Czym zastąpić folię w drzwiach?

Piotrek-LDZ
Berbeć
Posty: 35
Rejestracja: śr 31 lip 2013, 00:36:15
Lokalizacja: Łódź

Czym zastąpić folię w drzwiach?

#1

Post autor: Piotrek-LDZ »

Siemka. Mam problem z wchodzącą wodą do przodu auta. Znajduje się po stronie kierowcy i pasażera. Będąc u blacharza powiedział mi, że przyczyną może być brak folii w drzwiach. Co może być dobrym substytutem fabrycznej folii ? U jednego z forum widziałem coś takiego:
Obrazek

Macie jakieś sprawdzone pomysły ?
szatri
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: czw 01 mar 2012, 22:36:46
Lokalizacja: Zamość

#2

Post autor: szatri »

Mi pomogła taka mata/pianka pod panele podłogowe i silikon
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#3

Post autor: Walnuts.inc »

Mi woda wchodziła z przodu auta z pęknięć na dachu wzdłuż pod listwami dachowymi i spod przedniej szyby bo słupki były mocno skorodowane i podeszła rdza pod szybę powodując nieszczelności.

No i standardowo może woda wlatywać przez otwór w podszybiu doprowadzający powietrze do samochodu (uszczelki podszybia stare i sparciałe)
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4501
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#4

Post autor: Grzesieek »

Nie problem w braku folii, szukaj innej przyczyny.

Folie weź skądkolwiek, ja ogarnąłem kawałek "oddychającej" folii którą kiedyś fragment dachu ocieplaliśmy. Nawet już nie kojarzę, czy całkiem nie wyleciała...
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#5

Post autor: Hakier »

ja też zamiast foli dawałem piankę pod panele, tylko kleiłem to gorącym klejem ;)
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2686
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#6

Post autor: Laskosz »

Grzesieek pisze:Nie problem w braku folii, szukaj innej przyczyny.
dokładnie tak. Ja nie mam folii i nic mi nie cieknie. sprawdz usczelki, progi, odpływ z dachu i inne rzeczy które faktycznie mogą być przyczyną
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Wojtek92
Podwójny As
Posty: 268
Rejestracja: wt 02 kwie 2013, 00:30:12
Lokalizacja: Rzeszów

#7

Post autor: Wojtek92 »

Folia jak pod montaż paneli albo zwykła zielona, lub niebieska: do kupienia w sklepach typu castorama, praktiker itp, do kupienia na metry za grosze. Do sklejenia polecam silvertape, srebrną 100stopni lub silikon. Przed montażem umyj dobrze miejsca gdzie dasz taśmę lub silikon, najlepiej nitro lub ben. ekstrakcyjną. Ale jeśli masz wodę w samochodzie, to tak jak wyżej pisali nie koniecznie jest to wina braku folii. Jeśli dobrze założysz folię, szczelnie itp, na pewno nic Ci się przez nie nie wleje. Wtedy pozostanie uszczelka drzwi, łączenia itp. Jeśli leje Ci się teraz sprawdź uszczelki szyb, czy spod lusterka nie cieknie. :)
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#8

Post autor: Walnuts.inc »

Sprawdzić jest banalnie prosto, niech zdejmie boczek z obu drzwi i wsiada do środka a druga osoba leje wodę na drzwi...
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#9

Post autor: ceelx »

moim zdaniem to wina listew przyokiennych. Jak folia może być powodem zbierania się wody ?? Od środka ci deszcz pada ?? :rolleyes: Folia ma tylko chronić przed zalaniem wiązki drzwiowe, a po to są otwory w drzwiach na dole, aby ta woda spływała. Sprawdź czy nie masz ich zapchanych
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Bongoz
Berbeć
Posty: 44
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 19:40:52
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#10

Post autor: Bongoz »

"Sprawdzić jest banalnie prosto, niech zdejmie boczek z obu drzwi i wsiada do środka a druga
osoba leje wodę na drzwi.."


z ciekawosci zrobilem to u siebie, musze przyznac, ze mi normlanie woda splywa po szybie w strodne lusterka i na rogu po prostu spada swobodnie w dół zalewajac mi drzwi od srodka.

Czasem w czasie deszczu na maskownicy glosnika w drzwiach mialem kropelki wody :s.
Jak ta uszczelke ustawic, zrobic, ogaranac teraz?

A druga sprawa, czasem po deszczu mam pasy mokre :>
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#11

Post autor: Walnuts.inc »

Jeśli masz szyberdach to może jego uszczelka jest sparciała albo pęknięcia w dachu pod listwami dachowymi...
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Cool
Berbeć
Posty: 23
Rejestracja: śr 25 kwie 2012, 17:59:33
Lokalizacja: Ciechanów

#12

Post autor: Cool »

Załóż folię i zobacz co będzie dalej. Woda może dostawać się też w innym miejscu, niż się pokazuje.
ODPOWIEDZ