Problem z instalacją

Tematy związane z odsłuchem muzyki w samochodach.
Stępień
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: ndz 24 lut 2013, 23:40:35
Lokalizacja: Poznań

Problem z instalacją

#1

Post autor: Stępień »

Witam koledzy mój problem jest strasznie dziwny, mianowicie gdy przekręcę kluczyk czy też odpalę auto nie zawsze leci muzyka z głośników(tak radio jest włączone), wystarczy że odepnę kostkę ISO odpowiedzialną za głośniki i podłącze jeszcze raz to działa.
(radio jest dobre sprawdzałem na innych też w 100% dobrych i jest to samo).
Poprzedni właściciel wyczepił kable od głośników z oryginalnej kostki hondy i dał tam ISO
(dożywocie za ludzką głupotę).
.
Mianowice przylutowałem kostkę na nową ale nic .

Może ktoś z was koledzy spotkał się z taką sytuacją i wie czego to wina,
jeżeli nie to nic nie piszcie a jak się zrobi cieplej to poprowadzę nową instalacje pod głośniki. :gunsmilie:

z góry dzięki :D
Awatar użytkownika
Drive-R
Podwójny As
Posty: 276
Rejestracja: śr 18 sty 2012, 13:48:08
Lokalizacja: Wielkopolska (Ł-ca)

#2

Post autor: Drive-R »

Nie widziałem objawów , nie wiem jak masz podłączone wtyczki więc zgaduję co to może być i przedstawiam kilka możliwości diagnozy .... może się coś przyda :flex:

Problem dotyczy "wygaśnięcia" włączonego radia przy odpalaniu silnika? czy przy odpalaniu zanika sam sygnał na głośniki ?

wtyczki zasilające radio masz ISO czy OEM ? - możliwe że masz duże spadki napięcia i instalacja nie daje rady zasilić głośników (?)


rada nr 1.
jak masz radio podłączone "plusem trzymającym pamięć" do stacyjki spróbuj przepiąc zasilanie całe pod główny "plus" z akumulatora

rada nr 2.
Podłącz "na krótko" radio do akumulatora prowadząc "plus i minus" bezpośrednio z klem akumulatora , przekręć kluczyk i w tedy zobacz jaka reakcja

rada nr 3.
Możliwe że jest "zwarcie" w instalacji do głośników (wsłuchaj się czy aby wszystkie one działają)
i kiedy radio dostaje "większy prąd" po odpaleniu silnika - odcina sekcję zasilającą głośniki aby nie doszło do uszkodzenia "końcówek mocy" w radiu (u mnie odcinało jeden kanał - okazało się że jeden z głośników wysokotonowych odseparowanych miał przetarcie na kablu i dotykał do masy)


p.s.
jeśli objawy nie ustąpią - będziemy szukać dalej :gossip: :cwaniak:

jeżeli objawy ustąpią po którymś rozwiązaniu może (?!) to oznaczać problemy z instalacją elektryczną (przebicie na kablach, bezpieczniki etc) Jak się znasz troche na elektryce - możesz próbować naprawiać. Jeśli nie to proponował bym "poprowadzić nową / osobną wiązkę od aku do radia (pamiętaj dać bezpiecznik)

powodzenia i napisz jakie efekty :flex:
ODPOWIEDZ