pije olej aka DOKTOR ?

Serce samochodu niedomaga ?
LAq0sta90
Berbeć
Posty: 20
Rejestracja: wt 21 lut 2012, 01:03:46
Lokalizacja: Dolnyśląsk

pije olej aka DOKTOR ?

#1

Post autor: LAq0sta90 »

Witam moja hondzinka pije mi olej , znajomy mi mówił żebym wlał Doktora ponoć ma zapobiec ale nie wiem czy to działa kupował ktoś z was taki specyfik kiedykolwiek ? Jeżeli tak to jak to zrobić , wymienić olej i przy wymianie dolać tego doktorka czy poprostu dolać do oleju ?

Z góry dzięki za odpowiedzi , Pozdrawiam.! ;-)
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4502
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#2

Post autor: Grzesieek »

Po prostu zrobić remont. Taki specyfik prędzej całkiem zniszczy silnik niż pomoże.
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Post autor: Piterex »

Jak pali to remont :furious: doktory to można sobie lać do traktora lub innego diesel'a
Może coś i da ale tanie wyjdzie lać przepalony stary olej i niech sobie pali :dots:
niż kupować doktora którego i tak ci spali
no chyba że zalejesz silnik tylko doktorkiem to może się zaklei i nie będzie palić wcale :devil:
vpucek
Obeznany
Posty: 125
Rejestracja: ndz 15 kwie 2012, 13:21:46
Lokalizacja: Strzelin

#4

Post autor: vpucek »

Mam ten sam problem z moją hanią :dry: mam silnik D15B2 i bierzej olej, dosyć sporo...
Mówicice panowie remont, ale dokładnie czego? pierścienie, uszczelniacze?
Powiem szczerze że z hajsem narazie krucho bo właśnie hanka została ogarnięta z rudej i w całości została pomalowana, wię chciałbym wiedzieć co konkretnie zrobić aby nie ubywało mi oleju :sweatdrop:
Samochód bez gleby jest
jak kobieta bez piersi,
niby jezdzic można, ale czegoś brakuje...
Eles
Obeznany
Posty: 104
Rejestracja: śr 06 mar 2013, 17:53:42
Lokalizacja: Reykjavik / SO

#5

Post autor: Eles »

To samo mialem w d15b7 ... pierscionki i uszczelniacze out ... doktora wlalem ale uja to dało więc nie wiem czy jest sens , po prostu zobacz od jakich obrotow Ci wciaga i staraj sie nie katowac powyzej - u mnie praktycznie od 4tys rpm zarlo z 3.5 L na 1000 :D a ponizej minimum wiec sam widzisz. A czy da sie spokojnie jezdzic dopowiedz sobie sam. Z braku laku dasz rade do puki nie zrobisz remontu.
LOW & SLOW SSIE PAŁE !!!

ej2 => colt CJ0 => ek3
kamil588
Podwójny As
Posty: 254
Rejestracja: sob 27 kwie 2013, 21:12:38
Lokalizacja: Małkinia

#6

Post autor: kamil588 »

Nie truj silnika tymi specyfikami. Doktorem najczęściej zalewają silniki jak chcę sprzedać samochód. Ale na dobre to nie wyjdzie. Sam mam ten problem- pije 3,5-4 litry oliwy na nieco ponad 1000 i nawet sie nie zastanawiam. Jeśli chce sie pojezdzić autem to lepiej zrobić remont
LAq0sta90
Berbeć
Posty: 20
Rejestracja: wt 21 lut 2012, 01:03:46
Lokalizacja: Dolnyśląsk

#7

Post autor: LAq0sta90 »

posiadam honde z silnikiem 1.3 podejda mi czesci do 1.5 do tego "REMONTU" ? :P
Nikoś
Pełnoprawny User
Posty: 94
Rejestracja: czw 26 lip 2012, 22:04:14
Lokalizacja: Kartuzy

#8

Post autor: Nikoś »

Doktor faktycznie uszczelnia i zmniejsza się spalanie oleju. Przykładem była bmk mojego kolegi. Zalał silnik doktorem w odpowiedniej proporcji. Finał był taki że jeździł nią nie cały miesiąc i silnik padł. Remont wyszedł drożej niż miałby go zrobić przed zalaniem doktora. Pamiętaj, że Japonia nie przewidziała doktora dla naszych hanek. Chcesz jeździć to zrób remont a i konie wrócą te które biegają po łące.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4502
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#9

Post autor: Grzesieek »

LAq0sta90, nie. A przynajmniej nie wszystkie.
taniuk91
Obeznany
Posty: 113
Rejestracja: czw 22 mar 2012, 22:11:21
Lokalizacja: Szczecin

#10

Post autor: taniuk91 »

widze ze temat jest stary ale dopisze cos;]
jesli chodzi o ten specyfik jest on w puszce zanim wlejesz polecam go lekko podgrzac by nie byl taki gesty a odnosnie dzialania moja Hania nie miala mocy i brala olej i tez kopcila troszke po zastosowaniu tego moze nie odrazu ale po okolo tygodniu z ciekawosci bylem ciekaw efektu spradzilem wszystkie dolegliwosci i powiem tak nie kopci mi nie bierze oleju i co najwazniejsze ma swoja moc jesli mozna nazwac 1.3 i moc :D powiem krutko smialo mozna lac tego :D napewno nie zaszkodzi :D:D


sorki za bledy ale mam kompa z nie polska klawiatura i znakami polskimi ;p
piesiec94
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 12:46:12
Lokalizacja: Mielec

#11

Post autor: piesiec94 »

Witajcie, mam ten sam problem, więc nie zakładam nowego tematu i podaje wam link do tego jak kopci moja Hania:



Czy tak można jeździć? Może coś się stać?
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#12

Post autor: gruszecky »

pije olej, można jeździć, trzeba kontrolować jeno stan oliwy na pokładzie :D

co do wypowiedzi taniuka, niestety nie wie on jak to działa, wie tylko że działa, więc wszystkim któzy chcieliby iśc jego drogą-dla jego silnika już za późno, dla was nie, nie lejcie tego
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
taniuk91
Obeznany
Posty: 113
Rejestracja: czw 22 mar 2012, 22:11:21
Lokalizacja: Szczecin

#13

Post autor: taniuk91 »

tego juz nie mozna nazwac kopceniem tylko zakladami chemicznymi


"gruszecky" moze i masz racje ale poki co od 1,5 miesiaca jezdze co dzien i nie oszczedzam silnika i nie zauwazylem by kopcil zdazalo sie ze w dzien bylo sporo kilometrow zrobionych i silnik dzila lepiej po zastosowaniu tego jesli trzeba moj silnik moze byc do eksperymentow by inni na forum byli pewni tego:D nie obawiam sie ze mi padnie silnik bo mam drogi taki sam wiec moge przeprowadzic kilka testow dla naszego forum:D




posiadam civic 1.3 seria cala na sprzedaz wszystkie czesci Hania sprowadzona z niemiec dzwonic co potrzeba i podawac proponowana kwote kontakt 794518989 (szczecin)
ODPOWIEDZ