Problem z przeglądem

jakub298

Problem z przeglądem

#1

Post autor: jakub298 »

Witam. Od wczoraj próbuję zrobić przegląd w Hondzie Civic wersja USA, lecz na każdej stacji kontroli pojazdów przyczepiają się do lamp z przodu i z tyłu (chociaż kierunki nie świecą ciągłym światłem, są odłączone), a z tyłu jest brak świateł przeciwmgielnych. Czy ktoś miał taki problem, próbować jechać do innych punktów? Pozdrawiam
Rzu
Forumowy As
Posty: 177
Rejestracja: czw 10 gru 2009, 20:24:13
Lokalizacja: inąd

#2

Post autor: Rzu »

Jeździj tak długo aż ktoś machnie ręką na te kierunki ale przeciwmgielne z tytłu musisz ogarnąć bo bez tego przeglądu na pewno ne dostaniesz ;)
jakub298

#3

Post autor: jakub298 »

Nom to muszę to zrobić, a kurde poprzednim właścicielom udawało się te przeglądy jakoś robić, bo samochód od 1999 jest w polsce..
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#4

Post autor: BartekGib »

Przeciwmgielne tył ogarnij a nie zauważyłeś jednej kwestii - być może przednie reflektory główne to ameryka i mają granicę światłocienia taką ---- czyli prostą a powinna być taka __/. Podjedź pod ścianę po ciemku i zobacz, jak świecą Twoje reflektory. Wystarczy kwestia chęci regulacji przednich świateł i diagnosta już ma powód do niepodbicia kwitów bo zauważy jaką masz granicę światłocienia .... Masz przednie światła postojowe na W5W/T4W ?
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
jakub298

#5

Post autor: jakub298 »

Właśnie wracam z przeglądu i się udało. Diagnosta nie przyczepił się do świateł, przejechał po rolkach, sprawdził zawieszenie, hamulce i podbił pieczątkę na następny rok.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#6

Post autor: BartekGib »

Noooo to się ciesz :D

Ale światła ogarnij. Sprawdź granicę światłocienia czy na pewno jest to wersja EU reflektorów, domontuj przeciwmgielną etc. bo kontrol policji i kwit też może polecieć. Nawet za przeciwmgielne .... A to koszta + czas + nerwy.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
jakub298

#7

Post autor: jakub298 »

Światła przeciwmgielne zrobię. A reflektory są na 100% amerykańskie, zostały tylko odłączone od kierunkowskazów żeby nie świeciły całą długością.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#8

Post autor: BartekGib »

jakub298 pisze:Światła przeciwmgielne zrobię. A reflektory są na 100% amerykańskie, zostały tylko odłączone od kierunkowskazów żeby nie świeciły całą długością.
A jaki masz pomysł na przeciwmgielne ?

Skoro reflektory masz amerykańskie to szukaj tutaj na forum ori Stanley'a EU. Za 80 zł dwie sztuki na pewno znajdziesz.

Postojówki w głównych lampach masz ? ? ?
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#9

Post autor: BartekGib »

DO WYWALENIA.

Powtórka się nadarzyła. Sorx.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Vitali
Berbeć
Posty: 36
Rejestracja: pt 04 sty 2013, 21:23:39
Lokalizacja: Krakow

#10

Post autor: Vitali »

Ja mam w rodzinie tez amerykańca (outlandera),auto 5 letnie, wysyłali mnie wszędnie,też za światełko tylnie, a z w końcu wkurwiłem się i załatwiłem na lewo. Więc nie przerabiaj nic,tylko przyjeżdzaj do Krk ,i ci załatwie :gunsmilie:
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#11

Post autor: JokerNH »

Vitali pisze:Ja mam w rodzinie tez amerykańca (outlandera),auto 5 letnie, wysyłali mnie wszędnie,też za światełko tylnie, a z w końcu zdenerwowałem się i załatwiłem na lewo. Więc nie przerabiaj nic,tylko przyjeżdzaj do Krk ,i ci załatwie :gunsmilie:
Nie wiem kto w KRK CI załatwi jak auto całe trzepią wszedzie na każdej stacji znam to z tamtego roku..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
dawid257

#12

Post autor: dawid257 »

JokerNH, tez prawda ale nie do konca bo tez mialem problem w tamtym roku zanim podreperowalem nadkola ale dalo rade zalatwic :)
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#13

Post autor: JokerNH »

dawid257, wyślij mi na PW gdzie tak podbijają i ja skorzystam :D
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
Vitali
Berbeć
Posty: 36
Rejestracja: pt 04 sty 2013, 21:23:39
Lokalizacja: Krakow

#14

Post autor: Vitali »

Od siebie dodam że 10-go lutego,7 dni po terminie,też chciałem znowu w to swoje miejsce,ale chłop się zwolnił :furious: no i pojechałem na farta, przy kombinacie w lewo,i na dół, tam gdzie tiry stoja zawszę,ok.pętli tramwajowej. Bez problemu podbili,chociaż nie mam kata(nawet puszki),włożył do wydechu pochodził nic nie pokazało,zawieszenie powiedział igła :gunsmilie: ,no i jedno koło na ręcznym nie hamuje. Ale gość w porządeczku, więc na legalu podbił bez żadnych "dodatkowych opłat" :flex:
jakub298

#15

Post autor: jakub298 »

Dziś byłem u elektryka w sprawie podłączenie przeciwmgielnego i co się okazało jest już pociągnięta wiązka i zamontowany przełącznik(ukryty przy klapce z bezpiecznikami), niestety zaizolowane kable kończą się przy lewej tylnej lampie.
Buzzer
Berbeć
Posty: 45
Rejestracja: sob 14 sty 2012, 22:06:47
Lokalizacja: WLKP

#16

Post autor: Buzzer »

no to wystarczy, że oprawkę sobie skołujesz jedno lub dwuwłókową( bo zapewne masz usdm),podepniesz do tych przewodów i po kłopocie
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#17

Post autor: JokerNH »

na kombinacie byłem tam jest cieżko i wszystko Ci przepatrzą znam to z maja zeszłego roku..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#18

Post autor: BartekGib »

A nie lepiej Panowie utrzymywać swoje auto w jak najlepszym porządku ;) ?

U mnie przed przeglądem powymieniam fanty, które mogą spowodować jakieś komplikacje i heja. A ile to roboty odłączyć podświetlane kierunki czy też przełożyć blendę z tyłu na jednorzędową ?
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Paweł.
Nałogowiec
Posty: 921
Rejestracja: śr 22 lut 2012, 16:29:45

#19

Post autor: Paweł. »

BartekGib pisze:A nie lepiej Panowie utrzymywać swoje auto w jak najlepszym porządku ;) ?

U mnie przed przeglądem powymieniam fanty, które mogą spowodować jakieś komplikacje i heja. A ile to roboty odłączyć podświetlane kierunki czy też przełożyć blendę z tyłu na jednorzędową ?
x2.
Ja zanim pojechałem na przegląd to kupiłem 2 letnie opony, (wydech zmieniłem wcześniej) i podbił bez gadania. Tylko światła kazałem mu ustawić przed badaniem ;)
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#20

Post autor: BartekGib »

Ja rozumiem, brak kasy, brak czasu, etc. Ale autko musi być sprawne abyśmy wszyscy czuli się bezpieczni na drodze. A że przeglądy się zaostrzają to trzeba nie z tym walczyć a starać się raz a porządnie na przegląd oddać auto, które przejdzie go bez problemu.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
ODPOWIEDZ