrzył
ODPOWIEDZ