"Dzwonienie" na zimnym silniku Nagranie co to może

Serce samochodu niedomaga ?
Składowy
Obeznany
Posty: 122
Rejestracja: pt 13 wrz 2013, 19:58:19
Lokalizacja: Malczyce

"Dzwonienie" na zimnym silniku Nagranie co to może

#1

Post autor: Składowy »

Witam silniczek po odpaleniu lekko dzwoni tak jak by bardziej z przodu auta od spodu silnika
Poniżej 2 nagrania ( czytać komentarz pod nagraniem coś dopisałem) słabo tam słychać dzwięk jest jak by metaliczny .brzdękające szkło tryka podobnie jak wtryskiwacze gazowe tylko szybciej i wyższy ton po kilku chwilach jest cicho,olej zmieniony 1kkm temu GM Genuine 15w40

http://adam11d.wrzuta.pl/audio/8g3LkRHR ... ivic_d15b7

http://adam11d.wrzuta.pl/audio/9ReUoIuX ... ic_d15b7_2
adicrx
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: czw 10 paź 2013, 09:27:33
Lokalizacja: Głogów

#2

Post autor: adicrx »

to może być wiele rzeczy np.
aparat zapłonowy łożysko konkretnie zimne u mnie tarło ciepłe już nie słyszalne.
elementy które są smarowane olejem ( panewki, łoża wałków itp) pompa może już nie wyrabiać i na zimnym oleju nie przeprcha bo jest gęsty a na ziepłym juz rzadki. albo jakaś pierdoła typu alternator rolka skąd dobiego głoś przysłuchaj się
Only [H] !!!
Składowy
Obeznany
Posty: 122
Rejestracja: pt 13 wrz 2013, 19:58:19
Lokalizacja: Malczyce

#3

Post autor: Składowy »

A tego nie sprawdzałem czy przy rozłączaniu sprzęgła jest różnica,czy nagel nie wiem auto nie długo posiadam i tak jakoś zwróciłem uwagę na to
Awatar użytkownika
gumi_1993
Pełnoprawny User
Posty: 50
Rejestracja: pn 10 paź 2011, 21:25:02
Lokalizacja: Poznań

#4

Post autor: gumi_1993 »

negroazor pisze:Jezeli wcisniesz sprzeglo i ucichnie lub nie to juz bedzie bardziej sprecyzowane.
A co jeśli p wciśnięciu sprzęgła jest ciszej? Co to może być? Bo u mnie właśnie tak jest.
darko677
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: ndz 20 paź 2013, 13:38:13
Lokalizacja: wawa

#5

Post autor: darko677 »

lozyska skrzyni biegow... cos sie wysypalo
?Jeżeli Twoja żona chce się nauczyć jeździć samochodem nie stawaj jej na drodze?
ODPOWIEDZ