Spręzyny...

Coś puka i stuka? Trzeba to wymienić, a nie wiesz jak ?
Ulner

Spręzyny...

#1

Post autor: Ulner »

Witam, nowy na tym forum, ale już od 2 lat użytkownik Hani Eg3. Jakoś tydzień temu pękła mi lewa przednia sprężyna. Jak kupiłem auto miało już zainstalowaną glebe więc nie wiem jakiej firmy są to sprężyny bo farby na nich już w niektórych miejscach nie ma i też nie ma żadnych nadruków, numerów itp.. I tu proszę was o pomoc w zdiagnozowaniu jakiego producenta mogą one być. Długość to 330mm, grubość pręta jakieś 11mm i pozostałości farby są czarne. Ogólnie wyglądają jak eibach ale nie jestem pewien. Amory przód showa tył kyb, raczej seria. Patrząc na niektóre wasze foty to siedziała plus minus podobnie do waszych -40 albo -60. Wiem, że ciężko to będzie dojść do tego jakie to spingi. Liczę na jakąkolwiek podpowiedź.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#2

Post autor: gruszecky »

michu, kupuj dwie sprężyny i nie wydziwiaj :)
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Ulner

#3

Post autor: Ulner »

Wiem, ale chce żeby siedziała tak jak teraz siedzi. Wiem też, że na seryjnych amorach nie powinienem schodzić poniżej -40mm. A z eibacha ciężko dorwać sprężyny tylko na przód, zazwyczaj mają nówki całe komplety.
Chyba że wrzucę tam Jamexy, byle by jeździło.

Ale to zastosuje się do rady i nie będe zbytnio kombinował.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#4

Post autor: BartekGib »

Jamex'y są jechane przez konkurencyjne forum, aczkolwiek tutaj myślę, że ktoś też wypowie się negatywnie, ale większość ludzi może powiedzieć pozytywne odpowiedzi :)

Sam mam Jamex'y, bałem się je kupić i przekonać, ale fakt faktem wyszło bardzo dobrze. Czerwone Jamex'y, -40/-35 mm. Zmieniłem sam co do nich zdanie po montażu.

Cokolwiek byś nie miał, jeżeli masz seryjne amortyzatory to lepiej więcej jak -40 nie montować. Taka niepisana, prosta zasada.

Nie ma co marudzić, warto poszukać Jamex'ów -40 a znajdziesz je za dobrą cenę :)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#5

Post autor: Danio »

Ja mam JAMEX -40/-35 i sobie chwalę :> opadła mi z przodu coś koło 5cm tył ze 4cm fajnie się na tym jeździ moje są fajnie twarde i naprawdę jest fajnie podczas jazdy czy to w zakrętach czy na prostej :)
jestem Danio - jakieś pytania?!
Ulner

#6

Post autor: Ulner »

Dzięki panowie za odpowiedzi, zamówiłem Jamexy. Niech się dzieje wola nieba...
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#7

Post autor: Danio »

Bedziesz zadowolony pod warunkiem, że Twoje amory są w dobrej kondycji i reszta zawiasu :>
jestem Danio - jakieś pytania?!
ODPOWIEDZ