Światła mijania / drogowe świecą na przemian

Problemy z prądem.
mts
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: wt 18 lut 2014, 11:15:07
Lokalizacja: Podkarpacie

Światła mijania / drogowe świecą na przemian

#1

Post autor: mts »

Honda Civic 5g (hatchback). Mam taki problem, wczoraj wieczorem odpaliłem autko, zapalam światła - pyk prawe światło przygasło, myślę spoko podjadę na następny dzień kupie żarówkę i po problemie. Dziś wyciągam żarówkę patrze niby ok... podłączyłem jeszcze raz patrze świeci coś tam (słabiej), włączyłem długie świeci jak cholera, ale patrze na drugie lewe i przygasa. Działają na przemian tak jakby brakowało gdzieś masy, jestem zielony w temacie, ale myślę że wina żarówki to tu nie jest chociaż może i dość... Gdzie szukać problemu? Przygasają nawzajem (na mijania nie świeci prawe, lewe normalnie, na długi świeci prawe a lewe prawie w ogóle). Sprawdziłem bezpieczniki obydwa i niby dobre. Proszę o jakąś porade, pozdrawiam
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#2

Post autor: gruszecky »

hehehe kurde nie kumam :gunsmilie: ale kostki tam dostają czasem takiej temperatury że zacząłbym od wymiany kostek wiesz tych wtyczek które wtykasz w żarówkę takie kostki nie są drogie a wręcz przeciwnie, są tanie i każdy z podstawową umiejętnością obsługiwania lutownicy jest w stanie to ogarnąć
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
mts
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: wt 18 lut 2014, 11:15:07
Lokalizacja: Podkarpacie

#3

Post autor: mts »

hehe troszkę chaotycznie opisałem problem, dla sprawdzenia wymieniłem żarówkę z innego auta i sytuacja hmmm na odwrót hehe, jedno świeci drugie nie, podjadę do sklepu po przekaźnik i zobaczymy
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#4

Post autor: Grzybohun »

ja bym przeczyścił wszelkie zaangażowane styki i prześledził czy się coś nie obluzowało/przerwało/przetarło, a te wtyczki to obowiązkowo :D
mts
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: wt 18 lut 2014, 11:15:07
Lokalizacja: Podkarpacie

#5

Post autor: mts »

wymieniłem jedną wtyczkę, niby widać poprawę (bo niby świeca bardzo podobnie), ale coś z długimi się poje.... bo jedna świeci mocniej druga słabiej, jutro będę sprawdzał dalej, wymienię drugą wtyczkę i zobaczymy.
ODPOWIEDZ