Wariujący licznik

Problemy z prądem.
IcyTower
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: wt 10 gru 2013, 15:59:11
Lokalizacja: Sieniawa

Wariujący licznik

#1

Post autor: IcyTower »

Witam Was wraz z moją czarną EJ'ką :)

Problem dotyczy licznika, wiem problem był już poruszany wiele razy lecz u mnie jest pewien "dżinks" na temat którego ani słowa znaleźć nie mogłem. Mianowicie, licznik się wieszał, nie działał przez chwilę, potem się załączał, po ok 200km już właściwie więcej nie działał niż działał. Poszperałem, poczytałem i wyczyściłem VSS i poprawiłem styki. Problem zniknął na jakieś 10km :P . Domniemam że jest to sprawa samego licznika, ponieważ przy mocniejszym naciśnięciu przycisku kasowania przebiegu dziennego prędkościomierz działa, puszczam przycisk i przestaje. Czy dobrze myślę, że to prędkościomierz? Znacie kogoś kto poleci coś w tej sprawie? Myślałem o wymianie całych zegarów ale ciężko znaleźć takie jak mam (posiadam tempomat) i zależałoby mi na zachowaniu oryginalnej kontrolki cruise.
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#2

Post autor: Grzybohun »

to pozostaje rozkręcić licznik i sprawdzić połączenia i ścieżki ;)
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#3

Post autor: Laskosz »

IcyTower pisze:Myślałem o wymianie całych zegarów ale ciężko znaleźć takie jak mam (posiadam tempomat) i zależałoby mi na zachowaniu oryginalnej kontrolki cruise.
to zmień tylko tarczę prędkościomierza w swoim liczniku
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
IcyTower
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: wt 10 gru 2013, 15:59:11
Lokalizacja: Sieniawa

#4

Post autor: IcyTower »

Jutro rozkręcam i zobaczę jak to wygląda.
to zmień tylko tarczę prędkościomierza w swoim liczniku
O tym nie pomyślałem a rozwiązanie bardzo dobre, dzięki! Tylko pozdaję egzaminy i doprowadzam furkę do porządku :)
IcyTower
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: wt 10 gru 2013, 15:59:11
Lokalizacja: Sieniawa

#5

Post autor: IcyTower »

Pomogło przeczyszczenie ścieżek tam gdzie stykają się one z pinami kostki i dokręcenie śrubek licznika by lepiej przewodziły, wszystko działa jak trzeba, dzięki za rady i pozdrawiam.
reaktor
Berbeć
Posty: 31
Rejestracja: pt 18 paź 2013, 07:13:37
Lokalizacja: wro

#6

Post autor: reaktor »

zmienm moduł
ODPOWIEDZ