Słabe bębny

FlyKamil
Podwójny As
Posty: 274
Rejestracja: pt 18 sty 2013, 16:08:34
Lokalizacja: Polkowice

Słabe bębny

#1

Post autor: FlyKamil »

Jakiś czas temu byłem na przeglądzie i powiedzial mi ze nie mam prawie hamulcow z tyłu.
Rozebralem je a tam wszystko git. Na szczekach sporo mięsa na bębnach nie ma kantów tłoczki nie zapieczone. Rozepchalem je regulatorem mozliwe mocno (bardziej nie da sie bo bębna nie założe)
Panowie co jest zepsute ? Nie działają pod pedalem ani na ręcznym (znaczy dzialają ale ino ino prawie wcale)
Jak ktos mi pomoze na przyszłorocznym zlocie stawiam flaszke :D
A tak serio to zaden zemnie mechanik i wyczerpaly mi sie pomysly. Chce to naprawic ale nie wiem co :/
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#2

Post autor: gruszecky »

Ty no nie wiem kurwa :D pozostaje kwestia przewodów hamulcowych ale pod takim ciśnieniem jakie daje serwo i regulator ciśnienia to te wężyki by chyba rozjebało więc mistrzu sprawdź czy przepompowuje normalnie płyn na tył-innymi słowy zrób taki zabieg jak przy odpowietrzaniu hamulców
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#3

Post autor: Grzybohun »

albo cylinderki tak na zdrowy rozum patrząc... no cieżko coś więcej wykombinować ;)
FlyKamil
Podwójny As
Posty: 274
Rejestracja: pt 18 sty 2013, 16:08:34
Lokalizacja: Polkowice

#4

Post autor: FlyKamil »

A gdzie z tyłu są jakieś śrubki czy coś od odpowietrzania ? :D
Tzn w którym miejscu ?
Rozumiem że powinienem to odkręcić a mój murzyn powinien pompować pedałem tak ? :) i powinien polecieć płyn jeśli jest git.

Ale jak siadło serwo lub pompa to z przodu by działały a z tyłu nie ?
Bo z przodu mimo kiepskich tarcz działają dobrze
(na przeglądzie na rolkach przód mało nie wypadł koleś mówi że gitara teraz tył, wjeżdżam hamuje a tu nic nic lekko zwolniły koła)

Grzybohun94, a jak można je sprawdzić fachowo ? Bo tak o rękami to stwierdzone że nie zapieczone ale coś więcej ciężko na ich temat powiedzieć hehe
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#5

Post autor: Grzybohun »

tzn ja nie jestem mechanikiem nie wiem jakimi się je technikami sprawdza, ale jak są okładziny ok, bębny ok i przód okej to może sie wysrały... aaalbo korektor siły hamowania p/t tak jak gruszecky mówi ;)
ODPOWIEDZ