D15B2>>B7 Pomocy

Serce samochodu niedomaga ?
Uafar
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: wt 03 kwie 2012, 10:21:28
Lokalizacja: Halinów - Warszawa

D15B2>>B7 Pomocy

#1

Post autor: Uafar »

Wczoraj zrobiłem przeróbkę z B2 na B7, dzis kończyłem prace podpinaniem wszystkich wężyków i elektryki w kabinie. Zestaw kopiłem kompletny cała wiązka kabinowa + kolektor ssący komp P06 termostat i wszystkie potrzebne rurki czyli komplecik. B2 pracowało mi równiutko czasem miało problemy z odpalaniem jak to B2. ale do rzeczy

Pierwsze odpalenie B7 udane zpalil obroty miedzy 1,2k - 1,5k ale potem zaczęły poważnie falować tak od 1,2 do 1,5k, nie wiem co sie stało nie potrafię sobie z tym poradzić ktoś może mi pomoc ? Do tego obrotomierz nagle przestał działać ale to myślę kwestia bezpiecznika. Czy to falowanie obrotów moze być wywołane na przykład zanieczyszczonym silniczkiem krokowym?
hayboss
Żółtodziób
Posty: 19
Rejestracja: ndz 05 wrz 2010, 15:47:09
Lokalizacja: Biała Podlaska

#2

Post autor: hayboss »

jeżeli obrotek tez niedziała to szukałbym raczej w okolicy apratu zapłonowego,obroty są właśnie z niego podawane na zegary a uszkodzony aprat moze powodować falowanie . sprawdz aparta mierząć opory na poszczegulnych pinach we wtyczce
Uafar
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: wt 03 kwie 2012, 10:21:28
Lokalizacja: Halinów - Warszawa

#3

Post autor: Uafar »

Właśnie obrotomierz na początku działał potem przy 2 czy 3 odpaleniu auta przestał działać. Sprawdzę aparat może faktycznie to jego wina jest.
Czy aparat z B2 jest inny niz ten z B7 bo gabarytowo B7 jest większy, mogę wrazie czego podłączyć B2 żeby wykluczyć problem z aparatem ?
kamilx17
Berbeć
Posty: 22
Rejestracja: pt 08 lut 2013, 15:38:07
Lokalizacja: Lublin

#4

Post autor: kamilx17 »

Moduł w aparacie odpowiada za obroty z b2 powinien pasować sam moduł bo aparat nie. Ale ja obstawiam, że gdzieś nie łączy na wtyczkach. Kup sobie taki preparat do czyszczenia stykow albo szukaj gdzieś coś nie łączy
marcindudek3
Pełnoprawny User
Posty: 59
Rejestracja: pn 19 gru 2011, 22:19:42
Lokalizacja: Gostynin

#5

Post autor: marcindudek3 »

a moze masz gdzies jakas nieszczelnosc i dlatego faluje na obrotach.
Uafar
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: wt 03 kwie 2012, 10:21:28
Lokalizacja: Halinów - Warszawa

#6

Post autor: Uafar »

Problem rozwiązany. okazało sie ze zaworek wolnych obrotów ten pod przepustnica byl zapchany jakimiś brudami, przeczyściłem i jest cycuś:)
ODPOWIEDZ