Da się wsadzić klatkę w kupete?

Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

Da się wsadzić klatkę w kupete?

#1

Post autor: Hakier »

Cześć,
Pewno zaraz mnie ktoś opierdoli ze temat wałkowany, ale zaryzykuję :D
Ogólnie sprawa jest nie błaha, bo zastanawiam się czy da się w kupę wepchać klatę, ale tak żeby zachować 100% praktyczności auta, czyli żeby była tapicerka, tylna kanapa i dało się na niej od czasu do czasu przewieźć kogoś ;) Do tego żeby pozostało no w sumie wszystko co jest w aucie.
Sytuacja wygląda tak że składam sobie autko które będzie dość mocne i szybkie, dlatego zaczynam się zastanawiać czy da się troszkę podnieść bezpieczeństwo w nim, a jednocześnie nie chcę tracić na jego praktyczności bo jakby nie patrzeć będzie ono używane na codzień. Widziałem crashtesty i civic'i po lekkich stłuczkach i wytrzymałość budy jednak pozostawia wiele do życzenia moim zdaniem.
Ale wracając do tematu, może będzie lepiej zacząć od pytania: Czy to gra warta świeczki?
A jeśli tak to czy jest wykonalne zrobienie klaty która jakoś specjalnie nie pogorszy praktyczności auta?
Ostatnio zmieniony śr 29 sty 2014, 09:17:20 przez Hakier, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#2

Post autor: Grzesieek »

Zmień nazwę tematu, bo ta się dziwnie kojarzy z ulubionymi fetyszami pewnego użytkownika na "L".


Super praktycznie nie będzie, ale da radę coś takiego zrobić. Tyle, że nie będzie to rozbudowana klatka, i nie sądzę, żeby była zgodna z jakimkolwiek załącznikiem w stylu słynnego załącznika "J". Od środkowego pałąka dajesz po prostu dwa rozchodzące się lekko na boki w nadkola, które przechodzą przez te plastikowe boczki z tyłu. Coś takiego: http://i2.ebayimg.com/08/i/001/95/20/dc7b_3.JPG Generalnie na E-bayu jest kilka takich klatek, można podpatrzeć co i jak. No i przydałyby się zastrzały do przednich kielichów i obspawanie budy. Koszt niemały.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#3

Post autor: Hakier »

czyli ze tak średnio da się coś w miarę dobrego poskładać :furious:
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#4

Post autor: Grzybohun »

Raczej tak. Albo albo. Albo 4osoby albo klata. Za male nasze civy są żeby im ładować klatke pod plastiki, a szkoda bo przydałoby się
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#5

Post autor: Hakier »

szukałem po niecie i znalazłem autko użytkownika Czosnek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


klate ma pospawaną praktycznie na styk z budą, ale nawet jakby ją odchudzić trochę to i tak widzę że coś takiego nie da się pogodzić z praktycznością :furious:
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#6

Post autor: Grzesieek »

Bo tak powinna być zbudowana klatka, nie może być oddalona od budy.
Bado

#7

Post autor: Bado »

Ja pogrzebałem trochę i znalazłem coś takiego
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Gdyby pokombinować i poskładać z kilku wzorów w jedną klatkę to może udałoby się mieć klatkę i plastiki.
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1662
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#8

Post autor: Logan »

Plastiki plastikami ale rozchodzi się głównie o miejsce z tyłu dla pasażerów, a przy jakiejkolwiek prawidłowo zbudowanej klatce nie ma takiej opcji. No chyba że będzie się przewozić kitajców w kaskach.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#9

Post autor: Hakier »

czyli klatka odpada w moim przypadku
ODPOWIEDZ