Nie działa jeden stop

Problemy z prądem.
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

Nie działa jeden stop

#1

Post autor: ernest90s »

Dzisiaj zauważyłem że lewy stop przestał łączyć. Czy ktoś miał podobny problem? Rozumiem że trzeba będzie dobrać się multimetrem to złączek i przeczyścić/ posprawdzać czy przewodzą + sprawdzenie mocowania żarówki dwużarnikowej - sprawdzić dodatkowo żarówkę?
Proszę o napisanie najczęstszych przyczyn takiej awarii według waszego doświadczenia...
Jasko93
Pełnoprawny User
Posty: 86
Rejestracja: śr 10 kwie 2013, 19:51:59
Lokalizacja: Łódź

#2

Post autor: Jasko93 »

Przyczyny sa 2.
Albo spaliła sie zarówka.
Ablo napiecie do niej nie chodzi (urwany, ułamany przewodzić ewenutalnie skorodowana oprawka zarówki).

Sprawdz czy jest napiecie na oprawce multimerem, kontrolka.
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post autor: ernest90s »

Wow, no niesamowite wnioski :) sam bym nie doszedł... naprawdę...

ponawiam pytanie - gdzie najczęściej występuje taka awaria?

osobiście uważam że na 90 % żarówka jako najsłabsze ogniwo... tzn. jeden jej żarnik bo pozycyjne działa a dopiero w następnej kolejności mocowanie żarówki, kable... ale może jest jakiś słabszy punkt
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1662
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#4

Post autor: Logan »

A może łaskawie ruszysz dupę do auta i sprawdzisz?
Poza tym było dużo razy na forum, wystarczy poszukać, ale najprościej napisać i niech ktoś wywróży, gdzie leży przyczyna...

Aha odpowiadając na pytanie:
Spalone jedne włókno.
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post autor: ernest90s »

Sprawdziłem to w ten sposób że zamieniłem żarówki. Początkowo działało ale później przestał świecić drugi stop. Niby żarnik na cały wyglądał ale pewnie się przepala powoli. Po wymianie żarówki problem ustąpił. Rzeczywiście nie było co pytać póki się żarówki nie sprawdziło - to zapewne najczęstsza przyczyna awarii.
ODPOWIEDZ