Spryskiwacze pryskają bez przerwy.

vankno

Spryskiwacze pryskają bez przerwy.

#1

Post autor: vankno »

Witam

Jestem posiadaczem Hondy Civic V '94 Hatchback

Od pewnego czasu mam problem, jak tylko przekręcę kluczyk na zapłon spryskiwacze z tyłu się włączają i nie ma możliwości ich wyłączenia. Dodam, że mam uszkodzoną wycieraczkę z tyłu ( nie wiem czy ma to znaczenie, ale prawdopodobnie silniczek do wymiany ). Właściwie nie jest mi potrzebny ten spryskiwacz, lecz jeśli powiedzmy wyjąłbym bezpiecznik to automatycznie nie będą mi działać wycieraczki, el. szyby i el.szyber. Ostatnio nawet wszystko było ok, lecz następnego dnia problem powrócił.

Jestem kompletnym laikiem, z góry dziękuję za pomoc. Mam nadzieję, że temat umieściłem w dobrym dziale.
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#2

Post autor: Danio »

Manetka sprawna? Spróbuj odpiąć kostkę od Przełącznika zespolonego. Tam prawdopodobnie jest zwarcie.

EDIT: Jeśli odepniesz i nie bedzie Ci "sikać" na szybę to masz przyczynę :D
jestem Danio - jakieś pytania?!
vankno

#3

Post autor: vankno »

Jesteś w stanie mi to wskazać jakoś? Jak pisałem, jestem kopletnym laikiem. Rozumiem, że odkręcam obudowe pod kierownicą i tam będą szły jakieś przewody od manetki do kostki i mam odpiąć tę kostkę tak?


EDIT:

Tak, okazało się, że to zwarcie, czy jeśli odpiąłem jedną z kostek i teraz jest wszystko ok, czy ta kostka może sobei tak wisieć odpięta? Może się coś stać? Nie używam tylnych spryskiwaczy, bo i tak na razie nie mam wycieraczki z tyłu. Dzięki za pomoc i czekam na odpowiedź na moje drugie pytanie. (:
EG_WL
Pełnoprawny User
Posty: 55
Rejestracja: pn 09 kwie 2012, 20:41:34
Lokalizacja: WL

#4

Post autor: EG_WL »

vankno pisze:Jesteś w stanie mi to wskazać jakoś? Jak pisałem, jestem kopletnym laikiem. Rozumiem, że odkręcam obudowe pod kierownicą i tam będą szły jakieś przewody od manetki do kostki i mam odpiąć tę kostkę tak?


EDIT:

Tak, okazało się, że to zwarcie, czy jeśli odpiąłem jedną z kostek i teraz jest wszystko ok, czy ta kostka może sobei tak wisieć odpięta? Może się coś stać? Nie używam tylnych spryskiwaczy, bo i tak na razie nie mam wycieraczki z tyłu. Dzięki za pomoc i czekam na odpowiedź na moje drugie pytanie. (:
zabezpiecza jakoś zeby nie miała przypadkowego kontaktu z kolumną i nie doszło do jakiegoś jej uszkodzenia mechanicznego... np. przy pomocy "trytrytki" jak nie używasz to moze być odpięta
vankno

#5

Post autor: vankno »

Dziękuję bardzo, temat do zamknięcia.
ODPOWIEDZ