Pompa sprzęgła - regeneracja

vidar

Pompa sprzęgła - regeneracja

#1

Post autor: vidar »

Panowie, czy ktoś z was regenerował pompę sprzęgła (w sensie wymieniał wszystkie uszczelki/uszczeleczki/gumeczki) ??
Na co mam się przygotować, czego mogę się spodziewać? Jakie są typowe problemy przy rozbiórce, składaniu?
Pytam, bo ostatnio "pedał" zaczął się dziwnie zachowywać... zajrzałem pod maskę -> prawie cały płyn wyparował ze zbiorniczka :cry: Dolałem ciut DOT 4 i pomogło na tyle, że w miarę spokojnie dojechałem do domu, ale zauważyłem, że sączy się spod uszczelki przy pedale sprzęgła.
muzammil
Potrójny As
Posty: 472
Rejestracja: czw 05 cze 2008, 21:08:10
Lokalizacja: Słupsk/Gdańsk

#2

Post autor: muzammil »

nie polecam. robilem to 2 razy, po pierwszej wymianie uszczelek pochodzilo miesiac, po drugiej niecale 2 tyg. kupilem nowy zaminnik i juz 2 lata bez problemow. jesli chcesz w dobrej cenie odezwij sie na gg:)
pablo b18c4
Berbeć
Posty: 32
Rejestracja: pn 23 sie 2010, 22:01:48
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#3

Post autor: pablo b18c4 »

Odkopie temat.
Problem jest tego typu że nie mam pojęcia jak wyciągnać z tej pompy tego tłoczka co zaznaczyłem na zdjęciu, regenerował już ktoś pompe i wyciągał ten tłoczek?

Obrazek
Bede wdzięczny za info :-(
ERE
zawi
Berbeć
Posty: 36
Rejestracja: wt 02 lip 2013, 10:36:42
Lokalizacja: Bytom

#4

Post autor: zawi »

Ja go wycisnąłem pod ciśnieniem za pomocą takiej strzykawki 500ml. Niestety po założeniu nowych uszczelek i wciśnięciu tłok się zblokował i nawet był problem go kompresorem wycisnąć. Ja odradzam zestawy naprawcze bo montowaliśmy dwa z kolegą i w obu przypadkach tłoczek był potem za ciasny na nowych gumach. O ile u kumpla uszkodzona była ta najmniejsza uszczelka to tylko ją wymienił i zamontował te reszte starych to u mnie skończyło się wymianą pompki. Kupiłem jakąś z Japan Parts za 90zł i śmiga.
pablo b18c4
Berbeć
Posty: 32
Rejestracja: pn 23 sie 2010, 22:01:48
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#5

Post autor: pablo b18c4 »

negroazor pisze:A czy pompa sprzegla jest taka sama w B18c4 i w D serii ?
Niestety nie wiem nie pomoge ci w tym.

Juz sobie poradziłem wystarczyło wcisnać ten tłoczek do oporu bo jest na spreżynie i wyskoczył :thumbsup:
ERE
SawikOSG
Berbeć
Posty: 38
Rejestracja: sob 02 mar 2013, 10:13:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6

Post autor: SawikOSG »

też wymieniałem gumki w pompie, ale to na krótka mete działa tylko. Kupiłem z allegro za 30zł uzywaną z ek i juz prawie rok sucha :)
airman
Berbeć
Posty: 47
Rejestracja: wt 25 lis 2008, 15:44:32
Lokalizacja: Warszawa

#7

Post autor: airman »

Ja robiłem regenerację w lipcu na zestawie autofren. Tłoczek już już trochę przytarty, póki co szczelna i działa, ale czasem na pedale czuję takie strzelanie przy wciskaniu. A było też sprzęgło kompletne Exedy wrzucane. Jeśli padnie to kupie nową już.
ODPOWIEDZ