Zapala się CHECK i autko gaśnie

Serce samochodu niedomaga ?
Stępień
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: ndz 24 lut 2013, 23:40:35
Lokalizacja: Poznań

Zapala się CHECK i autko gaśnie

#1

Post autor: Stępień »

Witam.

EG4
D15B2
Nie! auto nie jeździ na podtlenek LPG :D

Problem prosty ale brak mi pomysłów , co jakiś czas H sobie gaśnie i zapala się CHECK :D Po ponownej próbie odpalenia przekaźnik robi "CYK" ale nie słychać bzzzzzz :cry: jak kila razy przekręcę kluczykiem to w końcu zaskoczy i słychać dźwięk "CYK-BZZZZZZZZ-PYK"
CHECK gaśnie auto odpala i jest ok.
Czasem auto nie gaśnie przez cały dzień a czasem nawet chwile po odpaleniu.

Wykonane prace ....

Przekaźnik pompy paliwa nie maił zimnych ale profilaktycznie go prze lutowałem, o dziwo nie pomogło wiec wymieniłem go na inny, niestety problem nie został rozwiązany z satysfakcjonującym rezultatem :D

W momencie kiedy auto nie odpala próba "pizgan**" pompy młotkiem (bo może sie zawiesiła).
Również jak podam zasilanie bezpośrednio na pompę to działa. Wiec raczej nie ona jest
problemem.

Masy hmmm... Wymieniałem silnik na inny bo D15B2 i trochę palił oleju, więc masy są na nową przykręcone (na starym motorze też mi się tak przytrafiło ale samo uległo naprawieniu wiec olałem temat)

Nie wiem czy to ważne ale jak kupiłem auto to nie odpalało, w sumie to po przekręceniu kluczyka nic się nie działo. Usterką była troszkę nadpalona płytka w stacyjce, a dokładnie w bębenku dokręcanym do stacyjki (serce). Zeszlifowałem to wypalone miejsce i już problem nie powrócił. Może stacyjka robi jakąś zadymę że coś nie styka :(

Pomocy :happy:
steve23
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: pt 13 gru 2013, 16:49:41
Lokalizacja: BYTOM

#2

Post autor: steve23 »

a coś więcej się dzieje gdy auto gaśnie, kontrolki gasną czy cos?
Awatar użytkownika
wrobellos
Berbeć
Posty: 26
Rejestracja: pt 30 lip 2010, 23:02:46
Lokalizacja: Łódź

#3

Post autor: wrobellos »

zamien ta stacyjke na jakas pewna i bedzie git :)
ODPOWIEDZ