Wydech d13b2.

Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

Wydech d13b2.

#1

Post autor: Proste71 »

Witam, chciałbym u siebie w aucie zrobić przelot i wstawić tłumik, żeby dawał taki cichy pomruk bez wiejskiego wycia. Ma być w miarę cicho bez oddźwięku, szmerow etc. Mógłby mi ktoś napisać dokładnie, poradzić, co musze. Zrobić, jaki tłumik kupić i czy montować tłumik srodkowy, jeżeli tak, to jaki? Najważniejsze dla mnie, żeby było ciche, czyste mruczenie. Katalizator na pewno wycinamy i wstawiam rurkę, kwestia co będzie dalej.. . Dzięki z góry za pomoc, pozdrawiam :) .
MaciejWU
Forumowy As
Posty: 184
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 09:47:48
Lokalizacja: SBE

#2

Post autor: MaciejWU »

Napewno zainwestuj w tłumiki dobrych firm jak np ulter,m-tech,supersprint.Fakt faktem wydasz troche więcej kasy za taki tłumik,ale brzmienie i późniejsze efekty naprawde godne uwagi.tzn bez miauczenia,wycia,buczenia.Ja u siebie mam ultera,wycięty kata,wstawiona rurka i seria środkowy i nie narzekam.Jest miły dla ucha basowy pomruk.Nawet jak depne -wiadomo jest głośniej ale spokojnie da sie wytrzymać.
Nie ważne przy czym stoisz.Ważne jak tym jeździsz.
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post autor: Proste71 »

Wstawiłem Ultera w miejsce kata dałem dość spory tłumik przelotowy, bo miałem dość mocny efekt 'blaszki' przy depnięciu, i powiem szczerze, że nawet teraz, kiedy wdepnę mocniej gaz i podskoczą obroty (nie mówię o piłowaniu), to mam dziwny oddźwięk i tak, nie wiem co to jest :/. Przy lekkim wciskaniu gazu jest idealnie jak go mocniej nie wkręcam, ale jak tylko chce coś przyspieszyć, to robi się lipa. Nie wiem czemu tak jest, Ultera kupiłem nówkę. Nawet jak nie miałem końcowego przyspawanego, to przy otwartej rurze było cicho dzięki temu środkowemu, a dołożyłem końcowy i zrobiła się lipa. Zastanawiałem się czy nie wyciąć tego i nie wstawić klasycznego Mugena. Słyszałem dobre opinie o tym, ale waham się jednak, bo nie wiem do końca jaki efekt mi to przyniesie, a wydać sobie 120 plus 50 u tłumikarza na marne mija się z celem.

Może mi ktoś coś doradzić, podpowiedzieć ? Może ktoś miał coś podobnego ?
Pozdrawiam
MaciejWU
Forumowy As
Posty: 184
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 09:47:48
Lokalizacja: SBE

#4

Post autor: MaciejWU »

Ten twój nowy ulter musi się wypalić tzn ze tak powiem dotrzeć.ja tez miałem na początku lipne brzmienie.nic nie słyszałem nawet jak deplem.a teraz jest git.co do mugena no to tylko oryginalny przyniesie pożądane efekty.reszta tych a'la mugenow,wm itd to drzy japy.a żeby jeszcze było fajniej przerób wydech na 2'
Nie ważne przy czym stoisz.Ważne jak tym jeździsz.
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post autor: Proste71 »

u mnie właśnie jak depnę jest ten oddźwięk dziwny. Przelotówka i Ulter mają ze 500 km jakoś dopiero. Jak długo może trwać takie 'docieranie' ? Właśnie zastanawiałem się czy nie zrobić sobie całości z nierdzewki 2' tylko zastanawiam się ile to potrwa, bo generalnie auto muszę mieć do jazdy cały czas, a żeby na wzór dobrze zrobić trzeba zdjąć stary tak myślę. Miejsce do tego mam, giętarke itp na miejscu.

Mam takiego Ulter'a : .

Tylko tutaj brzmi kompletnie inaczej jak ten mój. Też inaczej jest jak się go gazuje na postoju, a jak się jedzie.
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post autor: Proste71 »

Jak ostatnio wstawiałem środkowy w miejsce dawnego kata, to wszystko było szczelne, teraz nie wiem. Mógł ew. puścić lekko spaw na końcowym, ale nie wydaje mi się szczerze mówiąc, bo nawet lekko deptając słyszałbym ten oddźwięk.
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

#7

Post autor: Proste71 »

Okazało się, że puścił mi lekko spaw:). Zrobione mam teraz na cacy. Jest o niebo lepiej, ale... Jak dla mnie mimo 2 środkowych to jest głośny ten bas i jak mocniej depnę słychać jeszcze minimalnie blaszany oddźwięk. Pytanie jeżeli bym wymienił stary środkowy tłumik na nowy przelotowy tylko że minimalnie większy zda to egzamin ? Pozdrawiam
ODPOWIEDZ