Ukręcona śruba --> Pomocy EJ2

Coś puka i stuka? Trzeba to wymienić, a nie wiesz jak ?
sprezyna00
Berbeć
Posty: 34
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 08:56:37
Lokalizacja: Gdańsk

Ukręcona śruba --> Pomocy EJ2

#1

Post autor: sprezyna00 »

Witam wszystkich. Wczoraj zabralem sie za zmiane zawieszenia w QP. Niesteny juz na pierwszym amorku napotkalem spory problem. Po mozolnej walce ukrecilem srube mocująca amorek na tulei :( Nie wiem za bardzo co mam teraz zrobić. Myślalem aby ja jakos przewiercic,bo wybyć to nawet nie drgnie. Proszę o pomoc :sadwalk:
Pozdrawiam
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#2

Post autor: BartekGib »

Czyżby tylny amorek i te zapieczone śruby przy widełkach ?
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
dawid257

#3

Post autor: dawid257 »

a to z tylu to chyba do tych widelek jest przyspawana nakretka jak dobrze pamietam. to jak cos to poprostu rozwiercic ta srube stara jak sie urwala i nowa nakretke tam ewentualnie tez przyspawac do tego jesli nie wymieniasz i slube dac i po klopocie
Zygaj27
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: ndz 20 mar 2011, 20:08:53
Lokalizacja: Gniezno

#4

Post autor: Zygaj27 »

mialem identyczny problem 2 dni temu, więc kupiłem nowe tuleje ta nakrętkę wyciąłem, a reszta śruby która została wyszła wraz z tuleją, bo szczerze mega cięzko by rozwiercić ta śrubę.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#5

Post autor: BartekGib »

Tuleje kosztują zależnie od producenta - między 40 a 60 zł. Radzę zrobić tak samo. Ja wymieniając sprężyny, jak spojrzałem na stan śrub nawet ich nie tykałem. Do sklepu, po tuleje, po śruby hartowane, flex i cięcie. Wypukałem co swoje, założyłem nowe i mam święty spokój. Radzę zrobić to samo, bo zapewne tuleje i tak będą do wywalenia ....
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
sprezyna00
Berbeć
Posty: 34
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 08:56:37
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Post autor: sprezyna00 »

Udało sie to rozwiercić,ale tuleja bedzie do wymiany na dniach bo mocno dostała po dupsku a w zasadzie prawie jej nie ma =I Już wiem,ze na druga strone będe musiał zaopatrzec sie i w śrube i tuleje na wszeli wypadek. Dzieki wszystim za pomoc :gunsmilie:
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#7

Post autor: BartekGib »

Dokładnie pomierz tą tuleję, rozmiar śruby, długość etc. U mnie były 3 dni poszukiwania DOKŁADNIE tego elementu, dwa razy przyszła nie ta. Ja niestety rozmiary już pozapominałem, ale śmiało resztki zabierz do sklepu. No i porządna hartowana śruba do tego nakrętka samokontrująca.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
sprezyna00
Berbeć
Posty: 34
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 08:56:37
Lokalizacja: Gdańsk

#8

Post autor: sprezyna00 »

Ok,o wszystko zadbam... a juz miałem nadzieję,że pośmigam na glebie a tu koszta dojdą
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#9

Post autor: BartekGib »

Niestety - ale mody nie zawsze kosztują tyle co same "fanty" :)

Przynajmniej będziesz miał spokój na lata, a te tuleje - fakt faktem - również odpowiadają za jakieś bezpieczeństwo. Zawsze masz pewność, że nagle amorek Ci nie wysadzi przy większym/niespodziewanym uskoku.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
sprezyna00
Berbeć
Posty: 34
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 08:56:37
Lokalizacja: Gdańsk

#10

Post autor: sprezyna00 »

Co racja to racja :)Dzięki śliczne
ODPOWIEDZ