Cyfrowy przełacznik map

Problemy z prądem.
Martino26
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: sob 18 sty 2014, 21:08:47
Lokalizacja: Europe

Cyfrowy przełacznik map

#1

Post autor: Martino26 »

Witam ! Chcialbym kolegom i kolezankom przedstawic moje urzadzenie ktore wykonalem w domowym zaciszu gdzysz zajmuje sie elektronika samochodowa i lubie czasem cos wycudować ;). Wstawiam film oraz zdjecia.

Urzadzenie umozliwia przełączanie map silnika podczas jego pracy. Na filmie demonstracyjnie pokazałem działanie:

1 mapa jest orginalna
2 mapa (zmodyfikowana) shift light na 2500 rpm.
3 mapa (zmodyfikowana) shift light na 4000 rpm. oraz procedura startowa na 4500 rpm.

Oczywiscie modyfikacje są demonstracyjne. Wszystkie mapy są w jednej kości. Przełacznik jest cyfrowy wiec nie ma zadnych "trzasków" w elektronice wszystkim steruje układ który ma pamięć i zapamietuje na której mapie pozostawilismy włacznik. Na przełaczniku znajduja sie 2 diody ktore sygnalizują na ktorej mapie obecnie silnik pracuje. Gdy diody sie nie pala jestesmy na orginalnej mapie silnika ,dioda zielona mapa pierwsza , dioda czerwona mapa druga.

Przełacznik ma zastosowanie w hondzie ze sterownikami p28, p30 oraz w hondach crx PM6 PM7 oraz BMW.
Mozna zrobic 2 mapy np. silniki z turbodoładowaniem na ulice z wartościa doładowania bezpiecznym 0,5 i w jednej chwili mozemy przelaczyc na druga mape gdzie wartosc doaldowania jest wieksza 0,7 np. na tor :). Od taki maly przyklad. konfiguracje dowolne kto co lubi. Jesli ktos chce moge wykonac taki przełącznik :)

Kilka zdjęc i film przedstawiający dzialanie. Przepraszam za jakosc filmu ale taki tylko moglem wstawic :)

Obrazek

Obrazek

Film

http://patrz.pl/filmy/cyfrowy-przelacznik-map-silnika
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#2

Post autor: Hakier »

Widzę ze skopiowałeś 2timer ;) On jest chyba na 27SF512 o ile dobrze pamiętam.
Wszystko fajnie, tylko komu będzie się chciało kombinować z takim czymś skoro to nie ma żadnego praktycznego zastosowania?
Martino26
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: sob 18 sty 2014, 21:08:47
Lokalizacja: Europe

#3

Post autor: Martino26 »

Nudzilo sie troch wiecozrami to zrobilem ustrojstwo ;) Przelacznik ma zastosowanie w silnikach turbodoładowanych lub tez z autami z lpg gdzie moze przelaczyc na mape z wyprzedzeniem zaplonu o 4 stopnie ale to bym musial jeszcze cos tam wtedy wymodzic ;) Dobrze mówisz jest to na pamieci 27sf512 wielokrotnego zapisu
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#4

Post autor: Danio »

HakerPL1 - czy jest temat gdzie nie dokładasz 3 groszy? Irytujące mega!
jestem Danio - jakieś pytania?!
Awatar użytkownika
Piooner
Obeznany
Posty: 105
Rejestracja: ndz 04 mar 2012, 22:48:40
Lokalizacja: Pińczyce/T.Góry/UK

#5

Post autor: Piooner »

HakerPL1 pisze:Wszystko fajnie, tylko komu będzie się chciało kombinować z takim czymś skoro to nie ma żadnego praktycznego zastosowania?
Martino26 pisze:Mozna zrobic 2 mapy np. silniki z turbodoładowaniem na ulice z wartościa doładowania bezpiecznym 0,5 i w jednej chwili mozemy przelaczyc na druga mape gdzie wartosc doaldowania jest wieksza 0,7 np. na tor :)
Nawet tematu nie przeczytałeś nie ładnie.
viewtopic.php?t=14426 szalone d13b7
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#6

Post autor: Hakier »

danioeg4 pisze:Irytujące mega!
Co jest irytujące? To że napisałem że kolega skopiował od wieków znany patent zwany 2timer, który można samemu zrobić za 2 dyszki... i który nikomu nie jest potrzebny ;)

Piooner, niestety nikt normalny nie będzie jeździł na 0.5 po ulicy dla "bezpieczeństwa", a na tor gdzie się pałuje ustawiał 0.7 bar ;)
No trochę śmieszne by to było szczerze mówiąc.

Z resztą sami oceńcie czy potrzebne by wam to było w aucie i do czego było by potrzebne czy też nie
Martino26
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: sob 18 sty 2014, 21:08:47
Lokalizacja: Europe

#7

Post autor: Martino26 »

Panowie spokojnie to jest tylko temat czysto informacyjny. Dostałem wyzwanie ktorego sie podjołem i chcialem sie podzielic ze jest to mozliwe. Serdeczna prośba. Zeby tylko temat nie zbiegł z własciwego toru i prosze czasem nie hejterzyć bo nasz Polski naród z tego słynie.
Zastosowanie dla turbo , różnych paliw , 95, 98 , [CNG, LPG, (wyprzedzenie zaplonu)] oraz z dodatkami do paliwa typu etanol metanol. Na racingforum temat poruszany. Co do podstawki mozna zrobic pilota nie dostaniesz bo jest mojego pomyslu i wykonania a jesli bedzie na zwyklym pstryku to po dluzszym czasie moze to uszkodzic eeprom poniewaz pomiedzy stykami dzieja sie rzeczy o ktorych temat rzeka i zowu temat do poruszenia. :kid:
Młody94
Berbeć
Posty: 23
Rejestracja: pt 03 maja 2013, 14:52:49
Lokalizacja: Łączki Brzeskie

#8

Post autor: Młody94 »

Fajna rzecz. Kolego mógł byś podać schemat tego układu był bym bardzo wdzięczny.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#9

Post autor: Hakier »

Młody94, tak ciężko wklepać w google "2timer"? ;)
Młody94
Berbeć
Posty: 23
Rejestracja: pt 03 maja 2013, 14:52:49
Lokalizacja: Łączki Brzeskie

#10

Post autor: Młody94 »

Szukałem w Google ale coś znaleźć nie moge więc zapytałem tutaj.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#11

Post autor: Hakier »

http://www.grafixautozine.pl/2011/03/28 ... t-27sf512/

5 sekund szukania...

Naucz się używać googla, przyda ci się w przyszłości ;)
Młody94
Berbeć
Posty: 23
Rejestracja: pt 03 maja 2013, 14:52:49
Lokalizacja: Łączki Brzeskie

#12

Post autor: Młody94 »

Wielkie dzięki kolego.
ODPOWIEDZ